Кредитна карта?

  • 9 998
  • 83
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Незнам дали ми е за тук въпроса, обаче коя банка би ми издала някаква кредитна карта при положение, че ми остават още три месеца майчинство. Постоянна работа си имам.

# 1
  • Мнения: 2 270
Мисля, че всяка, която издава кредитни карти.
Важното е да си на постоянен договор и да докажеш доход!

# 2
  • Мнения: 141
Мисля, че всяка, която издава кредитни карти.
Важното е да си на постоянен договор и да докажеш доход!
абсолютно вярно.Кредитната карта е такава набудка,4е даже банката може и да не ти поиска дохода

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Да, да, само, че вече ми отказаха в ПБ  Close

# 4
  • Мнения: 2 270
В Пощенска?! Направо не мога да повярвам!
Пробвай в другите, но наистина е много неизгодно!

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Честно казано и аз не повярвах  Shocked Сега се чудя дали си заслужава да ходя до Райфайзен или до Булбанк  newsm78

# 6
  • Мнения: 141
малко избързах-възможно е да ти откажат,защото си в май4инство-дискриминацията е много яка.Ти ме подсете за нещо,което се опитвах да забравя-аз съм още в болни4ни,т.е.полу4авам даже пове4е пари,отколкото като работех и миналия месец поисках да купя на изплащане телевизор за дъщеря ми/тя е ве4е на 18г./.Вноската беше някъде около 20лв на месец и ми беше отказано категори4но.Е,на това какво му се казва?Така 4е ти вярвам на 100%.Ако имаш възможност,из4акай да ти свърши май4инството.

# 7
  • Мнения: 39
мъжът ми си изкара кр карта на ООБ и ве4е за втори път я ползваме и сме доволни

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
KAS,

аз мога да изчакам, но исках да купя хубави подаръци за всички  Confused Може би другата коледа   ooooh!

Rosimart,

какви са условията там?

# 9
  • Мнения: 9 865
мъжът ми си изкара кр карта на ООБ и ве4е за втори път я ползваме и сме доволни

Може ли да разясниш от кое сте доволни? И аз искам кредитна карта, но доход в момента нямам, а на мъжа ми (който има доволно добри доходи) все му поставят някакви странни условия, та се бяхме отказали от тази екстра, но като казваш, че сте доволни... се замислям от кое

# 10
  • Мнения: 141
4удесното те разбирам,Мопси,но не винаги имаме възможности.А като запо4неш работа/мой съвет-твое решение/,по-добре си тегли някакъв заем и си дръж парите в карта-за такива моменти.Ще плащаш по-малка лихва.

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Beth,
нямам думи за условията  ooooh! Имот искали - имам. Редовен платец - съм (euroline ми, който се ползва от мъжа ми, няма пропусната вноска). Какво още искат незнам  #2gunfire

KAS,

аз като започна работа, ще ме молят да ми дадат такава карта Tired

# 12
  • Мнения: 141
Майната им,Мопси,те губят-ти някак ще се справиш и без тях

# 13
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Майната им,Мопси,те губят-ти някак ще се справиш и без тях

 Peace Peace Peace

Е да, няма да купя на мъжа ми това, което искам за коледа, ама ще го преживея  Joy 

# 14
  • Мнения: 9 865
Мен не ме вълнува възможността да разполагаш с пари за харчене, а по-скоро удобството при електронно разплащане, особено в чужбина. А като се има предвид, че мъжа ми пътува, това ще го улесни много, сега уж във фирмата издават на "командированите" някакви карти, но ги видим какви са... то вече стана цяла вечност. Говоря основно за Булбанк, по стечение на обстоятелствата "работим" с тях.

# 15
  • Мнения: 797
Защо не опиташ в ПИБ? Никакви документи не искат,гледат само да са ти платени здравните вноски.Питаи дали имаш имот,лизинг или заем, а за дохода-не трябва да го доказваш-колкото повече си кажеш,толкова по-голям ти е лимитът Wink
Виж им на сайта -има въпросник,и ще разбереш кредитния си лимит :
https://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=609 .
Mоже и по интернет да си подадеш документите -обикновено процедурата е окло седмица   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 215
Да, и аз си издадох от ПИБ още докато бях в неплатената трета година от майчинството. Нищо не са ми искали като документи. Но кредитният лимит е нисък ако нямаш доход- моят е 5000лева. То не че съм се засилила да ги харча, ама ако си в чужбина няма да ти стигнат за много дълго....

# 17
  • Мнения: 797
Да, и аз си издадох от ПИБ още докато бях в неплатената трета година от майчинството. Нищо не са ми искали като документи. Но кредитният лимит е нисък ако нямаш доход- моят е 5000лева. То не че съм се засилила да ги харча, ама ако си в чужбина няма да ти стигнат за много дълго....
5000лева е нисък кредитен лимит #Crazy? И са ти го дали докато си в майчинство? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 215
Да, дадоха ми го и определено е нисък. Всъщност, това май е най- ниския кредитен лимит, който дават. На теб може да не ти се вижда нисък, но ако отидеш в Лондон например, с тази кредитна карта ще изкараш горе- долу, ако се ограничаваш около месец.
По- големите лимити са 15000 или 30000 лева. Мъжът ми например е със златна кредитна карта, най- високия лимит.
Всъщност може би на мен са ми дали тази кредитна карта защото мъжът ми има много висока заплата.

