винаги ли миете след ......

  • 4 049
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Искам да ви питам, от няколко дни са ни се появили малки пъпчици на дупето или по скоро като ранички,чудя се дали това е подсичане? Педито каза,че са гъбички и ни даде клотримазол,но не ни минават,сега ми каза да мажа с Дефламол и да кисна в смрадлика,също след всяко акане да я мия,а не да използвам кърпички.
Според вас дали трябва да сменя памперсите, сега сме на Памперс. И също вие винаги ли миете дупето?
Кажете също някой хубав крем за подсичане,ние ползваме на Клоран и Мустела.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 645
Мия го когато е акал,но задължително при всяка смяна на памперса го мажа с Бочко.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Ако имаш възможност мий  , ако нямаш използвай кърпички. Като вариант смени и памперсите .Тези , които ползваш в момента може да не и понасят . А за крема най-доволна бях от Пенатен, Бочко и на по-късен етап Здраве. Въобще не подценявай българските кремчета. В Бочкото има екстракт от смрадлика .

# 3
  • Мнения: 697
И на Миро дупето беше станало така преди няколко месеца. Купувах какви ли не скъпи кремове и нищо. Оправих го с редовно миене и мазане с крем Бочко.

# 4
  • Мнения: 15
най - добре докато премине го  мий след всяко акане, и го оставяй да поритва без памперс, поне по 20-тина минути на ден. Сега е топло, та спокойно може да се "проветрява". Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем и с редовни въздушни бани се реши напълно. А "Бочко" си е много добро кремче...

# 5
  • Мнения: X
Ние имахме същия проблем-къпах го няколко дни със смрадлика и всичко мина.Мия го при всяка смяна на памперса и мажа със крем за подсичане на Hipp,не ползвам мокри кърпи,защото от тъх му излизат пъпки.

# 6
  • Мнения: 4 111
Гледам, че бебето ти е малко, когато синът ми беше бебе винаги му миех дупето след акането, винаги сме използвали Памперс със съвсем малки и краткосрочни изключения. Като порасна малко не винаги съм мила, често съм използвала мокри кърпички, рядко е зачервен, случва се само когато не съм разбрала навреме за пълния памперс и е стоял с него известно време, тогава мажа с крем Здраве, вълшебен е този крем, не бих го сменила за нищо.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мия само вечер, ползвам кърпички, преди мажех след всяка смяна на "Памперс"-а, сега по рядко. Позвам крема на Бюбхен и Пенатен. Случвало се е да се появят малки пъпчици и да се зачерви леко, но положението се овладява още в зародиш Simple Smile Никога не се е подсичала 

# 8
  • Мнения: 9 450
Първите 2 месеца я миех след всяко изхождане по голяма нужда.Сега вече разредих миенето до два пъти на ден,като задължително след всяко смемяне на памперса използвам крем против подсичане.

# 9
  • Мнения: 397
Аз пък съм доволна от Судокрема, откакто го ползвам мноооого рядко се е зачервявала, но като я намажа след 2-3 път й е минавало.
Иначе използвам предимно мокри кърпички през деня, а вечер се къпем, но това при положение, че съм нямала проблеми с подсечено дупе!

# 10
  • Мнения: 2 013
Мия дупето само,когато е акала.
Мажа с крем след миенето,иначе през деня само сменям памперсите без да мажа повторно.
Мокри кърпички избягвам,ползвам ги само,когато сме навън и няма друг начин.
Ползвам само Судокрем и съм доволна.

Имали сме памперс дерматит,излекувахме го с Имазол и от тогава нямаме проблеми. Peace

# 11
  • Мнения: 219
Винаги и мия дупето след акане, ако се налага след миенето мажа с олиото или крема на Бюбхен  Peace

# 12
  • Мнения: 1 167
Дупето мия след всяко акане. Кърпички не ползвам. Мажа със Судокрем и никога не се е подсичала. Нито пък и баткото.

# 13
  • Мнения: 4 434
Мия след всяко ходене по голяма нужда,аз използвам крем Здраве и Бейбидрийм.

# 14
  • Мнения: 2 960
Мия  дупенцето на сина си  задължително след акане.Вечер -също цялото тяло.Мажа с крем-балсан Натхерцен на д-р Тайс.Много съм доволна от това мазило.
Наистина е хубаво при смяната на памперсите да оставяш малко дупето "да подиша"...сега с настъпване на горещините така запарват тези памперси. ooooh!
.

Общи условия

Активация на акаунт