Дали можем да си помогнем сами? (тема за зеленият чай)

  • 5 581
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
странно, 4е и аз знам ,4е пада кръвното! и 4е прекалената консумация на 4ай вади желязото ! дали е така?

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Слагаше се мляко заради танина ли  newsm78 ...я обяснете по- подробно, защо , как и какво , моля

Млякото прави вкуса "по-мек", но аз го обичам без никакви добавки.
Вие как си го приготвяте, по японската рецепта (стриване и след това заливане) или си заливате листенцата без стриване?

# 17
  • Мнения: 205
О-о-о, и аз съм почитателка на зеления чай! Аз си купувам (по-точно поръчвам да ми вземат) от един индийски магазин, където е пресен, не се доверявам на опакования в пакетчета. Харесва ми по-силен, да се усеща повече вкуса му. Само дето не съм много редовна  Embarassed в употребата, сутрин все не намирам време да си запаря (имам и специална каничка за него). Не го стривам - не знаех, но ще пробвам, благодаря за идеята.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето тук пише как да се приготвя ... оооо, ще си взема и аз

http://www.liniastandart.com/modules.php?op=modload&name=New … der=0&thold=0

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=89

http://hanlin.hit.bg/green_tea_bul.htm

# 19
  • София
  • Мнения: 38 499
Ей подсетихте ме! Отдавна не си бях правила.
Таман ще си помогна сама че снощи много похапнах и днес ще карам само на зелен чай с мед и лимон!

# 20
  • София
  • Мнения: 232
Обожавам го! Но за да съм отковенна - забравям да пия.
Иначе любимия ми е насипен с жасмин - има невероятен аромат. Запарвам го 3 мин. - не повече, защото след това вече спира да бъде полезен. ПОддържа ме много свежа (и мен и кожата ми) цял ден. А и помага за регулиране на теглото.
Така че дами - хайде на чайчето:)

# 21
  • Мнения: 165
Ама и в зеления чай ли има кофеин? Аз си мислех, че само в черния.  Embarassed
А не ви ли действа разхлабително? Аз пих 2 дена такъв чай, то един бунт в корема ми ужас. И се отказах..

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ама и в зеления чай ли има кофеин? Аз си мислех, че само в черния.  Embarassed
А не ви ли действа разхлабително? Аз пих 2 дена такъв чай, то един бунт в корема ми ужас. И се отказах..

На някои им действа разхлабително, но на болшенството действа деуретично  ...

# 23
  • Мнения: 3 782
Да попитам за какъв точно чай става въпрос? Embarassed Тези,които са в малките кутийки ли или този от типа на Сание. Май така се казваше, защото да си призная аз не съм пила  от тези в малките кутийки. А май трябва. Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:22 от ani_4ka

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пробвай първо AKBAR GOLD в зелена кутия на пакетчета, след това отивай на насипни.

# 25
  • Мнения: 3 782
пробвай първо AKBAR GOLD в зелена кутия на пакетчета, след това отивай на насипни.
Благодаря  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 061
Да се разпиша и аз. От не-пиещите кафе съм, за сметка на това съм заклет фен на зеления чай на последък. Вкъщи имам винаги по 3 кутии - зелен чай с лимон, с портокал, с мента. Редувам си ги всеки ден. Научих се и на скъпите чайове в стъклениците, та не знам къде ще му излезе края....Купувам и от тях.....Красота! Peace

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
моят си е най-обикновен dilmah в пакетчета  Crossing Arms

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
от къде в София мога да си купя хубав зелен чай, който не е опакован, а насипен ? Къде по света расте най- хубавия и екологично чист чай ?

# 29
  • Мнения: 1 350
И аз да се разпиша при вас. Aз без кафе не мога!А чая нещо го недолюбвам,но пия зелен чай заради по- горе споменатите му действия.И аз забелязах,че ми сваля кръвното и то много.Може и да извлича желязото от кръвта, с което си обяснявам анемията си! Верно е,че е по- богат на кофеин от черния,но не се сещам точно дали белият или зеленият чай е с най-високо съдържание. Прибавянето на мляко би трябвало да засили действието на чая,защото се освобождава чист кофеин или такава негова сол по- лесна за усвояване от организма,отколкото кофеиновия танат-такъв спомен имам! Peace

Общи условия

Активация на акаунт