епидурална упойка

  • 2 386
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз и двата пъти раждах с епидурална. Първият път явно беше по-силна дозата и почти не усещах напъните, не болеше, но пък доста зор видя бебето докато излезе. Вторият път явно дозата беше по-малка, не ме болеше но си усещах напъните перфектно и родих много бързо и лесно. Определено съм ЗА епидуралната.

# 16
  • Мнения: 476
Аз също раждах с епидурална. За съжаление моето раждане беше много дълго и така чаканото разкритие, след което се слага епидуралната упойка беше часове наред. Но след като я сложиха вече беше друга песен. Аз лично много се страхувах от момента на изгонването на плода, но се оказа, че си усещам напъните много добре без да изпитвам никаква болка. Като единствен минус мога само да кажа, че получих главоболие след раждането, но беше търпимо и отмина за 2-3 дни.

# 17
  • Мнения: 367
Аз родих с епидурална и въпреки това контракциите ми бяха много силни и болезнени. Имам чувстовто, че не ми повлия изобщо тази упойка. При изгонването на плода и шиенето след това не ме болешие- аз вече бях толкова изтръпнала от болка и напъни, че не знаех на кой свят се намирам.

# 18
  • Мнения: 73
Явно аз съм един от случеите с некъдарно сложена епидурална. Итръпнаха ми единствено кракта и дупето, но всяка една контракция си я усещах с пълната сила и болка и облекчение никакво. Е то при мен нещата бяха доста сложни и изтървани от самото начало, но вече го забравих  Flutter

# 19
  • Мнения: 660
Зависи и от това, къде смяташ да раждаш. Защото в различните болници има различни школи за това как се титрира анестетикът, а последното пък в голяма степен зависи не само от анестезиолозите, но и от компетентността на АГ-ейците. Ако те не умеят да водят обезболено раждане (което си иска специално обучение), се объркват и водени от страха си, пречат на анестезиолозите да си вършат работата.
В Майчин дом има добра колаборация и нещата вървят добре в синхрон, в Тина Киркова няма. За други клиники нямам наблюдения.

Главоболие може да има, ако случайно се засегне дурата и има изтичане на ликвор. Преодолява се с прием на много течности.
Засягането на нерв е много рядко и не е фатално, защото нервите имат способност да се възстановяват.

От личната ми опитност, по време на упойката по-добре усещах напъните, защото без нея болките бяха много силни и замъгляваха всякакви други усещания.

# 20
  • Мнения: 128
Първото ми раждане беше без епидурална smile3511 но втория път си сложих Разликата е жестока Ако ще раждам за трети път определено ще е с упойка

# 21
  • Мнения: 206
Общо взето съм доволна от епидуралната упойка. Но с нея пак се усеща. Преди да ми я сложат на 6см. разкритие беше неприятно усещането на контракциите, след упойката никаква болка до пълното разкритие. Но когато трябваше да напъвам доста се озорих и ми направиха епизотомия ,но когато започнаха да ме шият усещах болка и ми направиха допълнително местна упойка. За да е доволен човек от упойката трябва да му я прави анестезиолог с опит. След раждането имах оттоци по краката и ми казаха ,че били от упойката. Според мен не е чак такова чудо както някой я представят ,но  по-добре с епидурална отколкото без.

# 22
  • Мнения: 2 631
Аз раждах така и съм споделяла много пъти - упойката се слага между 4 и 6см. разкритие. Тя притъпява само болката, но си  усещаш контракциите като стягане на корема, усещаш си напъните и изобщо всичко само дето няма болка. Обезболява си и по време на самото раждане и малко след това. Пак казвам - усещаш всичко, но без болка. Усещах си шиенето, но не ме болеше. Усещах си и позивите за ходене по малка нужда след като родих. Всичко зависи от анестезиолога.

 Peace

# 23
  • Мнения: 146
И мен не ме боля с епидорална. Проблема може би е в това, че докато чакаш да получиш петте сантиметра разкритие си изживяваш болката - на мен ми трябваше доста време докато го получа. Не почна и раждане след това, но нали оставят катетър и по - късно ако се наложи ти слагат още една упойка, поне при мен беше така. Втората ме държа включително и по време на шиенето - нищо не съм усетила.

# 24
  • Мнения: 179
не разбрах,защото 10мин след поставянето й родих Confused

# 25
  • Мнения: 206
не разбрах,защото 10мин след поставянето й родих Confused
Родила си толкова бързо ,защото са ти засилили окситоцина. На мен също след като ми сложиха упойката родих за около половин час най-много поради същата причина.

# 26
  • Мнения: 683
искам да попитам тези които са раждали с епидурал. дали ве е боляло при раждането?
аз мисля да съм на епидурал, но искам вашето мнение

Моето секцио беше с епидурална и се възстанових много бързо, въобще не ме болеше и на 4-я ден си тръгнах от болницата. Предполагам при нормално раждане още по-бързо ще се възстановиш.  Peace

# 27
  • Мнения: 660
След раждането имах оттоци по краката и ми казаха ,че били от упойката.

Със сигурност не е било от упойката. Тя няма такъв страничен ефект.

# 28
  • Мнения: 660
не разбрах,защото 10мин след поставянето й родих Confused
Родила си толкова бързо ,защото са ти засилили окситоцина.

Окситоцинът може да са го засилили, може и да не са, но самата епидурална анестезия има свойството да ускорява разкритието.

# 29
  • Мнения: 745
незнам какво е чувството  да раждаш без упойка,ама аз много се бях заблудила ,че като ми сложат епидурална няма да ме боли изобщо.много малко ли ми вляха,ама си ме болеше сериозно.голяма мъка!когато започнаха да ми се усилват контракциите ми вляха.чак след 10 контракции усетих действието й-болеше ме поносимо.след още 10 болката започна отново да се засилва и става непоносима.пак ми вляха малко.повече не са ми сагали,защото започнаха напъните и така.

Общи условия

Активация на акаунт