Излишни бебешки вещи!

  • 10 868
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз като се замислих ненужен ми се оказа стерилизатора за микровълнова, но това не означава че е излишен. Просто при нас не влезе в употреба.
Излишна ми беше и активната гимнастика. Пепи изобщо не се занимаваше с нея.

# 76
  • Мнения: 1 931
За мен кенгуруто се оказа доста полезна вещ.
Наистина всичко си е индивидуално. За Йони биберони често се налагаше да ги сменям особено след като му избиха зъбчета и стерилизатора го ползвах. Малката не пожела биберони и с кърменето не ми потрябваха и шишета.
Проходилката и двамата решиха, че е нещо много страшно и рев голям, та си проходиха без нея, само ми се пречкаше и отиде при нашите.
Коланите за прохождане са ми ненужни,като бяха с такъв колан висваха на долу и земното притегляне много им действаше а като ги държех за ръка не беше така.
Чаши с накрайници- само за игра стават направо започнаха от обикновена чаша да пият водичка.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 734
Кенгурото(откъсна ми кръста)
плота за повиване(кръстът ме болеше двойно повече когато я обличах там.Прехвърлих се на дивана,аз седнала и обърната към нея.Така ми е много по-добре)
залъгалки-имам цял куп,а тя не погледна нито една
термометър за вана-стои си неразопакован
стерилизатор изобщо не съм купувала
бебешкият комплект за маникюр-невъзможно е да ползвам пилата,нокторезачката ми е неудобна,а тази ножица за да отрежа нокета трябва да кръцна и част от пръста-доста е недодялана.Ползвам си моята ножичка и ми е супер
помпата за нос
помпата за кърма
клечките за уши с ограничител
лепенките за пъп-сложих я веднъж и детето орева света докато я махна
една голяма част от играчките.Играе основно със списания,кутии и т.н.
разни плетени костюмчета подарени от роднински баби,вкл. плетените терлици
гризалките за никнене на зъби-изобщо не й харесва да ги дъвче
Може да се сетя и за още неща...

# 78
  • Мнения: 9 990
Паяк - много са ми противни. Whistling

Брех, какви са тези паяци?  Thinking

Колко сме различни хората  Simple Smile безценни за мен предмети са омразни и нетърпими за други  Grinning

И не само-ами у дома за едното ми дете полезно е едно,за друго-съвсем различно нещо HugНапример въпросния паяк-предполагам е проходилка-имам от голямата, не е ползвала, но сега малката е не като паяк, ами като хлебарка в него, тича и се радва и е мнооого весело.

# 79
  • Мнения: 70
       За всяка майка различни предмети са и влизали в употреба. Аз например кърмих детето си, а то не пиеше и вода, така нямах нужда от шишета и от серилизатор, които бях закупила предварително. НАкрая за да оправдая разхода стерилизирах и давах вода на бебето, но тя упорито отказваше и така аз "давах" вода, стерилизирах и....тн. Joy Joy Биба също не обичаше поне до към 5 месец, тъй като си имаше цица за целта.

       Помпата за кърма съм ползвала но отново не много тоест не бих казала, че е супер незаменим уред, но за друга майка помпата е помогнала да кърми детето си. Да съм я ползвала максимум 20-на пъти (понякога дори излишно).  За всеки истината е различна!

Още повече, че човек знае и две и двеста. Можеш да отгледаш дете и с всички уреди, които се предлагат на пазара, а можеш и без тях (или поне с минималното).

# 80
  • Мнения: 3 929
Едно нещо, което беше абсолютно непотребно за мен, това е подложката за корито, на която се слага бебето, за да се къпе. не си спомням, дали се наричаше точно подложка, поставка или нещо друго, но е едно пластмасово нещо - адски неудобно. На мен лично шезлонгът беше много полезен, в смисъл - използвах го почти постоянно, в него даже съм приспивала детето, защото по друг начин не успявах. Като се къпех, слагам детето на шезлонга, влизаме в банята и така. А и когато беше буден, си лежеше в шезлонга, защото в креватчето ревеше, тъй като не ме виждаше.

# 81
  • Мнения: 2 674
Шезлонгът беше най-ползваната бебешка вещ Peace
Шишетата на Авент пък са много добри според мен Peace

Това,което почти не съм ползвала и което стои като паметник в къщи е столчето за хранене NaughtyКупихме го когато малката беше на 11м.и кажи речи не сме го ползвали newsm78Не иска да се храни в него,почти винаги е плакала,когато я сложим ,става нервна,опитва са да излезе и накрая се отказах да го използвам ooooh!Само дето си дадохме парите.