# 19
Странно!Това е доста висок кредитен лимит!Минималният е 200 лева и то ако си на постоянен трудов договор,работиш в момента и те осигуряват на минимална работна заплата.Ти направо си щастливец!/Ако може да си щастливец с кредитна карта?!/

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 134
ОББ със сигурност. Преди месец издадоха на колежката ми, която още се води в майчинство. Най-лесно става като се обадиш на дадения в сайта им телефон. След това изпращат куриер на посочен от теб адрес в уговорено време да подпишеш документите. Питат на какъв доход се осигуряваш, но не проверяват/доколкото знам/. За  осигурителен доход към 500лв дават кредитен лимит 5000.

# 21
  • София
  • Мнения: 383
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.

# 22
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ужас  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Не могат ли поне да ти кажат на коя банка дължиш пари  newsm78

Аз може би утре или другия ден ще отскоча до ОББ и ПИБ  Rolling Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз съм в майчински и ми издадиха кредитна карта от ПИБ, защото съм била коректен клиент. Имам заем там и си го покривам редовно. Лимитът ми е 1000лв. Още не съм я ползвала. Ако някой има такава да сподели

# 24
  • Мнения: 359
И аз съм в майчинство, току що си попълних заявка към ПИБ за виза класик, ще видим какво ще стане! Мерси за инфото Simple Smile

# 25
  • Мнения: 274
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.

Единия вариант е да си съдлажник на някой приятел/роднина по заем. Ако той не плаща, и твоето име влиза в регистъра...

# 26
  • Мнения: 274
Аз съм в майчински и ми издадиха кредитна карта от ПИБ, защото съм била коректен клиент. Имам заем там и си го покривам редовно. Лимитът ми е 1000лв. Още не съм я ползвала. Ако някой има такава да сподели

лелеее тези ПИБ ебати скръндзите....много нисък лимит...
Инача няма спор - кредитната карта е задължителна в днешно време. На запад имат по няколко...
Много е удобна... Мойта е на друга банка, но няма значение (освен явно за лимита Simple Smile. Често ходя в чужбина и наистина ми върши чудесна работа.

# 27
  • Мнения: 491
В Пиб със сигурност ще ти издадат, ако имаш здравни осигуровки и нямаш лоши кредити. Ако искаш повече инфо, пиши на лични.
А иначе кредитната карта е много удобно нещо, ако знаеш как да я използваш.

# 28
  • Мнения: 1 432
В Пиб със сигурност ще ти издадат, ако имаш здравни осигуровки и нямаш лоши кредити. Ако искаш повече инфо, пиши на лични.
А иначе кредитната карта е много удобно нещо, ако знаеш как да я използваш.

Дай ни по един безплатен урок ,моля  Wink

# 29
  • Мнения: 491
Ами, като за начало кредитната карта не е кредит- лихвите са доста по- високи, почти двойни от потребителския кредит ! Да я възприемеш като такъв е доста набутващо. Това са бързо оборотни пари- плащаш/теглиш и ако ги върнеш до определена дата няма лихва. Харесах подарък на мъжа, но сега нямам пари, обаче след 20 дни ще имам- плащаш, след 20 дни връщаш и няма лихва. А ако не ги върнеш всички, започва да тече лихва- на 500 лв. примерно е средно около 7 лв. на месец. Връщаш за 3 месеца- оскъпяване около 25 лв., но после пак разполагаш с цялата наличност по картата за когато ти кефне! Гратисният период може да е до 45 дни, в зависимост кога харчиш.
Дали бях полезна? newsm78

# 30
  • Мнения: 274
Така е Vok, така е....

И още нещо  - тръгвате примерно за Гърция с колата....Вместо да си правиш сметки колко пари да обърнеш в евро, къде да ги съхраняваш, докато си на плаж и тн.....слагаш си кредитната карта в джоба и ти дреме на фара (който няма фар, незнам на кво му дреме). Навръщане, пак примерно, се отбивате в Икеа или някой МОЛ със големи разпродажби край Солун. Ако сте тръгнали с кеш или дебитна карта, най-вероятно сте на 0 или почти на 0 и гледаш с тъжен поглед точно онези възглавнички, вазички, столчета и подобни х.йни или един куп маркови парцаляци на половин цена....Ако си с карта - пълниш дисагите и ти е кеф...Кофти е после като си видиш месечното извлечение, но все пак не трябва да ги даваш накуп, а и най-вероятно ги даваш не ти , а мъжа ти Simple Smile
А недай Боже, да се случи нещо неприятно и непредвидено в чужбина (примерно напивате се яко и безчинствате с мъжа ви на обществено място, след което ви закопчават и Ви искат гаранция от 1000 еврича...)

