Излишни бебешки вещи!

  • 10 817
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Любима тема!  Heart Eyes

Всеки си има свой списък, не го приемайте императивно, моля!

На мен дори бебешкото креватче ми дойде излишно. Mr. Green

Кошарата за игра и тази за спане и игра, тоже.

Столчето за хранене също не върши работа по предназначение.

Помпата и стерилизатора ги изпробвах, да не съм капо, но можех да мина и без тях.

Шишетата са ми подарък, та не ги броя, но и в тях се препъваме; ама ще ги пробвам като играчки.

И залъгалки се подлъгах да купувам един куп, накрая ми дойде акъла, но резултатът е: с лопата да ги ринеш вкъщи.

Виж, шезлонгът ми свърши работа (вероятно работата на кошницата за кола, ама като нямаме кола).

Айде, стига съм писала, че излязох най-големият прахосник... ooooh!

Или, друг вариант, ще се окаже, че без всичко може да се мине... Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 447
Мяуче, ти ме разби  Shocked

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе, то вярно без всичко може да се мине. Залъгалки не ползваме и ние, ама аз говоря за тези, които са излишни на много хора наистина... Ето, явно за шезлонга не съм права, ама на мен не ми е липсвал.

А, да добавя - разни преходни чаши с твърди, меки накрайници... мисля, че спокойно може да се мине от шише на нормална чаша направо.

# 18
  • Мнения: 3 634
На мен най-излишната вещ са ми подложката за повиване и шкафа за баня. Той струва около 150 лв и се използва само 2 месеца, а подложката за повиване използвам за да слагам дрехите за гладене върху нея.

Признавам, че малко робувах на марки в началото и накупих доста скъпи неща. Сега разбирам, че можеше да мина и "по-тънко". Най-много ме е яд за помпата на Авент, защото купих 2 х 80лв, а в Метро видях на Дисни за 25 лв и изглеждаше абсолютно същата.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Шезлонгът е излишен за всички майки, на които доставя удоволствие да поглеждат иззад вратата на тоалетната, докато пикаят, и да подвикват "тук съъъм!", или да слушат безкраен нещастен хленч от към бебешкото легло. Бебето се забавлява само в шезлонга по половин час, понякога даже и повече, без да има нужда от вас, като едновременно развива и ума, и мускулите си. (Моя е отдолу с люлка и като мърда, се залюлява).

Трудно ми е да си обясня що за майка ще прескочи стерилизацията на шишетата на бебето си, но... сигурно има и такива. Разбира се, ако имате излишни пари и време, можете да загрявате всеки път вода на котлона и да варите всичко... Ако ви е грижа за бебето, би следвало да стерилизирате шишетата от мляко горе-долу до тогава, докато пие такова.

Не съм усетила до момента липсата на везна. Когато ми е любопитно, се меря заедно с бебето на кантара, после - без него и правя разликата. Не е особено точно, но пък и не е необходимо.

Бебефон с камера би ми спестил проверката дали плаче, понеже е забило нос в леглото, или просто се приспива. Но не е чак жизнено необходим. Бебефонът, обаче, за мен е абсолютно задължителен.

Племенникът ми почти си изби току-що подаденото зъбче, няма да споменавам за изтеклата кръв и стресът на родителите и детето, поради липсата на капачка за ръб. Удари се на място, на което никой не би очаквал, в присъствието на родителите си. На около годинка.

Може би има хора, които още осоляват бебетата си, мажат ги с прасета и др. подобни, но цивилизованите хора все пак ползват само и единствено бебешка козметика за бебетата си.

Дозатор нямам, понеже няма в магазините, които са ми близко, но всеки път, като излизам и помъквам огромната кутия с мляко, си казвам по няколко мили думи за това, че не съм взела въпросното чудо.

Кенгуруто е голямо удобство, когато пазарувате заедно с бебето, а за посещение в Метро е задължително - в смисъл, че няма да ви пуснат без него.

Бибичките се ползват от бебето ми от първия му ден, още в болницата.

Ако нямах повивалник, щях отдавна да съм се озовала в болница, абсолютно неподвижна, а кой щеше да гледа бебето - не знам. До този миг съм го преобличала само и единствено на него (е, освен като не съм си била в къщи, и всеки път е бил мъка голяма). И мисля там да продължа да го преобличам, докато почне да го прави сам.
Ако под шкаф за баня се разбира вана на "крачета" - демек, повдигнато корито - бих казала същото.  Изобщо, ако ви е ценен кръстът, мислете и за себе си. Бебето ви има нужда от вас! Впрочем, бебето ми е 8 кг, страшно подвижно, и минутка не мирува, но това не ми пречи да продължавам да ползвам коритото. Не мога да си представя кой и защо ще спре да го използва след 2 месеца...  newsm78

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 17:21 от katiABV

# 20
  • Мнения: 943
Всяко дете си е индивидуално и ако за едно дадени неща са забавни,за друго са даже кошмар,от който започва неимоверен рев,така че така категорично да се заявяват разни неща.... newsm78.Ние можем да си купуваме колкото си искаме нови дранкулки и измишльотини,които излизат по магазините и те да се харесват на бебоците,но дали всичко това е от абсолютна нужда.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Шезлонгът е излишен за всички майки, на които доставя удоволствие да поглеждат иззад вратата на тоалетната, докато пикаят, и да подвикват "тук съъъм!", или да слушат безкраен нещастен хленч от към бебешкото легло. Бебето се забавлява само в шезлонга по половин час, понякога даже и повече, без да има нужда от вас, като едновременно развива и ума, и мускулите си. (Моя е отдолу с люлка и като мърда, се залюлява).  Моето си се забавляваше в плетен кош.

