ОБРЪЩАМ СЕ КЪМ КЪРМЕЩИТЕ МАЙКИ ЗА ПОМОЩ

  • 1 084
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
благодаря на всички ви за съветите... HugЗа съжаление  обаче минавам  на антибиотик,ходих на лекар и ми ги исписаха. Praynigдано само се разбие бучката, защото иначе ще трябва да спра кърмата Cry

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Пий антибиотика, но прави и тези неща, които момичетата са ти написали. Топъл компрес, душ, масажиране на гърдата в посока към зърното под душа. Цедене колкото да се облекчи гърдата и постепенно намаляване на цеденето, за да не се стимулира излишно производство на кърма.   Компрес със зелево листо. Пиене на лецитин.  Постингът на basilisk е добър и подробен.

# 17
  • Мнения: 2 829
Антибиотика ще облекчи температурата ти и ще предотврати възпаление, но няма да ти помогне да премахнеш бучката, за съжаление.
И аз ти препоръчвам да следваш съветите на basilisk, много добре е описала всичко. В никакъв случай не спирай да кърмиш!
И аз кърмех от 5 месеца, когато ми се случи запушване с мастит, но ето, че всичко отмина и още си кърмя мъника. Помогнаха ми топлите компреси (с памперс напоен с топла вода, като изстине го пъхам в микровълновата за 10 секунди и пак го слагам), пиех лецитин, кърмех само от засегнатата гърда а другата цедях. Накрая успях да видя запушеното каналче на гърдата и го изчовърках със стерилна игла.
Пиех и антибиотик, само да те предупредя, възможно е от антибиотика, който пиеш бебето да получи леко разстройство, не се шашкай, не е страшно.

Много са гадни тия запушвания, но да знаеш, че минава бързо Grinning

# 18
  • Мнения: 126
И аз имах запушване на едната гърда два пъти, правех всичко, което е описано по-горе/топъл душ, масажи, бебо на гърдата по-начесто, топли компреси/. Само искам да ти кажа, че според мен компресите с топла вода в пласмасова бутилка са много ефикасни, аз ползвах едно от шишетата, които бях приготвила за АМ, ако не се справя с кърменето. Слагах шишето върху втвърдените участъци докато малката ми принцеса сучеше и така успях да се справя и двата пъти. После около месец продължих да кърмя по този начин.

# 19
  • Мнения: 4 401
стискам ти палци да се оправиш бързичко и  скоро да ни се похвалиш че си добре Hug Heart Eyes

# 20
вече сме добре,курмиме се нормално и всичко  се оправи,но не с  топли компреси,а с лед  newsm78.и на мен ми се стори странно,но моя гинеколог които проследяваше бременноста ми така ми каза,защото топлото пресичало млякото и се получавало мастит.пих  и оспамокси вече съм като нова. Hugвсе пак ви благодаря за савети от сърце. breastfeeding

Общи условия

Активация на акаунт