Да не звуча като некъв рекламен агент, с две думи - кредитната карта е голямо удобство, но те кара да харчиш повече и повече.....та така...правете си сметката -)


# 31
  • Мнения: 1 215
Изключително удобно средство, няма спор, но определено си е нож с две остриета. Защото докато плащаш с пластмасовата карта, някакси не мислиш че плащаш пари и си харчиш ли харчиш.... А после като дойде месечното извлечение и като трябва да платиш картата все едно буца ти е заседнала в гърлото.....
Преди като живеехме в Лондон и аз не се занимавах с никакви финанси лесна работа. Ходя си с кретитната карта насам натам, пазарувам си, хич не ми дреме, само от време на време питам мъжът ми има ли достатъчно пари и той ако каже да, давай по магазините......
А сега като живеем в София, той не се занимава с финансите, аз плащам кредитните карти и всички сметки и да ви кажа в такава скръндза съм се превърнала. Само смятам колко трябва да платя преди 5то число на месеца (тогава ми е падежа за кредитните карти).
Та, по принцип не е лошо да си наясно с явлението кредитни карти, защото може да бъдеш и много неприятно изненадан.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Нещо не разбрах за ПИБ-а, кога засичат и докога е без лихва? Транскард беше засечка в края на месеца, плащане до 15ти. Те пък кви за мошенници, ама вече приключих с тях ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 432
В ПИБ на мен ми е 45 дни гратисния перод!

# 34
  • Мнения: 1 215
В ПИБ това , което съм похарчила преди 20то число на месеца трябва да го платя, ако не искам да ми се начислява лихва, до 5то число на следващия месец, т.е. от 20то до 20то число, иначе казано окло 40- 45 дни, зависи кога се пада 5ти

# 35
  • Мнения: 491
Гратисният период е до 45 дни. Може да е от 15 до 45 дни. Пример:
20.01-19.02 плащане до 05.03
20.02-19.03 плащане до 05.04
20.03-20.04 плащане до 05.05 и т.н.

Значи ако платиш на 20.01 гратисния период ще е 45 дни, но ако платиш на 19.02 ще е 15 дни.
Първите 3 месеца няма лихва, но се дължи 5% от похарчената сума до пето число (топиш си главницата, не са лихва). Първата година няма такса, после по 39лв. годишно, начислява се еднократно в началото на всяка година.
Такси:
при плащане на ПОС- без такса
при теглене на банкомат на ПИБ- 1лв. + 1% от сумата
при теглене на банкомат на друга банка- 3 лв.+ 1% от сумата.
Това е за ПИБ, за другите банки не знам. Може да има и по-изгодно.

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
В БПБ на мен ми отказаха да ми продължат договорът за овърдрафта  Crossing Arms, камо ли да тръгна да искам кредитна карта.

# 37
  • Мнения: 67
Не съм привърженик на кредитите, особено в такива дребни размери. Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card. Просто невиждам смисъл толкова напъни и бумаги за овърдрафт 1000 лева.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 870
Мопси, те питаха ли те или по-скоро ти обясни ли,че си в майчинство.Преди една година и половина от моята банка ми се обадиха,че съм одобрена за кредитна карта, питат ме искам ли я и аз казвам, да искам я.По професия съм финансов мениджър и с тази банка си имам вземане-даване от 2000 година.Обаждат ми се след 2 седмици,ами няма да ви издадем карта и аз в тъч, хем предлагат, хем не дават.Питам ги аз какъв е проблема, не могат да ми кажат.Пуснах оплакване до шефката на картов отдел и след 2 часа ми звънят,извиняват се,да отида да си взема картата и то същата тази нагла служителка, която ми каза,че няма да ми издадат и не знае защо.Оказа се,че те проверяват,а предполагам и другите банки, в сайта на НОИ дали имаш социално осигуряване и видяли,че нямам и решили,че нямам доход.Аз тогави ги попитах толкова ли е трудно с моето ЕГН да проверите във вашата банка по сметката си дали получавам някакъв доход, но те ми казаха,че това не било в процедурата по издаване на картата Shocked  Издадоха ми и след 5 месеца я върнах, ами не ми пращат извлечения и аз не зная колко дължа и се отказах.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 870
Не съм привърженик на кредитите, особено в такива дребни размери. Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card. Просто невиждам смисъл толкова напъни и бумаги за овърдрафт 1000 лева.

Аз също мисля така.Полудявам от факта,че ако ми дадат кредитна карта с лимит от 500 лв ме водят с кредит,ама аз може въобще да не ползвам и 1 лв от сумата - нямало значение!Пълни глупости.
Аз също си реших проблема с електорнната търговия в чужди сайтове с международна дебитна карта Виза класик, внасям - плащам, искам да пътувам резервация - няма проблеми!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 870
Зори,а за твоя случай мога да ти помогна със следното.В Райфайзенбанк,ако имаш разплащателна сметка и три месеца подред ти се е начислявало месечна такса за обслужване,но ти не си имала средства по сметката, системата автоматично те вкарва като некоректен платец.Помисли си дали нямаш някъде зарязана сметка, където са ти свършили средствата и поради това,че не си я закрила,не я ползваш и не я захранваш се е получило това да си некоректен платец!