Трудно ми е да си обясня що за майка ще прескочи стерилизацията на шишетата на бебето си, но... сигурно има и такива. Разбира се, ако имате излишни пари и време, можете да загрявате всеки път вода на котлона и да варите всичко... Ако ви е грижа за бебето, би следвало да стерилизирате шишетата от мляко горе-долу до тогава, докато пие такова.  Хммм, май децата пият мляко докато започнат да пият кафе поне... Много майки смятат стерилизацията за излишна, а и много бебета не пият мляко от шише - знам, че твоето не е от тях, но не за това е темата.

...

Бебефон с камера би ми спестил проверката дали плаче, понеже е забило нос в леглото, или просто се приспива. Но не е чак жизнено необходим. Бебефонът, обаче, за мен е абсолютно задължителен. имам бебефон, но не го използвам, защото ни е малко жилището и чувам и без него, иначе е полезна вещ, ама чак пък с камера...

Племенникът ми почти си изби току-що подаденото зъбче, няма да споменавам за изтеклата кръв и стресът на родителите и детето, поради липсата на капачка за ръб. Удари се на място, на което никой не би очаквал, в присъствието на родителите си. На около годинка.  Не е възможно да обезопасиш ВСИЧКО, случват се такива неща

Може би има хора, които още осоляват бебетата си, мажат ги с прасета и др. подобни, но цивилизованите хора все пак ползват само и единствено бебешка козметика за бебетата си. Ползвах крем против подсичане и олио около 5 месеца. И досега по-често къпя сина си с чиста вода, рядко с шампоан. Други неща въобще не съм ползвала. Има чудесна кожа!


Дозатор нямам, понеже няма в магазините, които са ми близко, но всеки път, като излизам и помъквам огромната кутия с мляко, си казвам по няколко мили думи за това, че не съм взела въпросното чудо.

КенгУруто е голямо удобство, когато пазарувате заедно с бебето, а за посещение в Метро е задължително - в смисъл, че няма да ви пуснат без него. Съгласна съм! И на мен ми вършеше добра работа.



# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
съгласна съм с katiABV...да не говорим, че повивалника си го ползвах до скоро.....ама то за едни излишни, за други не....Wink

# 23
  • Мнения: 4 401
*тези шапки дето се нахлузват са страшно непрактични особено за бебе дето не седи още -мръдне малко и или е без шапка или му е до под очите
*не прекалявайте с шишетата поне докато не видите на къде отиват нещата магазина си е все там Peace
*аз бих го написала така:
       -шезлонг или кошче за кола
       -кенгуроили слинг/особено за по ревливи бебета и ако майката сама върти и домакинство/
*помпата я ползвах 4-5 дена ,но благодарение на нея си спестих много,а тези мами дето бяха с обикновени помпи после си купиха и ''авент''щото се оказа че не правят хубав вакуум
*дрехи......дрехи
..........
като се сетя пак може да се включа

# 24
  • Мнения: 2 131
Аз мисля, че всичко си е абсолютно индивидуално и не е необходимо на моменти тонът да клони към заядлив. Извинете, ако греша, но поне на мен ми се стори така. Ако шезлонгът за едни е бил абсолютно непотребна вещ, защото детенце просто не е искало да стои в него, за други сигурно е бил спасение. Аз лично бих споменала за купуването на мнооого малки дрешки в началото, които много бързо стават малки, а някои дори бебчо може да не е носил. При нас специално се получи такава ситуация. И сега ги давам на една приятелка, която ще ражда този месец и я съветвам да купи само най-необходимите дрешки.
Моята майка е детска медицинска сестра с над 30 години стаж и ми каза, че не е задължително да стерилизирам шишетата. Аз просто ги заливах в една тенджера с вряла вода.

# 25
  • Мнения: 943
Извинете, ако греша, но поне на мен ми се стори така.



Не ти се е сторило  newsm03.А иначе си съвсем права

# 26
  • Мнения: 1 479
Всичко за ,което се "изхвьрлих"с баткото не е ползвал малкия:кошара на "CAM",проходилка,кенгуру,стол за хранене,шишета на "Чико",биберони/и2-та не искаха/,льжички за пюрета,играчки,вьзглавнички,дрешки/заринахме се/.

# 27
  • Мнения: 1 479
У, забравих и за 2 помпи за кьрма,изтормозиха ми циците!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
а за шезлонга или кошницата  - не сте прави... кошницата за кола е само за кола, иначе  не се препоръчва бебето да прекарва дълго време в нея. Когато е в колата е въпрос на сигурност и се налага, но така или иначе това не е най-подходящата поза за малко бебе за дълтго време и щом може да се избегне - по-добре е да се направи...независимо дали ще се избере, очно шезлонга като алтернатива...за мен той е бил незаменима вещ...всъщност най-безмислената ми покупка е четката за шише....
както и лепенките за пъп...

# 29
  • Мнения: 5 940
За шезлонга не съм съгласна. Много по-лек от кошчето за кола, по-лесен за пренасяне. А и на моя син, кошчето му стана малко като навърши четири месеца. Иначе има една глупост за пренасяне на бебета, не знам как се казва. Подариха ми я, въобще не съм я ползвала тази джаджа. Термометърът за вода ползвах само първите три дни като къпех бебчо. Бебефонът въобще,  страх ме е  да го оставя без надзор, все надничам.  А и всички дрехи в началото, които му подаряваха, му бяха малки. Кенгуруто е една от най-готините вещи за бебе. Чувства се защитено до мама, прекрасно е за разходки.

Общи условия

Активация на акаунт