Мами и татковци в Австрия очакват Святата нощ - 11

  • 17 224
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 580
Ritamae, и аз препоръчвам зелето от Нашмаркт, има там един, със зеле в качета както си му е реда. Ако не, в Пени Маркт има също, или както Свити ти е казала - в Меркур. Защо не направиш Ганз оt Вайдето и като гарнитура за вас постните неща, а за приятелката като основно. Хем няма да се лишавате, хем и на нея ще и е интересно.

Рени, за албумчето не мога да ти помогна със снимка, държа да отслабна!  Sunglasses

Криси, смело напред!

# 16
  • Мнения: 4 150
Рени,
Благодаря zа темичката и zа напомнянето  bouquet

# 17
  • Мнения: 439
Rени, zапис4е и много цунки   bouquet

# 18
  • Мнения: 533
Рени,   bouquet за темата.
И идеята за албум я приветствам. Няма да чакам да отслабна, че може без снимка да си остана  : Laughing Ти ли се заемаш с правенето?

Зелеви листа за сарми има и в Шпар,на същия щанд дето е описала Свити. Аз миналата Коледа за пръв път правих такива сарми и чудо!!! - станаха.

Хубав ден на всички!

# 19
  • Мнения: 957
И аз като Ritamae нещо не си падам по коледното време - "скъпотия, кич и тъпканици", освен това е и студено. Още не мога да ги разбера хората, които дремят на студа, потропват от крак на крак и пият глювайн.  Тук не м трябва и аз даи харесва,че Кристкиндл носи подараците, а на дядо коледа. Много тъпо ми звучи.
Може би е било грешка на майка ми, че не ме е възпитала в традициите. Заради Бомбю сега ще трябва да се възпитавам и аз. Обаче не тая година!!! Вместо да правя коледни манджи бих легнала да се наспя като хората, но едва ли ще имам време за това. От две -три вечерии Даниел се буди през час-два и буквално плача за сън.

# 20
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!
Честит празник на всички именници!!!
Честит празник и на всички останали!!! Бъдете живи и здрави!!! Весел празник!!! smile3525    love001

Рени,  newsm51
Идеята за оформянето на темата е супер, разчитаме на теб да я усъществиш, като най-видния хакер сред нас   love001

Зеле продават  и в халите на Ландщтрасе.

Душе, докога ще минаваш само с едно записче  newsm53  Липсваш ни  Weary

# 21
  • Мнения: 413
И аз да се запиша.Рени пак ни отсрами.
Честито на всички именници   Party Time
след малко и аз отивам да сготвя риба /Лакс/,нямам шаран.

# 22
  • Мнения: 49
 и аз благодаря на Рени за препратката.СТрахотно заглавие на темата.
 иначе аз не пиша много много щото пак сме болни.Като се разболее единия и веднага и другите го последват.Даже вчера госпожата беше викнала Ретунгсхилфето,,,,,,защото Калин не можел да диша.а на мен ми се обжда и вика ми той не диша идвайте веднага незнам какво да правя.Аз вече на път за училище си го представях мъртав.Излезе нещо като спазам от бронхит,дори не ни дадоха антибиотици.Не знам явно тук така лекуват.А преди това никакви признаци нито темепература,нито хрема нито кашлица.Как е станала тази работа незнам
Весел празник и от мен аз сега ще излизам да купя риба.

# 23
  • Мнения: 580
нямавреме, много се радвам, че се включваш активно в темата!
Представям си какъв ужас си изживяла за Калин  Shocked.

Възхищавам ви се как се хващате да готвите шарани и лакси, аз хич не ги умея тези рибните изпълнения затова ще отидем днес на рънинг суши  Embarassed

# 24
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ла Долче, хич не се занимавам с разни по-специални приготовления! Купих филенца, ще ги панирам, за гарнитура ще направя картофена салата и готово! Аз не съм специалист по рибите, ям всякаква, но само във вид на филе! Такова чудо цяла риба, да не виждам! Нито умея да я приготвям, нито имам желание! А и не на последно място, не мога да ям нещо дето ме гледа  smile3532 На който му се отдава приготвянето обаче, е добре да си направи шаран, защото нали знаете поверието, колкото повече люспи има шарана, толкова повече парички ще има през следващата година!