# 41
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Аз също си реших проблема с електорнната търговия в чужди сайтове с международна дебитна карта Виза класик, внасям - плащам, искам да пътувам резервация - няма проблеми!

от коя банка ти е дебитната Виза класик?

# 42
  • София
  • Мнения: 3 870
Райфайзенбанк

# 43
  • Мнения: 1 760
Мисля, че всяка, която издава кредитни карти.
Важното е да си на постоянен договор и да докажеш доход!
Peace

# 44
  • Мнения: 274
Не съм привърженик на кредитите, особено в такива дребни размери. Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card. Просто невиждам смисъл толкова напъни и бумаги за овърдрафт 1000 лева.

Първо,  правиш ли разлика между овърдрафт и кредитна карта?
Второ, дебитната за чужбина е ОК, но там разполагаш само с наличните средства! Ако ти се наложи по голям разход - не става...или трябва да звъниш на някой роднина, живеещ на близо, на когото най-вероятно му е писнало от навляци от Бг Simple Smile
И трето - абе какви са тези  кредитни карти с лимити от 1000 лева че дори и 500......Аз не съм виждал такава, честно. Много ви стиснати банките Simple Smile

# 45
  • Мнения: 3 372
А ако не ги върнеш всички, започва да тече лихва- на 500 лв. примерно е средно около 7 лв. на месец
Каква е тази лихва #Crazy Моята е по 1% на месец Peace

# 46
  • Мнения: 491
Лихвата е различна, в зависимост дали теглиш или плащаш на ПОС. При теглене на банкомат 1,5%, при плащане на ПОС 1,33%. Казах, че някъде може да има и по-изгодни.

# 47
  • Мнения: 3 372
Моята лихва във всички е 12% за година, за Райкард става въпрос

# 48
  • Мнения: 274
Моята лихва във всички е 12% за година, за Райкард става въпрос

Милена здравей! Като гледам дупето на аватара ти, тези от Райфата трябва да са луди да ти дадат карта с такава лихва....Ела в мойта частна банка (МЧБ), ще имаш още утре безлимитна кредитна карта с 0% лихва!
Комплименти!

 smile3501

# 49
  • Мнения: 3 372
Моята лихва във всички е 12% за година, за Райкард става въпрос

Милена здравей! Като гледам дупето на аватара ти, тези от Райфата трябва да са луди да ти дадат карта с такава лихва....Ела в мойта частна банка (МЧБ), ще имаш още утре безлимитна кредитна карта с 0% лихва!
Комплименти!

 smile3501
Не ме карай утре да сканирам извлечениетои да ти покажа, че наистина лихвата ми е 12% на година #Cussing out

# 50
  • Мнения: 274
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile

# 51
  • Мнения: 3 372
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile
Няма да споря с неграмотни хора Naughty
Когато я взех беше на промоция! По принцип е 1.5% на месец!

# 52
  • Мнения: 274
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile
Няма да споря с неграмотни хора Naughty

Ама аз не споря с теб бе мила...нещо не схващаш....Както и да е...Форгет...

# 53
  • Мнения: 3 372
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile
Няма да споря с неграмотни хора Naughty

Ама аз не споря с теб бе мила...нещо не схващаш....Както и да е...Форгет...
сигурно

# 54
  • Мнения: 274
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile
Няма да споря с неграмотни хора Naughty

Ама аз не споря с теб бе мила...нещо не схващаш....Както и да е...Форгет...
сигурно

...просто исках да кажа че имаш вери факъбъл асс  newsm12 и заслужаваш VIP условия и сървис, но дърварите в райфата не са се сетили Simple Smile

мир  Peace

# 55
  • Мнения: 3 372
Вярвам ти! Новата безлихвена и безлимитна карта ти е готова! Чакам те от 9 до 5 в офиса Simple Smile
Няма да споря с неграмотни хора Naughty

Ама аз не споря с теб бе мила...нещо не схващаш....Както и да е...Форгет...
сигурно

...просто исках да кажа че имаш вери факъбъл асс  newsm12 и заслужаваш VIP условия и сървис, но дърварите в райфата не са се сетили Simple Smile

мир  Peace
#2gunfire

# 56
  • Мнения: 215
Beth,
нямам думи за условията  ooooh! Имот искали - имам. Редовен платец - съм (euroline ми, който се ползва от мъжа ми, няма пропусната вноска). Какво още искат незнам  #2gunfire

KAS,

аз като започна работа, ще ме молят да ми дадат такава карта Tired


Имам 3 кредитни карти и за трите сами ме потърсиха банките и след като ми изтече срока ми ги подновиха автоматично, дори не съм толкова редовен платец, а и за какво ли като те ти праскат лихвите и таксата, нито са ме питали за доходи, нито за имоти  newsm78

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card.

