Кредитна карта?

  • 9 983
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 797
Защо не опиташ в ПИБ? Никакви документи не искат,гледат само да са ти платени здравните вноски.Питаи дали имаш имот,лизинг или заем, а за дохода-не трябва да го доказваш-колкото повече си кажеш,толкова по-голям ти е лимитът Wink
Виж им на сайта -има въпросник,и ще разбереш кредитния си лимит :
https://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=609 .
Mоже и по интернет да си подадеш документите -обикновено процедурата е окло седмица   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 215
Да, и аз си издадох от ПИБ още докато бях в неплатената трета година от майчинството. Нищо не са ми искали като документи. Но кредитният лимит е нисък ако нямаш доход- моят е 5000лева. То не че съм се засилила да ги харча, ама ако си в чужбина няма да ти стигнат за много дълго....

# 17
  • Мнения: 797
Да, и аз си издадох от ПИБ още докато бях в неплатената трета година от майчинството. Нищо не са ми искали като документи. Но кредитният лимит е нисък ако нямаш доход- моят е 5000лева. То не че съм се засилила да ги харча, ама ако си в чужбина няма да ти стигнат за много дълго....
5000лева е нисък кредитен лимит #Crazy? И са ти го дали докато си в майчинство? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 215
Да, дадоха ми го и определено е нисък. Всъщност, това май е най- ниския кредитен лимит, който дават. На теб може да не ти се вижда нисък, но ако отидеш в Лондон например, с тази кредитна карта ще изкараш горе- долу, ако се ограничаваш около месец.
По- големите лимити са 15000 или 30000 лева. Мъжът ми например е със златна кредитна карта, най- високия лимит.
Всъщност може би на мен са ми дали тази кредитна карта защото мъжът ми има много висока заплата.

# 19
Странно!Това е доста висок кредитен лимит!Минималният е 200 лева и то ако си на постоянен трудов договор,работиш в момента и те осигуряват на минимална работна заплата.Ти направо си щастливец!/Ако може да си щастливец с кредитна карта?!/

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 133
ОББ със сигурност. Преди месец издадоха на колежката ми, която още се води в майчинство. Най-лесно става като се обадиш на дадения в сайта им телефон. След това изпращат куриер на посочен от теб адрес в уговорено време да подпишеш документите. Питат на какъв доход се осигуряваш, но не проверяват/доколкото знам/. За  осигурителен доход към 500лв дават кредитен лимит 5000.

# 21
  • София
  • Мнения: 383
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.

# 22
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ужас  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Не могат ли поне да ти кажат на коя банка дължиш пари  newsm78

Аз може би утре или другия ден ще отскоча до ОББ и ПИБ  Rolling Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз съм в майчински и ми издадиха кредитна карта от ПИБ, защото съм била коректен клиент. Имам заем там и си го покривам редовно. Лимитът ми е 1000лв. Още не съм я ползвала. Ако някой има такава да сподели

# 24
  • Мнения: 359
И аз съм в майчинство, току що си попълних заявка към ПИБ за виза класик, ще видим какво ще стане! Мерси за инфото Simple Smile

# 25
  • Мнения: 274
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.

Единия вариант е да си съдлажник на някой приятел/роднина по заем. Ако той не плаща, и твоето име влиза в регистъра...

# 26
  • Мнения: 274
Аз съм в майчински и ми издадиха кредитна карта от ПИБ, защото съм била коректен клиент. Имам заем там и си го покривам редовно. Лимитът ми е 1000лв. Още не съм я ползвала. Ако някой има такава да сподели

лелеее тези ПИБ ебати скръндзите....много нисък лимит...
Инача няма спор - кредитната карта е задължителна в днешно време. На запад имат по няколко...
Много е удобна... Мойта е на друга банка, но няма значение (освен явно за лимита Simple Smile. Често ходя в чужбина и наистина ми върши чудесна работа.

# 27
  • Мнения: 491
В Пиб със сигурност ще ти издадат, ако имаш здравни осигуровки и нямаш лоши кредити. Ако искаш повече инфо, пиши на лични.
А иначе кредитната карта е много удобно нещо, ако знаеш как да я използваш.

# 28
  • Мнения: 1 432
В Пиб със сигурност ще ти издадат, ако имаш здравни осигуровки и нямаш лоши кредити. Ако искаш повече инфо, пиши на лични.
А иначе кредитната карта е много удобно нещо, ако знаеш как да я използваш.

Дай ни по един безплатен урок ,моля  Wink

# 29
  • Мнения: 491
Ами, като за начало кредитната карта не е кредит- лихвите са доста по- високи, почти двойни от потребителския кредит ! Да я възприемеш като такъв е доста набутващо. Това са бързо оборотни пари- плащаш/теглиш и ако ги върнеш до определена дата няма лихва. Харесах подарък на мъжа, но сега нямам пари, обаче след 20 дни ще имам- плащаш, след 20 дни връщаш и няма лихва. А ако не ги върнеш всички, започва да тече лихва- на 500 лв. примерно е средно около 7 лв. на месец. Връщаш за 3 месеца- оскъпяване около 25 лв., но после пак разполагаш с цялата наличност по картата за когато ти кефне! Гратисният период може да е до 45 дни, в зависимост кога харчиш.
Дали бях полезна? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт