Миете ли дупето преди сменяне на памперса?

  • 12 194
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Канада
  • Мнения: 494
Мия го всеки път-напишкан,наакан-няма значение.Не му понасят къпричките.Не ми пречи,щом детето така се чувства добре.

# 46
  • Мнения: 1 477
Пръвите два месеца го миех на всяка смяна.Вече само ако се е наакал.Иначе мокри кърпи използвам.

# 47
  • Мнения: 953
Ако сме наакани задължително,иначе с мокри кърпички.

и  аз така процедирам, до сега от влажните кърпички не е имала  проблеми.

# 48
  • Мнения: 481
Винаги сме на чешмата - общо 5 пъти на ден като се включва и къпането.Доста ми тежи, но на мен пък лекари ми препоръчаха така заради прекарана инфекция.

# 49
  • Мнения: 70
        Ние сме вече към 9 КГ., но още си я мия на мивката. Правя го когато се изака. Тя ака два, три пъти на ден в гърнето, замивам я с вода и сапун и готово. Когато сменям памперса и има само пиш не я забърсвам или замивам. Все пак и мия дупето по три пъти на ден. Това за мен е достатъчно. Мокри кърпички почти не използвам, просто няма нужда.

# 50
  • Мнения: 1 479
След акане-да,след пишкане-не.

# 51
  • Мнения: 297
Мокрите кърпички са направени специално за бебета, имам предвид бебешките. Права си, че детето натежава. Аз мия дупето на дъщеря ми само ако е наакана, иначе - не. Тя е на година и седем месеца и понякога чишка когато не сме вкъщи, и ако памперса е сух, слагам същия памперс, не го сменям. А навън или на гости, няма как да измия дупето. Замисли се и за тези ситуации, не може всеки път да миеш дупето. Но, разбира се, ти решаваш.

# 52
  • Мнения: 5 362
Пробвай в леген с вода.Няма да ти тежи толкова много.
Иначе и с мокри кърпи става.

# 53
  • Мнения: 1 797
до скоро миех при всяка смяна с изключение на нощната, когато използвам кърпички, напоследък пропускам миене от време на време, но само ако е пишкал...сигурно твърдата вода не е много полезна за бебешката кожа, но аз слагам кремче...още докато бях бременна една педиатърка на курс за бременни беше дала съвет да се мие бебето, за да се предотвратят инфекции на пикочните пътища и кърпичките да се използват само в краен случай ...същото казал и един нефролог, при който сестра ми води малката заради такава инфекция...

# 54
  • Мнения: 423
При всеки наакан памперс мия на чешмата. Тежи, не тежи предпочитам така, отколкото после да се "боря" със зачервено дупе, тъй като кожата му е много чувствителна, или с инфекция не дай си Боже. Впрочем и каката, която е без памперс, измивам с водичка винаги, когато ака.

# 55
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Принципно използвам кърпички  но ако много се е омазал понякога предпочитам  да го измия на чешмата  Laughing Wink

# 56
  • Мнения: 4 451
Не, ползвам мокри кърпички.

# 57
  • Мнения: 636
Мия при всяка смяна. Когато е наакан с вода и сапун, когато само е пишкал с вода. Кърпички използвам, когато сме навън и през нощта.

И аз така. До момента не се е подсичала. Peace

# 58
  • Мнения: 236
И за преди я миех само ако се е наакала, обаче сега й растат зъбки, акото и пишото стават по-киселинни и ако не я измия поне 4-5 пъти на ден има пъпчици. Така че - мия я на всяка смяна на памерсите - пълня и легенче с вода и я карам да клекне вътре. Тя така свикна милата, че сега само като й топна крачетата в легенчето моментално си кляка.
Но като гледам колко разнообразни отговори има, явно си зависи от детето - каква му е кожата

# 59
  • Мнения: 1 440
Ами тя моята доста често ака по обяснми причини.Мия я сутрин и вечер,в останалото време сме на мокри кърпички.
В началото я миех след всяко вършене на "голямата работа",докато и се изприщи дупето.

Общи условия

Активация на акаунт