Аз също си реших проблема с електорнната търговия в чужди сайтове с международна дебитна карта Виза класик, внасям - плащам, искам да пътувам резервация - няма проблеми!

Нещо ги бъркате двата щата... Нито Master Card, нито Visa Classic са ДЕБИТНИ КАРТИ... От където и да ги погледнеш, са си чисти КРЕДИТНИ КАРТИ...




Моята лихва във всички е 12% за година, за Райкард става въпрос

Райкард пък си е чиста ДЕБИТНА КАРТА... При нея принципът на ползване на суми е различен...



Каква е тази лихва #Crazy Моята е по 1% на месец Peace

Какво те учудва в седемте лева лихва за месец на 500 лева кредитен лимит... Седемте лева на месец на 16,8 % годишна лихва... При нормалните кредитни карти лихвата е от 18 до 12 %, съответно от стандартна/класичска през златна към платинена...

Иначе кредитните карти са много голямо улеснение... Предимството им е безспорно... Аз лично имам 4...




П.С. Селинджър и *milenna*, въздържайте се от "външни" обсъждания в която и да е тема...

СелинджърОтправям ти официално предупреждение за СПАМ... Особено внимание ти обръщам на изрази от сорта "вери факъбъл асс"... Въздържай се от тяхната употреба... Освен всичко друго, личните разговори се водят чрез лични съобщения...!

# 58
  • София
  • Мнения: 3 870


Нещо ги бъркате двата щата... Нито Master Card, нито Visa Classic са ДЕБИТНИ КАРТИ... От където и да ги погледнеш, са си чисти КРЕДИТНИ КАРТИ...


Тъй като вчера в още една тема спорих затова дали моята Виза е дебитна или кредитна карта,но спрях защото няма смисъл. Сега и ти били ми обяснил какво разбираш под понятието "КРЕДИТНА КАРТА"?

Защото за мен "КРЕДИТНА КАРТА" е тази, при която харча чужди пари и впоследствие ги връщам заедно с лихвата, т.е вид КРЕДИТ от банката.
За пореден път обяснявам за международна ДЕБИТНа карта ВИЗА Класик не се кандидатства,не се отпуска кредитен лимит,не носиш документи за доход, не те разпитват имаш ли имот, кола и т.н и най-вече не чакаш благоволението на никой банков служител - за тази карта подаваш просто заявление за издаване и внасяш някакъв минимален неснижаем остатък!
Отделно което е най-важно, ако не си внесъл пари по сметката - в картата няма нищо и не харчиш.Внасяш 1000 лв и 1000 лв харчиш и недължиш никаква лихва на никого!Внасяла съм 200 лв, 100 лв, а последно си внесох 63,25 лв за един парфюм от beautive.com, пари не държа в нея, внасям толкова колкото искам да похарча!

Това за мен е ДЕБИТНА карта и в банката също я наричат ДЕБИТНА карта!

И още когато имам международна ДЕБИТНА карта ВИЗА Класик не ме водят в кредитния регистър на съответната банка!

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 22:04 от veka

# 59
  • Мнения: 491
Банков служител съм- пояснявам. Visa и Maser card може да са дебитни и кредитни. По самата си същност са кредитни (като лога), но някои се водят кредитни тип дебитни .Така че и двете страни печелят, не се карайте ! Stop Stop Stop

# 60
  • София
  • Мнения: 3 870
Банков служител съм- пояснявам. Visa и Maser card може да са дебитни и кредитни. По самата си същност са кредитни (като лога), но някои се водят кредитни тип дебитни .Така че и двете страни печелят, не се карайте ! Stop Stop Stop

Едно е логото, друго е същността на самата карта, vok!
Аз не се карам, но ми омръзна да обяснявам, че все пак КРЕДИТА е кредит и означава да харчиш чужди пари.Специално погледнах в сайта на Райфайзенбанк и там пише "международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт"!

# 61
  • Мнения: 491
Да, това казвам, че може да са кредитни, може и да са дебитни. Maestro и Visa Electron за изцяло дебитни и специално в банката, в която аз работя има разлика в таксите за теглене и годишните такси. При изцяло дебитните няма такси, докато при другите ("международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт") са доста солени- примерно 1 евро за теглене и 30 евро годишна такса. Отгоре на това имаш 100 лв. неснижаем остатък. Така че трябва да се пита и за това.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 870
Да, това казвам, че може да са кредитни, може и да са дебитни. Maestro и Visa Electron за изцяло дебитни и специално в банката, в която аз работя има разлика в таксите за теглене и годишните такси. При изцяло дебитните няма такси, докато при другите ("международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт") са доста солени- примерно 1 евро за теглене и 30 евро годишна такса. Отгоре на това имаш 100 лв. неснижаем остатък. Така че трябва да се пита и за това.

