СИРАЛА ИЛИ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!

  • 4 980
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 842
Аз си сложих спирала, когато синът ми беше на 6 месеца някъде, но организмът ми я отхвърли още първия месец. Сега се замислям дали пак да не пробвам.

# 16
  • Мнения: 491
Аз пих хапчета преди да забременея и сега пак,не съм напълнявала,и не съм имала някакви странични ефекти.Много съм доволна.Спиралата малко страшно ми звучи.

# 17
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Скоро гледах в "Искрено и лично"-след 35 години не се препоръчват противозачатъчните Thinking

# 18
  • Мнения: 229
Сега много се рекламира някаква нова спирала Марела, която даже намалявала обилността на цикъла и го редуцирала до зацапване. Но моят гинеколог днес ми каза, че въпреки че пишат, че не води до напълняване, определено "издувала" жените в началото. Т.е. за мен не става.
Преди да забременя съм пила хапчета Ясмин (към момента ги водят най-добрите, догодина кой знае какви други ще излязат на пазара и ще отрекат тези), но имах доста кофти проблем с тях - занижено либидо, чак до пълна липса на такова. А и не ми се струва да не се отразяват на килограмите...  newsm78
Може ли който е доволен от спирала/хапчета, да сподели какви по-точно са те.
Проблемът с контрацепцията си е сериозен, защото като си семеен, някак не върви да се пазиш с презервативи или с метода "пай' се". А за второ дете определено още ми е рано...

# 19
Аз реших да започна с хапчета "Линдинет 20",гинеколожката ми каза че са от ново поколение по-добри от "Ясмин".страх ме е от спиралата.А и този ефект с по-обилния цикъл хич не ми харесва.Хапчетата го намаляват и правят цикъла по-лек.Сега ги започнах като минат няколко месеца ще пиша дали съм доволна

# 20
  • Мнения: 2 865
Hexina - и аз имах абсолютно същия проблем с хапчета (в случая трирегол) и затова ги спрях на втория месец от употребата им. Даже и гадене се появи от хапчетата.

Преди повече от година сложих медна спирала и нямам оплаквания по отношение на цикъла - не е станал по-обилен или по-продължителен. Имам оплаквания като зацапване от време на време в първата половина на периода между две М., но мисля че се дължи на формата на самата спирала, която е по-особена, не е стандартната Копер-Т. Мисля в скоро време да я сменям с най-обикновената и евтина Копер-Т, която според моята гинеколожка се понася по-добре.

За Мирената - тя е хормонална (съдържа левоноргестрел) и ме притесниха странични ефекти като окосмяване и затова не я предпочетох.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:19 от Arizona

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Против хоромоните newsm11

# 22
  • Мнения: 22
Здравеите момичета ,аз сьщо смятам да си слагам спирала ,но на прегледа миналата седмица генеколожката ми каза,че ще я сложи когато ми дойде цикьла.Та се питам аз ли нещо не сьм разбрала или наистина се слага по време на менструация(ще бьде тьпо да си взема час и да се изтипосам така )лМоля тези които имат да кажат

# 23
Аз пих известно време Ясмин - но имах много силно главоболие от тях и се наложи да ги спра .

# 24
Да - така е .И на мен ми казаха на 3 ден от цикъла .

# 25
  • Мнения: 1 029
Здравеите момичета ,аз сьщо смятам да си слагам спирала ,но на прегледа миналата седмица генеколожката ми каза,че ще я сложи когато ми дойде цикьла.Та се питам аз ли нещо не сьм разбрала или наистина се слага по време на менструация(ще бьде тьпо да си взема час и да се изтипосам така )лМоля тези които имат да кажат

да,слага се по време на цикъла

# 26
  • Мнения: 1 949
Аз реших да започна с хапчета "Линдинет 20",гинеколожката ми каза че са от ново поколение по-добри от "Ясмин".страх ме е от спиралата.А и този ефект с по-обилния цикъл хич не ми харесва.Хапчетата го намаляват и правят цикъла по-лек.Сега ги започнах като минат няколко месеца ще пиша дали съм доволна

И аз започнах да поя Линдинет20. За сега се чувствам перфектно.
Опитах да сложа спирала, но гинекологът не можа да ми я сложи, тъй като както той каза "влиза до някъде и се спира". Предположи, че матката ми е наклонена, което не се видя на нормалния ехограф.  newsm78 Направо ме хвърли в музиката тоя човек  newsm78
Може би трябва да ида на 3Д да се види точно какъв е проблема.

# 27
  • Мнения: 22
Благодаря за уточнението  bouquet

# 28
  • Мнения: 136
Не се притеснявай от спиралата. В момента съм със втората си спирала. Между първата и втората спирала съм пила противозачатъчни. От лияен опит ти казва, че със спиралата и много по лесно. Единственият недостатък е, че при поставянето и при маханет боли, на пък става бързо. Родила съм две деца и мисля, че винаги ще ползвам спирала. Не бих и помислила за протовозачатъчни.

# 29
  • Мнения: 132
Нито едното,нито другото е за предпочитане

Общи условия

Активация на акаунт