За вредата от захарта

  • 4 045
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Че неможеш да опазиш едно дете от всички злини на света е повече от ясно. Но има голямо зночение дали е започнало да хапва всички тези боклуци на шест месеца и на три годинки. Колкото по-късно, толкова по-добре.
Като малка съм била ужааасно злояда. За да ме накара да ям, майка ми е подслаждала (благодарение на съвети на баби и приятелки) абсолютно всичките храни, които ми е давала. Резултата сега е, че не мога да понасям сладко Sick  - не обичам ШОКОЛАД,  вафли, кроасанчена, щруделчета, баклавички и тем подобни. Случва се да ги ям от време на време, но ако някой специално не купи да ме почерпи примерно, няма да си купя почти никога от тях Mr. Green . Може би съм един от малкото екземпляри, които не обичат шоколад, но е факт Laughing  Mr. Green
Не мисля да забранявам сладкото със закон в къщи, но Ева ще яде шоколад и вафли възможно най-късно.
Така съм решила  Wink .

# 16
  • Мнения: 2 641
И аз не обичам сладко. 10 години си бях наложила да не ям и всъщност в сладкарница влязох на 20 години.......

# 17
  • Мнения: 4 244
Забранения плод е най сладък
Предлагайте на децата от всичко на масата. Насърчавайте ги да ядат плодове и ядки вместо вредни тестнозахарни изделия.
Шоколада не е вреден - ако щете ми вярвайте
Моите деца възпитавани по тоя принципм ядат всичко и за моя най голяма радост предпочитат плодове пред бонбони, близалки и тн. Даже щерката вече голямо дете на почти 5 г дава акъл на брат си , че тия неща не са полезни щото зъбите ставали черни!

# 18
  • Мнения: 485
Мисля че крайностите трябва да се избягват.Естествено че децата не трябва да се тъпчат с  боклуци,а да им се предлага  здравословна храна,но да се стига до крайности не трябва .Всичко в умерени количества.

# 19
  • Мнения: 6 155
Честно казано, малко са ми странни тези ограничения - това трябва да яде, онова не трябва да яде. Аз съм на принципа - каквото му се яде на човек това да яде. Дори и да не давам шоколад до 3г. каква е гаранцията, че като стане на 18 или 20 или.... няма да яде само шоколад или чипсове.
И аз ям шоколад - има моменти, в които умирам за шоколад и други, в които по 2-3 седмици не ми се яде сладко Thinking И едва ли това е в резултат от  ограничения, налагани ми в детска възраст Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 6 155
Цитат на: debelanata
Забранения плод е най сладък
Предлагайте на децата от всичко на масата. Насърчавайте ги да ядат плодове и ядки вместо вредни тестнозахарни изделия.
Шоколада не е вреден - ако щете ми вярвайте

Именно - трябва да се предлага от всичко!

Аз ти вярвам за шоколада Grinning

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Biby
Честно казано, малко са ми странни тези ограничения - това трябва да яде, онова не трябва да яде. Аз съм на принципа - каквото му се яде на човек това да яде. Дори и да не давам шоколад до 3г. каква е гаранцията, че като стане на 18 или 20 или.... няма да яде само шоколад или чипсове.
И аз ям шоколад - има моменти, в които умирам за шоколад и други, в които по 2-3 седмици не ми се яде сладко Thinking И едва ли това е в резултат от  ограничения, налагани ми в детска възраст Crossing Arms

Истината не е в рязкото ограничение, нищо карйно не е хубаво, но определено когато детето яде ежедневно шоколади (дори и безвредни) и захарни изделия се пристрастява към тях, аз познавам много такива деца, да не казвам почти всияки връстници на сина ми.
Манията на майките им , че детето трябва да опита от всичко и нищо за ядене да не му се отказва ми се вижда доста крайна Rolling Eyes
Позволявайки на детето да яде каквото си поиска, ние губим контрола върху хранителните му навици, който задължително трябва да имаме поне в началото. Не че трябва да се забранява всичко, но нищо няма да му стане, когато ако поиска вафла му отвлечеш вниманието с нещо по-интересно или я замените с плод например.

една вафла по-малко =две ябълки повече
Какво по-хубаво от това Sunglasses

# 22
Цитат на: Jade
Цитат на: bib.bib
...

Да, но този вкус го създаваме ние и колкото повече се постараем детето да се храни правилно още в яслената възраст, че и по-рано, толкова по-голям успех ще имаме занапред Wink

Трябва да се стараем разбира се, но с поотрасналите деца за съжаление нещата се изнасят на друг плоскост  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз съм горе, много съжалявам  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 24
  • Мнения: 455
Малко встрани от коментарите от преди малко, но да ви питам нещо и аз......... така и не мога да разбера защо в детските плодови пюрета слагат захар Confused:  Confused:  Confused:  използват го като консервант ли???? (нали много сладките неща трудно се развалят) Когато съм правила в къщи домашни пюрета (ябълка, тиква, банан)  не съм слагала захар - ами плодовете са си достатъчно сладки.

# 25
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Albena9
Малко встрани от коментарите от преди малко, но да ви питам нещо и аз......... така и не мога да разбера защо в детските плодови пюрета слагат захар Confused:  Confused:  Confused:  използват го като консервант ли???? (нали много сладките неща трудно се развалят) Когато съм правила в къщи домашни пюрета (ябълка, тиква, банан)  не съм слагала захар - ами плодовете са си достатъчно сладки.

Това го има само в българските пюрета
Аз тук като съм купувала на Хипп и на Алете не е имало никъде захар. Изрично ги приготвят така
А защо в България слагат Shocked ?

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: debelanata
А защо в България слагат Shocked ?

Е, как защо?
 Shocked Защото е България Grinning

# 27
  • Мнения: 280
Цитат на: letka
та ако може някой да ми обясни защо вси4ки лекари казват да се слага захар във водата Confused: или това и те самите не могат да ми обяснят Neutral Face


Доколкото знам, малко захар във водичката при новородени е полезна за мозъка...но не си спомням какво беше медицинското обяснение.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: debelanata
Цитат на: Albena9
Малко встрани от коментарите от преди малко, но да ви питам нещо и аз......... така и не мога да разбера защо в детските плодови пюрета слагат захар Confused:  Confused:  Confused:  използват го като консервант ли???? (нали много сладките неща трудно се развалят) Когато съм правила в къщи домашни пюрета (ябълка, тиква, банан)  не съм слагала захар - ами плодовете са си достатъчно сладки.

Това го има само в българските пюрета
Аз тук като съм купувала на Хипп и на Алете не е имало никъде захар. Изрично ги приготвят така
А защо в България слагат Shocked ?


Ами защото наблягат на нишестето, за да спестят от плодове, а то естествено не е така сладко, та я да бухнем малко захарчица за вкус Twisted Evil Вредно било...голяма работа, нали се продава Sunglasses

# 29
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Jade
Манията на майките им , че детето трябва да опита от всичко и нищо за ядене да не му се отказва ми се вижда доста крайна Rolling Eyes

една вафла по-малко =две ябълки повече
Какво по-хубаво от това Sunglasses


Явно аз не съм се изразила ясно Rolling Eyes  Искам да кажа, че манията да се забраняват определени храни е също толкова вредна, колкото и тази да се опитва от всичко. Непонятно ми се вижда да поставя твърда граница /примерно 3год./ и да кажа детето ми през този период от живота си няма да вкусва шоколад /или др./, та каквото ще да става Thinking
Истината е някъде в средата Wink

Общи условия

Активация на акаунт