В Райфайзенбанк неснижаемия остатък на дебитната Виза Класик е 10 лв (моята е в лева).За теглене са някакви стотинки, поне в БГ.За плащане в чужд електронен сайт за търговия най-голямата комисионна ми е била 0,70 лв.Годишна такса досега не съм плащала, може би следващата година!Аз от тази карта съм изключително доволна!

# 63
  • Мнения: 491
Райфайзен са все пак голяма международна банка, би трябвало да са по- напред с материала.

# 64
  • Мнения: 404
Не съм привърженик на кредитите, особено в такива дребни размери. Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card. Просто невиждам смисъл толкова напъни и бумаги за овърдрафт 1000 лева.

Аз също мисля така.Полудявам от факта,че ако ми дадат кредитна карта с лимит от 500 лв ме водят с кредит,ама аз може въобще да не ползвам и 1 лв от сумата - нямало значение!Пълни глупости.
Аз също си реших проблема с електорнната търговия в чужди сайтове с международна дебитна карта Виза класик, внасям - плащам, искам да пътувам резервация - няма проблеми!

Аз само не разбрах, защо ще те водят, че си с кредит след като не си я ползвала.  Дори и да си я ползвала през месеца, това пак нищо не означава, защото ти си имаш срок, в който да я платиш.  А и да не платиш цялата сума, важното е да платиш минималната определена сума и си ОК.  Единствения проблем е, че си плащаш лихва, но банката няма нищо против, защото те така си правят парите.  Проблем съществува тогава, когато го няма това минимално заплащане, и вече се водиш некоректен платец. 

И още нещо, не мога да разбера как така информация за вашия кредит не стига до вас.  В САЩ мисля, че е право на всеки човек, да си види безплатно кредита два пъти в годината.  Когато подадеш молба за някакъв вид заем, те са задължени да ти изпратят целия кредитен репорт, за да знаеш на базата на какво, колко ти дават и т.н. други условия по кредита.   

Всичко горенаписано важи за САЩ, но би трябвало да не е много по-различно и в БГ.  Но човек никога не знае... 

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз не се карам, но ми омръзна да обяснявам, че все пак КРЕДИТА е кредит и означава да харчиш чужди пари.

Ако обичаш, недей с тези генерални обобщения... Няма смисъл на никого да обясняваш каква е за ТЕБ картата Visa Classic или Master Card... Това че ТИ ги ползваш като дебитни, съвсем не означава, че те са ДЕБИТНИ карти... Въобще по никакъв начин няма да споря с теб... Ползвай си Visa-та като дебитна, аз ще си я ползвам като кредитна...

Нека да ти обясня, защо в България съществува феномена "кредитна карта с неснижаем остатък"... Ние, българите, сме ненадеждни платци, така ни третираха... Затова и в кредитните карти очакваха да си внесем пари, та едва тогава да можем да ги ползваме... И до преди 3-4 години никоя банка в България не издаваше друг тип кредитни карти... Сега вече има и "нормални" кредитни карти... А ти можеш ли да ми отговориш на един простичък въпрос... Защо не ползваш най-обикновена карта Maestro за разплащания...? Аз ще ти кажа, защото никъде по света няма да ти приемат разплащане с Maestro... Хората в другите държави, като видят логото Visa и знаят - това е КРЕДИТНА карта... И след като банка е преценила, че ти си достатъчно надежден платец, за да ти дадат кредитна карта... То и те са готови да приемат разплащане с нея... От къде да знаят, че ти я ползваш тази карта със своите пари...

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 08:06 от Ekcnpec

# 66
  • София
  • Мнения: 3 870
Еспрес, аз в един постинг те попитах какво разбираш под понятието "кредитна карта"?

На мен ми е ясно какво означава логото на ВИЗА или Мастеркард, защото все пак с финанси се занимавам от доста отдавна.Аз говоря за същността на една карта.

Ще взема да се обадя в Райфайзенбанк да им кажа да си поправят сайта да не пише "международна дебитна карта Виза Класик",а "международна кредитна карта Виза Класик с 10 лв кредитен лимит, но той е и неснижаем остатък"!

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
veka, на Ekcnpec можеш да вярваш за "банкови" неща  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 3 870
veka, на Ekcnpec можеш да вярваш за "банкови" неща  Wink

Аз повече няма да пиша!
Дали авторката на темата ако отиде в Райфайзенбанк да си вземе една такава карта като моята Виза и тъй като трябва да вярвам,че е кредитна - ще  купи ли желания от нея подарък!?