Нямавреме, съжалявам много за това което си преживяла  Weary ! Сега детенцето как е? Аз не си спомням дали си се представяла досега, ако не си би ли написала две-три думи за теб, ако нямаш нищо против, разбира се! От ник нейма ти става ясно, че нямаш време  smile3503, но се надявам, че би отделила няколко минути да драснеш някой ред!
Още веднъж приятен празник от мен!   love001

# 25
  • Мнения: 413
La Dolce - приятно изкарване, да хапнеш едно и за мен. Рънинг сушито ми е любимо, ама нали докато сме бременни и кърмачки не трябва да ядем такива неща, ...та чакам като спра да кърмя да се наям на ролцата им.

Jeni1 - аз сготвих сьомга със сос от копър и картофи, той няма люспи   Sad  Laughing

# 26
  • Мнения: 343
здравейте,

и аз да се включа, че напоследък не остава време. бяхме канени на николо, александър като го видя и ревна. след него и другите деца, все на неговата възраст или по малки. голям рев му удариха.

# 27
  • Мнения: 4 399
И ние ходихме днес на Николаус. Толкова се беше подготвила женаа, думи нямам и специален човек беше поръчала, и ядене и пиене. Изобщо стана много весело детско парти. При нас никой не рева, макар че тагесмутерката ме беше предупредила че може да се случи. Само моята дивачка ревна като и дойде ред да се снима с Николаус. Но тагесмутерката я взе и седнаха двете до дядото за снимка.  Joy И за мен беше полезно, можах да разговарям малко повече с няколко майки, които иначе бях виждала съвсем за кратко и обменихме опит за детските градини в околностите. Аз пък чак днес разбрах че Николаус в Австрия бил Николо, но така съм свикнала с Николаус, че езиъкт и мозъкът ми не могат да се пречупят.

Честито на именниците! Да са живи и здрави!

# 28
  • Мнения: 214
deiana, вяра, и ние бяхме при Николо, мн деца, мн блъсканица 3а торби4ки и моята като ревна с глас, Николо ни даде веднага торби4ката, 3а да не се ра3реват и другите деца. Едвам успокоих Софиа с големи пар4ета Шоколад и хайде веднага 3а вкъЩи.
Днес не успях да сготвя риба, нали бях на работа, но утре съм си в къЩи и Ще правя и а3 филета с варени картофи. А майка иска да прави и пълнен Шаран, но май сама Ще си го яде. Thinking
nqmawreme дано бър30 ти о3дравее детенцето.
И ние най_накрая реШихме какво Ще правим по пра3ниците. По коледа Ще ходим при свекъра и свекървата (Ще се ра3мина та3и година с бг кухня), а на Нова Година се събираме с няколко приятели в къЩи.
elfljo, и а3 като теб ве4е от една седмица не мога да се наспя ноЩно време, а пре3 деня ходя на работа ooooh!, какво да се прави това е съдбата на майката.

# 29
  • Мнения: 20
Нямавреме- вижте дали не прави някаква форма на астма. Братовчедка ми има и правеше такива пристъпи по време на болест или от някаква алергия. Дано при вас това да не е така. Praynig

Иначе аз сега съм  на половин работен ден и имам възможност да се разхождам из красивата Виена. Наистина е страхотен красив град с много величествена история. Радвам се че ще имам възможността да го опозная.
А за Николаус- в детските  градини уж го били забранили, защото децата се плашели от него, това според едно вестниче. Иначе дъщеря ми в училище не го е празнувала много много, но са го отчели все пак!
Ние очакваме гости за празниците и вече се чудя къде ще ги развеждам. Дано времето да е хубаво, да ми се улесни работата.
Бихте ли препоръчали някое добро ресторантче, което ще мога да резервирам за някоя вечер Thinking

Преди няколко дена ходихме при българска лекарка, тотално навлязла в тукащната система( това за добро или за зло). Там се записахме пък да видим занапред дали ще сме доволни.
Аз днес не отчетох празника с риба, но ще гледам събота и неделя да хапнем.  Сега мога да предложа само рибена консерва. Sunglasses
А утре ще се наредя за Била с 15% отстъпка да си купя разни работи. Дано си заслужава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт