приспиване на ръце

  • 2 014
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде сега аз да ви успокоя,ако не го приспя на ръце и то с много разкарване и друсане,така си отива без да спи.А вече е на 2г. и 3 м.А най-интересното е че явно няма нужда от сън,весел си е,играе и така до вечерта.

# 16
  • Мнения: 70
  Траяна, заспива  сама, но има случаи, когато е кисела и иска на ръце или трудно заспива. Какво правя?

Първо трябва да внимавам да не я разстроя много защото след това няма оставяне.
Второ поставям я в леглото и стоя при нея, милвам я, говоря й, но това се получава само ако е спокойна. Така заспива .(
Постепенно ще свикнете и е по-добре така от колкото на ръце.

Опитай се когато е време за сън да го оставиш в леглото и да постойш при него, гали го, дръж му ръчичката (при нас помага).

Сънят е по-силен от нуждата някой да те гушка. Ще свикне! Peace

# 17
  • Мнения: 257
Чета, чета и се чудя- защо трябва да го ОТУЧИТЕ - не е трябвало изобщо да го УЧИТЕ !
и двете си деца не съм разнасяла- слагам ги в леглото и заспиват сами. Искам да кажа, че е важно да спят в отделна стая и да си съставят режим. Имало е случаи(АКО са болни) да ги гушна и полюлея зя 5-10 минути, но това е изключение. И не си мислете, че съм коравосърдечна и не си гушкам децата, но за съня съм категорична- трябва да се научи да заспива само. А колкото повече му удисвате, толкова по-трудно ще ви става за в бъдеще. Моят съвет е бъдете по- уверени в себе си и по- търпеливи!

# 18
  • Мнения: 4 451
За съжаление, този проблем го има и при нас. Дъщеря ми е вече на 1г.3м. и все още заспива така. ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 250
Сам се отучи, като стана на 2 г.  Peace
Ако не го беше направил, сигурно и до днес щях да го преспивам. Не ми пречеше  Rolling Eyes

# 20
  • Банкя
  • Мнения: 823
Чета, чета и се чудя- защо трябва да го ОТУЧИТЕ - не е трябвало изобщо да го УЧИТЕ !
и двете си деца не съм разнасяла- слагам ги в леглото и заспиват сами. Искам да кажа, че е важно да спят в отделна стая и да си съставят режим. Имало е случаи(АКО са болни) да ги гушна и полюлея зя 5-10 минути, но това е изключение. И не си мислете, че съм коравосърдечна и не си гушкам децата, но за съня съм категорична- трябва да се научи да заспива само. А колкото повече му удисвате, толкова по-трудно ще ви става за в бъдеще. Моят съвет е бъдете по- уверени в себе си и по- търпеливи!
Peace И при нас е така.

Аз много рядко го приспивам на ръце - някакси не ми се и удава. Виж таткото повече го бива.   Rolling Eyes

Иначе в началото заспиваше докато сучеше. Аз само го гушнах вертикално да оригне докато го пренасям до креватчето и после го оставях вътре. Ако се събудешме, го полюшквах в креватчето и той заспиваше.
После си взехме бебефон с музика и прожекция на звездички на тавана и той вечер се захласва по тях 10-тина минути и заспива. Е случвало се и да си поплаче малко, но не много.
През деня се заглежда по въртележката и като се измори да ръкомаха и гука, заспива. Понякога се лигави и като го оставя в креватчето заревава. След по-малко от минута загледан в играчката се умълчава.
Иначе и аз се замислям да го преместя след няколко месеца в отделна стая. Wink

# 21
  • Мнения: 176
И ние заспиваме през деня на ръце, а вечер лягаме двамата в 7- 8 часа и кърмейки се заспиваме заедно. Но има вечери, когато иска на ръце да заспива и ние си го разнасяме. Сърце не ни дава да го оставим да плачка сам. Пък и се поставям на негово място- мен още ме е страх, когато съм сама вечер и не мога да спя... Винаги са ме оставяли родителите ми да заспивам сама и все гушках някоя играчка да ме пази...

# 22
  • Мнения: 701
оооооо....това с ръцете ми е голям проблем.Рядко заспива без да се полюшкаме,но май аз съм си виновна... Thinking

# 23
  • Мнения: 1 165
мами,моето сенче от два-три месеца  заспива само като го взема на ръце и така гушнат го люлея и се разхождам с "танцувална стъпка" напред-назад из стаята. В момента това не ми е особен проблем ,защото колкото и да тежи.. почти 10 кг.все пак мога да го разнасям. В повечето случаи заспива за три-четири минутки и го оставям в леглото .....мисля си обаче ,че като натежи повечко ще ми стане по трудничко....а пък ми е миличък като го гледам така в ръцете ми притворил очички как се отпуска спокойно. Интересува ме вие как отучихте детенцето от този начин на заспиване........само да кажа ,че не съм привърженик в никакъв случай на теорията за "надреваването"...в смисъл да го оставя дни наред да се нареве и така да заспива,да му се налагам по този  суров начин. Споделете някой друга хитринка,за постепенно отказване от този  начин на приспиване............или просто трябва това да отшуми от самосебе си?! newsm78
Моята дъщеря сама се отучи като стана на годинка.Просто в един момент започна да се дразни и да се извива като червейче Wink в ръцете ми.Е, сега пак се приспиваме,но поне не е на ръце. Не се безпокой-все някого ще отмине и този период.

# 24
  • Марс
  • Мнения: 439
Чета, чета и се чудя- защо трябва да го ОТУЧИТЕ - не е трябвало изобщо да го УЧИТЕ !
и двете си деца не съм разнасяла- слагам ги в леглото и заспиват сами. Искам да кажа, че е важно да спят в отделна стая и да си съставят режим. Имало е случаи(АКО са болни) да ги гушна и полюлея зя 5-10 минути, но това е изключение. И не си мислете, че съм коравосърдечна и не си гушкам децата, но за съня съм категорична- трябва да се научи да заспива само. А колкото повече му удисвате, толкова по-трудно ще ви става за в бъдеще. Моят съвет е бъдете по- уверени в себе си и по- търпеливи!

Първо изглежда мила, си имала кротки деца, затова така е станало, мойта посинява и се затаява, е искам не искам така ще е. Преди време докторката ни ми каза да не я уча на ръце, после излезе от стаята и мъжа й който също е доктор ми каза:
-не я слушай какво ти говори, Жорко /сина им/ го носим още на ръце и ставаме през нощта, а той е над две годинки. Така, че пита се препатило, а не друго, ти мислиш ли че ми е лесно да я нося, още като се роди в родилното захванаха колики, после на знам кво, все си ревеше и аз покрай нея, е сега е същото, ставане по 20 пъти на вечер и носене на ръце, през останалото време спи върху мен и аз вече инстиктивно се люшкам през нощта за да я приспивам, а през деня се носим поне по половин час преди да заспи, и когато се събуди/то е през 10минути/ пак се носим Tired Но пак повтарям, просто си нямала такова дете, само майките които са го изпитали знаят за какво става въпрос. Все се чудя кога най-накрая ще се наспя... Tired

# 25
  • Мнения: 257
Може би си права, че като цяло са ми кротки децата и затова не ги разнасям по принцип, но ми се е случвало(много рядко). Според мен е важно люлеенето да не се превърне в постоянен и неизбежен навик, затова казвам, че е важно детето да си изгради собствен режим, който да спазва.Иначе и на мен ми се е случвало някоя да реве, но аз не бързам веднага да я взема на ръце. Изчаквам 10 минути и ако не се успокои- тогава отивам в детската и я успокоявам - първо я хващам за ръчичката и  и говоря и обикновено спират да реват. Всяко дете е различно.

# 26
  • Мнения: 3 376
Аз мисля,че гушкането/не само при заспиване/ е от особено важно значение за децата.
Така те порастват сигурни и се чувстват защитени.

# 27
  • Мнения: 589
И аз си мисля, че зависи как е научено детето. То приема носенето на ръце като свое изконно право и ако му се откаже по-късно, се чувства нещастно.
При нас, първо дете, първи трепети, не смеехме да я оставим самичка. Имаше и силни колики и сме я носили по цял ден, до пълно прималяване. В резултат и досега не може да заспи сама вечер.

Както са те посъветвали и други мами, трябва да заместиш носенето с друг ритуал за заспиване - галене по главичката, пеене, залъгалка ... И с малко повече търпение, ще свикне с новия начин.

# 28
До 1годинка се приспивахме на ръце.Към 9тия месец пробвах да я отуча като я оставях в кошарката,но беше рев,пропускаше сън,но не заспиваше и аз се отказах.След 2,3 месеца отново реших,че е крайно време,започна да ми тежи повече,а и бях чела,че деца,които заспиват сами спят по спокойно,не се будят.Слагах я в кошарката и приказки,песнички,кво ли не,но заспа.Първия път след 2 часа,после вече все по малко.Търпение и нищо не трябва да е насила и детето да се тормози,все идва момент,когато е готово.Пробвай на леглото при теб-борене,игра и като се поумори го гушни,полюшкай го newsm78успех,всички минаваме през това.

# 29
  • Мнения: 1 103
Здравейте.И при нас беше така един ден много ми дотежа и легнах с нея на спалнята и тя  просто  си заспа до мен но не съм я насилвала.

Общи условия

Активация на акаунт