Добра Майка, Добра Кариера, Добра Съпруга...

  • 17 273
  • 378
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 62 595
Констатирам, не нападам.
А това, че животът ни е пълен с клишета и те оказват сериозно влияние върху нас не е моя заслуга. Напоследък оставам с впечатлението, че подобни теми всъщност в по-голямата част от съдържанието си представя клишета (схеми и т.н.). Искрено се впечатлявам от мненията и начина на живот (доколкото написаното отразява начина на живот на някого), разчупващи схемите.
Ако анализираш по-внимателно и настоящата тема, стана разделение на пишещите на диаметрално противоположни позиции, които бяха крайните случаи, очертаващи границите на полето. И на моменти позициите се сближаваха и раздалечаваха.
И сега се минава по координатната система "щастлив-нещастен; работещ-неработещ".

# 361
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Защото в един момент децата имат нужда от "въздух". Peace

Мен ако питаш децата от много ранна възраст имат нужда от 'въздух'. "Отделянето" от майката е много важно за развитието им.

Много неприятно, че темата се измести към това кое е най-доброто за ОКОЛНИТЕ /деца, мъж.../ да прави една жена, а не това, което според мен би следвало да се обсъжда в тази тема предвид заглавието й: Кое е това, което да достави удоволствие на всяка жена и къде е балансът за нея лично.

Ейййй, момичетааааааааааа, освен майки, труженички и домакини сте хора - ЛИЧНОСТИ - преди всичко и на първо място човек би следвало да живее за себе си и да се стреми към щастие за себе си. Само щастливите хора могат да отглеждат други щастливи такива и да правят хората около себе си щастливи. 

знаех си аз че трябва да изритаме бебето на целодневна ясла още от 3-я месец ... или още по добре да го дадем в социален дом. Само от време на време да идим да го видим , че да не го "задушим" от внимание.... а ние през това време да се развиваме като перфектните и щастливи личности .... "и да се стреми към щастие за себе си" това ще го сложим като лозунг и ще допълним "Не на малките изнудвачи", "Децата са вредят на личностното развитие" и т.н.

ЕВАЛЛА !
 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20
дълбок поклон пред еманацията на консуматора

# 362
  • Мнения: 1 172
Щастието е в правото на избор и възможността да правиш това, което искаш.

В този ред на мисли, еднакво нещастна бих била и в двете ситуации: ако искам да работя, но не мога, защото няма кой да ми гледа детето или пък още по-лошо мъжът ми изисква от мен да гледам детето до еди-каква си възраст, без да се интересува от моите желания.  Както и ако искам да си гледам детето, но не мога, защото семейния бюджет трябва да се закърпи с моята заплата.

Така, че не виждам нищо лошо в това да преследваме личното си щастие.

# 363
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Labrador, какъв 3-ти месец?! От родилния дом още Wink
 Tired

# 364
  • София
  • Мнения: 6 999
дълбок поклон пред еманацията на консуматора

От къде я направи тази препратка към консуматора само не разбрах? Нерде Ямбол...нерде Стамбул.

Другата част от поста ти коментира неща, които нито съм казала, нито съм мислила... Но е добре във връзка с 'отделянето' на децата да прочетеш една книга /ако те интересува този въпрос разбира се/: "Да позволим на детето си да порасне без травми, стрес и неврози" на М. Рюфо http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=18586 - може да те наведе на някои мисли.


# 365
  • Мнения: 4 965
Сега, пък се навлиза в други клишета - работещата жена е щастлива, а неработещата е нещастна.

Напротив. Това никой не го е казал.

Щастието е в правото на избор и възможността да правиш това, което искаш.

В този ред на мисли, еднакво нещастна бих била и в двете ситуации: ако искам да работя, но не мога, защото няма кой да ми гледа детето или пък още по-лошо мъжът ми изисква от мен да гледам детето до еди-каква си възраст, без да се интересува от моите желания.  Както и ако искам да си гледам детето, но не мога, защото семейния бюджет трябва да се закърпи с моята заплата.

Така, че не виждам нищо лошо в това да преследваме личното си щастие.

  bouquet

Ето това е. И не е клише!