# 82
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На мен излишно ми беше кенгурото. Шезлонг, възглавничка против обръщане, проходилка въобще не съм купувала. Stop

# 83
  • Мнения: 630
Много зависи от бебето. При нас бяха абсолютно излишни няколко неща, които са жизнено важни за други бебета, а именно:
1. Биберон залъгалка -ползвала ги е 2 пъти, а бях взела 3 различни залъгалки, но тя не желаеше.
2. Кенгуру -продадох го чисто ново, ползвахме го 3-4 пъти по 10 минути, в които ревеше непрекъснато, докато не я извадя.
3. Бънджи -бяха ни го дали да го ползваме, но Мия я беше страх и не желаеше да я слагам там.
4. Чувалче за спане -тя обича да й е свободно на крачетата и това нещо много я ограничаваше, така че не го ползвахме.
5. Гризалка за никнене на зъбки -не ги искаше.
6. Колани за прохождане -няколко пъти сме успявали да ги сложим с големи уговорки, и тях не ги искаше.
7. Различните шишета с накрайници, сламки и т.н. -3 бр. неизползвани и тях не ги иска.

# 84
  • Мнения: 4 447
...
.
Специалните клечки за уши от сто лева

  ShockedКолко?
Сигурна съм, че това е метафора Mr. Green

Ако 0,75лв е причината за метафората - еваларката!  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 589
Аз съм от майките, които купиха абсолютно всичко преди раждането и единствената неизползвана вещ се оказа кенгуруто.

Стерилизатор не съм купувала, изварявах бибероните \обаче всеки ден, не на 10 дни както пишеше в един пост в началото\
Уред за затопляне на храна също се двоумях дали да купя, накрая не взех и не ми липсва изобщо.

Шезлонгът ми върши отлична работа, също и възглавницата за под матрака, също и обиколника, и възглавничките против обръщане, и кърпите с найлон отдолу, а също и люлката, която ни подариха съвсем наскоро. Мисля дори и бънджи да взема - абе всичко, което осигурява комфорт на бебето и малко свободно време на майката е добре дошло

# 86
  • София
  • Мнения: 3 064
Шезлонгът е излишен за всички майки, на които доставя удоволствие да поглеждат иззад вратата на тоалетната, докато пикаят, и да подвикват "тук съъъм!", или да слушат безкраен нещастен хленч от към бебешкото легло. Бебето се забавлява само в шезлонга по половин час, понякога даже и повече, без да има нужда от вас, като едновременно развива и ума, и мускулите си. (Моя е отдолу с люлка и като мърда, се залюлява).  Моето си се забавляваше в плетен кош.

Туй пък чудо какво е? Не съм виждала такова нещо, дори не мога да си го представя... Обаче ако е нещо като едновремешните люлки - много ми харесват, сладки са, малки и пр. обаче бебетата бързо успяват да ги преобърнат. 2 - 3 месеца - ако са като моето беснеещи - в най-добрия случай.



Да, нещо такова, ама му махнахме дъгите отдолу да не се люлее - първите 6 м добре се забавляваше там и спеше през деня.

Относно кенгуруто - мисля, че за през зимата е по-добро, защото е допряно до майката и обгърната отвсякъде. Моят се чувстваше много добре. Лятото ще му е жега!

# 87
  • Мнения: 487
Нашето кенгуру пък накрая се скъса от използване - носехме Ян в него до към 10 месеца  Simple Smile
Неизползвани ми останаха шишетата, за друго не се сещам...

# 88
  • София
  • Мнения: 3 249
Единствената абсолютно излишна вещ и то подарена ми, беше подгревалник за шишета и бурканчета. Но на някои мами това им върши огромна работа, особено при липса на микровълнова печка.

Не съм ползвала и колани за прохождане, а имам, както и бънджи - Симона изпада в истерия в този уред, добре че не се излъгах да купя.

ОБАЧЕ!

Шезлонгът ми беше незаменима вещ!

Дозатор за АМ така и не купих, досвидяха ми се парите, ама щеше да ми е от голяма полза!

Стерилизаторът съм го ползвала 6 месеца много активно, не си представям да изварявам шишета на котлона, когато хората са измислили този уред!

Кенгуро ползвам много и ми е незаменимо дори и сега, когато е тежка вече.

Всичко е относително и си зависи много и от майката, и от бебето! Да не говорим, че ползвам изключително шишета на Авент, страшно доволна съм и не споделям негативното мнение за тях. Струват си всеки лев!

# 89
  • Мнения: 1 896
Много готина тема!
Излишни неща, които имам - лепенки за пъпче, кошче за спане (баткото е спал малко в него, но бебата ни веднъж), биберони и шишета използвахме сам три дни, защото ми се наложи една операция следвана от лекарства, иначе нямаше да ни трябват. Корито за баня - бебка досега съм я къпала само под душа с мен, макар че накой ден ще го вкарам в употреба.
Неща, които нямам и не ми липсват - обиколници за легло, шезлонг, подгреватели за шишета, възглавнички за повдигане или против обръщане, бебефон, мокри кърпички, проходилка и каишки за прохождане, чашки с накрайник, ръкавички за новородено да не се дере. Друго не се сещам, ама сигурно има и още.

Общи условия

Активация на акаунт