# 69
  • Мнения: 1 215
Ама вие го ударихте на лични засягания по темата кой колко знае за кредитните карти и дебитните такива. А смисълът какъв е newsm78 newsm78
Кредитните карти, така или иначе са сравнително нова услуга в България и като такава не са разработени съвсем. Я да видите в Англия за какво става въпрос, издават ти кредитни карти с гратисен период 12 месеца, лихвите са по 13- 14% (годишните), отделно има трансфер на баланса срещу 2%- 2.5% от него по кредитна карта с 0% лихва за 13 месеца..... ехххххх, какво да ви говоря, човек там може спокойно да си живее от кредитна карта на кредитна карта.
Не е нужно да се засягате, тези, които използвате такива и тези, които не използвате. Истината е, поне според мен, че кредитната карта е много голямо удобство, да не говорим, че можеш да я накараш да работи за теб, вместо срещу теб. Например, ако имаш в дадена банка разплащателна сметка с известна сума пари, започваш да купуваш само с кредитната карта, т.е. не харчиш пари кеш, като мине 1во число на месеца ти се начислява месечна лихва, която ти е печалба, ти плащаш кредитната карта до датата на падежа и общо взето си на печалба от лихвата върху цялата сума от сметката.

# 70
  • Мнения: 2 401

Няма да споря с неграмотни хора Naughty
.....

В доста дълбоко заблуждение си Милена  Naughty, ама то човек като  погледне задницата на аватара ти...  Laughing

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 16:36 от минзухар

# 71
  • Мнения: 3 372

Няма да споря с неграмотни хора Naughty
.....

В доста дълбоко заблуждение си Милена  Naughty, ама то човек като  погледне задницата на аватара ти...  Laughing
просто не мога да разбера защо се заяждате с мене newsm78

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Минзухар, и ти ли искаш официално предупреждение...???
Тази тема не е за задника от аватара на *milenna*... Ясно ли е това или не съвсем...?

# 73
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.
В офиса имам номера на Централния кредитен регистър. Принципно о телефона не са длъжни да дават информация, но човекът е много любезен. На мен ми съдейства.
Утре ще ти го изпратя Hug

# 74
  • Мнения: 274
Минзухар, и ти ли искаш официално предупреждение...???
Тази тема не е за задника от аватара на *milenna*... Ясно ли е това или не съвсем...?

Експрес, спокойно бре приятелю...Аз като един възпитан гост в този форум на дами, уважавам неговите  правила и най-вече неговите участнички...Това е очевидно и от темата в която пиша редовно...Просто стила ми е такъв....Не се ядосвай...пийс... Peace Никой не се заяжда с Миленчето...простоне е в кондиция момичето и не усети чувствотоми за хумор...или просто е било неуместно. Сори за което. Отдавна отмина времето, когато ми висеше шеф на главата и получавах последни предупреждения.Сега имам само Биг Бос-ове но те са в две от най-красивите европейски столици и прсто не правят такива неща...дори ушите не ми дърпат..Simple SmileЗатова малко ми е странно предупреждението...Не се сърди, но понеже не искам да оставя момичетата от една друга тема сами, затова ще приема жълтия картон който ми даваш и ще се съобразя Simple Smile На Миленчето се извинявам най-тържествено...Мими, приеми моите най-искрени неграмотни извинения. Simple Smile
Мир и любов! Бъдете здрави всички....

ПП Мизи, тенк ю за съпорта...Ще ти върна жеста на борсата, само ми кажи по коя позиция имаш нужда от съпорт Simple Smile

# 75
  • Мнения: 7 759
има дебитна карта Visa Electron. На мен ми я дадоха от ОББ заедно с Maestro-то. И кредитният консултант в Райфайзен само като я погледна и каза, че е дебитна. И си ми обслужва само сметката от ОББ в която предварително се внасят паричките. Дори в PayPal пише че работят с дебитна и кредитна VISA.

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 10:29 от nataliika

# 76
  • Мнения: 491
Visa Electron e дебитна, Visa е кредитна.

# 77
  • Мнения: 155
Да попитам някой има ли кредитна карта VISA от Пиреос банк? И дали е доволен?

Благодаря, предварително!

# 78
  • Мнения: 491
Точно на Пиреос нямам, но като им гледам таксите са им малко високи- годишна и за теглене на пари в брой. Първите 6 мес. няма лихва само за плащане на ПОС, за теглене си има (поне така се разбира от написаното в техния сайт).

# 79
  • Мнения: 206
Ползвай си Visa-та като дебитна, аз ще си я ползвам като кредитна...

Здравей, Експрес! И Щастлива Коледа, да не пропусна...  bouquet

Моля за съвет, защото имам наблюдения за професионализма ти.
Никога не съм имала и съответно ползвала кредитна карта. Замислям се напоследък за този вариант поради една причина основна - синът ми е приет за студент в Холандия и ще ми се наложат от есента понякога и извънредни, а и регулярни плащания. Може би ще изтегля и кредит, но тук иде реч за оборотни и спешни пари, ако се наложи.
Получавам си заплатата в Пощенска банка, достатъчно голяма е и най-вече официална за издаване на кредитна карта, според мен. Би ли погледнал линка по-долу и ми дай мнението си, ако обичаш. Предпочитам тази банка, защото както казах, фирмата има договор с нея.

http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … %20credit%20card#

И още един въпрос: необходимо ли е да си правя валутна сметка, за да прехвърлям суми по сметката на сина ми или може директно от кредитна карта, да кажем?