# 366
  • Мнения: 2 556
Много щастлива ще съм си даже и да не работя, само че няма как да проверя. Simple Smile

# 367
  • Мнения: 2 309
azaf, пускай темата! не се разсейвай  Laughing

# 368
  • София
  • Мнения: 62 595
пусната е

# 369
  • Мнения: 1 336
...
Ако анализираш по-внимателно и настоящата тема, стана разделение на пишещите на диаметрално противоположни позиции, които бяха крайните случаи, очертаващи границите на полето. И на моменти позициите се сближаваха и раздалечаваха.
...И сега се минава по координатната система "щастлив-нещастен; работещ-неработещ".
Да ти пусна на лични трансформационните формули, които показват връзката между пространствени координати  и равнинни координати, че като се върнем в реалния живот, който уви не е разположен в двуизмерна координатна система, и следва да "минем" както казваш и по апликатната ос  ooooh! тогава  задълбочения ти литератуерн анализ и констатациите ти по темата ще се пречупят и отрзят няколко пъти  Peace  Wink
Няма граници на полето всичко клони към + или - безкрайност  Wink винаги има по-крайни позиции от най-крайните Wink
Шегувам се  Peace

# 370
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, какво да се прави като накрая се опира до координатни системи  Laughing Математиците и философите са виновни за всичко  Wink

# 371
  • Мнения: 650
Labrador   newsm78 ти май си доста странна личност. Съжалявам те. Кой както се чуства щастлив. Искаш да ми кажеш че ако си седи в къщи до детето това е истинската майка newsm78 Ти си една от тях newsm78 Хайде сподели как минава твоя 24-часов ден с детето -имаш ли разнообразна програма, как се развива детето ти, къде общува с връстници и по колко минути, какво му забраняваш как го възпитаваш? Какво точно трябва да прави майката? Има жени които обичат да са в къщи, супер  Peace приемете че не всички са такива.
Аз съм много доволна от градината-имат готвачка и съобразена здравословна и разнообразна храна, идват специалисти по музика или танци или рисуване -редуват се, децата имат огромна площадка за игра, която обновяват непрекъснато и план за 8 часа с какво точно разнообразно нещо ще се занимават и всеки ден е различно. Групата е по 8 деца с три учителки които се сменят и  имат час когато обединяват няколко групи на същата възраст, децата са на същата възраст -плюс минус два месеца. Всичко е направено миниатурно за тиах като истинско-малки тоалетни, мивчици..Много съм доволна Peace Става въпрос за група 2-3 години. Подобно е за 1-2 години. Искрено се съмнявам че  това може да се даде от една майка -единствения плюс който виждам е забавянето на заболяванията за по късен етап-като тръгнат първи клас.

# 372
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Labrador е мъж Grinning и това обяснява доста неща на принципа за чуждия гръб, дето и 100 тояги са му малко.

# 373
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
SG1: първите 7 години на детето са основополагащи за неговото възпитание. През това време следва да се постараеш достатъчно за да го възпиташ като добър човек. Не може да прехвърляш тази отговорност на баби, лели от яслата/градината или учителката в училище. Това е ОТГОВОРНОСТТА на родителите. Ако бягаш от нея, не би следвало да се чудиш защо има разни асоциални деца ...

CTramell: Възпитанието на децата не са тояги ....

# 374
  • Мнения: 164
НАПРЕЖЕНИЕТО Е ГОЛЯМО ОСОБЕНО АКО ИМИШ СОБСТВЕН БИЗНЕС.ОСТАВАШ ДО КЪСНО ВРЪЩАШ СЕ ХАПВАШ НА БЪРЗО ПОСЛЕ РИТУАЛИТЕ С ДЕТЕТО МОЕТО Е НА 1.2МЕСЕЦА  ПОСЛЕ ДА ОПРАВИШ И ТО СТАВА 11.00.НЕ ЧЕ МЪЖЪТ МИ НЕ МИ ПОМАГА НО КАТО ЦЯЛО ВСИЧКО СЕ СТРУПВА ВЪРХУ МЕН.АБЕ ЩЕ СЕ СПРАВИШ НИЕ ЖЕНИТЕ СМЕ ОПРАВНИ

Общи условия

Активация на акаунт