Благодаря ти предварително за отделеното време и внимание!

# 80
  • Мнения: 491
Понеже Експрес не ти отговаря от доста време, ще проявя нахалството да се опитам да ти отговоря аз.  Confused
Като условия за кредитна карта ( поне това, което са написали в сайта) не са чак стряскащи. Нормални за българският пазар.
Що се отнася за превод до Холандия от кредитната карта - няма да стане. Вариантите са два- или ти си откриваш валутна сметка и превеждаш от нея, или откриваш на сина си валутна сметка с дебитна карта ( примерно Visa Electron ) и внасяш директно в нея. При първият вариант ще имаш такса за валутен превод ( в зависимост от сумата, но минимум около 20 евро) и преводът ще пристига за около 3 работни дни. При вторият вариант ще внасяш с минимална или никаква такса в сметката на сина си ( според тарифата на банката) и парите ще са там още същият или най- късно на другия ден. При този вариант обаче той ще има ограничения в сумите за теглене на ден ( пак според тарифата на банката). Най- добре се консултирай със самата банка като условия за поддържане на сметките, цени на преводите, срок и т.н. и ще прецениш, но общо взето това са вариантите.

П.П. Сори за оф-а !  Embarassed

# 81
  • Мнения: 440
Да се вкюча и аз - на мен ми отпуснаха Ти Би Ай кредитна карта,която е страхотна набутвация - мои съвет е никой да не стига до тях,защото са големи мошенници.

# 82
  • Мнения: 206
Понеже Експрес не ти отговаря от доста време, ще проявя нахалството да се опитам да ти отговоря аз.  Confused
Като условия за кредитна карта ( поне това, което са написали в сайта) не са чак стряскащи. Нормални за българският пазар.
Що се отнася за превод до Холандия от кредитната карта - няма да стане. Вариантите са два- или ти си откриваш валутна сметка и превеждаш от нея, или откриваш на сина си валутна сметка с дебитна карта ( примерно Visa Electron ) и внасяш директно в нея. При първият вариант ще имаш такса за валутен превод ( в зависимост от сумата, но минимум около 20 евро) и преводът ще пристига за около 3 работни дни. При вторият вариант ще внасяш с минимална или никаква такса в сметката на сина си ( според тарифата на банката) и парите ще са там още същият или най- късно на другия ден. При този вариант обаче той ще има ограничения в сумите за теглене на ден ( пак според тарифата на банката). Най- добре се консултирай със самата банка като условия за поддържане на сметките, цени на преводите, срок и т.н. и ще прецениш, но общо взето това са вариантите.

П.П. Сори за оф-а !  Embarassed

Е, стига де! Било офф...   bouquet Благодаря за него!
Да, обърнах се към Експрес, защото в малкото ми включвания ми е направил впечатление на знаещ човек, който се отнася делово, но отзивчиво.
Вероятно си прав за директното прехвърляне от кредитна карта, аз спрягах версията за Интернет банкиране,

Хм... Замисли ме с тази дебитна карта. Благодаря ти за идеята! Този вариант изобщо не ми е хрумвал, но и аз не съм се интересувала за банковите дела по простата причина, че съм ужасен талант на харченето и не стигам до такива опции...  Simple Smile
Сега ще ми се наложи, обаче.
Смятах синът ми, живи и здрави, да си отвори там банкова сметка в кореспондентна банка, което със сигурност ще се случи, защото законът на Холандия го изисква, но ако другите опции са по-изгодни, и тях ще разровя. Така че съм отворена за още съвети!
А що се отнася до дневния лимит, моля не считай, че съм милионер. Изобщо няма да се стигне до необходимост от надвишаването му, при положение, че месечно ще му изпращам толкова...

Всъщност днес бях в Пощенска банка и открих валутна сметка, да не повярваш! 
Взех и договорите за двата вида кредитни карти, като от банката ме посъветваха за Американ Експрес. Ще мисля още, а и искам да тормозя шефовете си за по-висока заплата, така че ще изчакам и от тази гледна точка.

Благодаря ти още веднъж!

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Всъщност днес бях в Пощенска банка и открих валутна сметка, да не повярваш! 
Взех и договорите за двата вида кредитни карти, като от банката ме посъветваха за Американ Експрес. Ще мисля още, а и искам да тормозя шефовете си за по-висока заплата, така че ще изчакам и от тази гледна точка.

Благодаря ти още веднъж!

Vok ти е отговорила съвсем изчерпателно, вместо мен... Благодаря...!

Що се отнася до Американ Експрес... Откажи се преди да си чела договорите за нея... В Европа са много по-малко местата, където може да се плаща с АмЕкс... За България да не говорим изобщо... От местата, на които може да се плаща с Виза или Мастър...
А от Пощенска ти я предлагат, защото имат корпоративен план за увеличаването на абсолютната бройка на картите АмЕкс... Затова и всеки който попита за кредитна карта - отговорът им е АмЕкс...
А ти просто настоявай за Виза... Wink

Общи условия

Активация на акаунт