АПРИЛче - мамина звездичка, оглежда коледна елхичка

  • 11 159
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 410
elku - elena  имало някакво ново постановление или решение на Министерството на финансите от м. юли с което се променят нещата по чл. 164 от КТ.

Току що провех, чл. 164 няма изменения от 2001г.  Peace
Отивам да ровя по поднормативните актове, ама така е много насляпо. Питай в службата за какво по-точно става въпрос.

kler, досега го гушках, докато проверявахме заедно за измененията в закона, нищо не е изгубено.  Laughing

# 16
  • Мнения: 635
 Grinning Лека нощ вече момичета ! До утре !

Отивам вече да се гушкам! Embarassed Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 9 111
Само се записвам. Нещо много ми се доспа  newsm46. Ого е непоносим от 3-4 дена.
Темичката е страхотна, Страчи   bouquet
Отивам да спя и да събирам сили за утре  smile3524.
Относно половинките- моята учи за университета  smile3529 и сигурно ще си легне по нощите, ама какво да се прави  smile3555

# 18
  • Мнения: 515
В много правилна посока текат мислите ти, Илит  Grinning Аз с баткото нямах търпение да се върна на работа. Мислех да го оставя на 6 месеца, но като го видях каква пръжка е на 6... останах си в къщи. Докато направи 2 години и 9 месеца  Grinning Сега съжалявам за тия 3 месеца, които ги "изпуснах".  Тръгнеш ли на работа няма връщане назад! А е толкова хубаво да си част от израстването на бебчето! Тоя път мисля да седя до последно!  Grinning
А за смяната на количката - ще го прочета на таткото  Laughing Вече купихме нова, че тая на баткото е с малки гуми! Тук количките почват от 1000 лева нагоре, ма сега като няма положение "с лице към мама"  Grinning Иначе аз бебето ще го науча да гледа напред, ма мен ми е по спокойно като го виждам, а и ми се струва, че е по "вятъро устойчиво" ! Все ми се струва, че кумата беше монтирала коша с лице към нея, ма тя се е покрила повече и от Левски през 1862!

Половинката е на банкет, та няма кой да гушкам! Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 2 410
Marjo, много хубаво ме подсети ти с това за количката. Понеже нашата е такава, че дръжката се обръща и бебека си гледа все към мен /и аз съм по-спокойна като я гледам/, но се канех да й взема една лятна напролет, тип чадър. Да е лека и сгъваема. Да, ама те гледат само напред. Трябва първо да пробвам дали бебка ще иска така 'напред', хубаво ме подсети. Hug  Да не стане така, че ще купя количка ей така, за разкош, да ни пълни коридора. Mr. Green
1000 лева за количка за седене само ми се вижда доста. Rolling Eyes

И а така, навивай ме, навивай ме за оставането вкъщи, ей толковка ми остава да го реша окончателно. Rolling Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 966
Оле колко много сме се събрали, вместо да се гушкаме при половинките си  Embarassed Embarassed Embarassed

Ами някои си нямаме в момента кого да гушнем, освен мъниците, ама тях цял ден  ги гушкам - малко почивка бе.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11 004
Пък аз съм болна и хремава, и хич не ми е до гушкане. Confused

Илит, много правилно разсъждаваш за (не)връщането на работа. Усещам, че губя професионална форма, но в момента си ми е много хубаво с малката шушка и ми се иска поне до 2 г. да си я гледам. Praynig

lina6.3, малката кукла е със страхотна коса! Heart Eyes

За стажа - работя в частна фирма и дали ще имаме 13-та заплата, решават шефовете. Но това решение на МФ е гадно и прецаква всички ни! #Cussing out

От нас спокойна нощ и сладки сънища! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 6 269
Да се запиша и аз в новата темичка - наистина е страхотна и създава коледно настроение.

За стажа - както е казала и Илит, мисля, че не може решение на МФ да изменя КТ. А постановлянията са само на Министерския съвет. Но тъй като все пак не съм юрист, а и не съм на работа от 9 месеца, утре ще питам нашата юристка, ще сме заедно уикенда. Ако е минавало за съгласуване някакво такова изменение, тя ще знае със сигурност. 

lina6.3, наистина готина снимка на малката  Laughing Laughing Laughing Laughing

Лека нощ на всички и хубав уикенд.

# 23
  • Мнения: 91
Добро утро!
Благодаря на Страчи за хубавата темичка!
Честито на всички, които празнуват 8-ми декември! Още със ставането ме обзе носталгията от романтичните ми студентски години, когато купоните бяха през ден, но това въобще не пречеше на работата и следването. Сега като не се понаспя ми е криво и кисело. Ама така ще е оттук-нататък.
13-та заплата - Аз не мога да се оплача. Всеки месец взимам по 30 лв от службата и сега за втори път ще взема премия от 360 лв. Въпреки, че съм по майчинство ми се полагало.
Гърнето   - Белослава 2 пъти се захлупи с него. Единият път беше на спалнята, вторият на пода и си удари главичката в ръба на масичката на телевизора.

# 24
  • Мнения: 367
това че майчинството не се води за стаж не го вярвам. ми то като родиш 2 деца до 80 години ли трябва да работим. и ако има такова нещо веднага щеше да се появи петиция срещу това. мисля че има мами които следят тези неща и ни информират за нередности (като майчинство 190лв. през 2008)

за 13 заплата обадих се на една колежка която е в майчинство и мъжът и е началник в службата ще има 13 заплата за периода преди излизане в майчинство. при нас са го определили да е само основната заплата без добавките все още не знаем дали ще е брутна или нетна. и така при мен ще се получи нещо от сорта на заплатата е 355/12= 29.58. само не ми стана ясно кой болнични ще влизат и кой не. само за януари и февруари ли ще са или до раждането на детето. защото те след раждането дават още 2 болнични, но едва ли ще ги включат тях. абе колкото толкова все е нещо важното е че са ни предвидили по някакъв начин. така че момичета питайте особено тези който сте на държавна работа за частния сектор не знам как ще стоят нещата

и аз получавам 30 лв. някакъв порцион който ми се полага+90 лв. квартирни и затова ще си изкарам цялото майчинство иначе бих се замислила ако остана с 190 лв.

# 25
  • Мнения: 1 925
Момичета, вчера GOLDEN_ROSE  е родила момченце - Димитър   newsm44 Момичетата, с които сме били в подфорума "Искам бебе" сигурно ще си спомнят за нея. Много съм щастлива, защото това е едно мноооого дълго чакано бебе - сбъдната мечта на една много мила и добра мама Hug

# 26
  • Мнения: 491
Момичета, вчера GOLDEN_ROSE  е родила момченце - Димитър   newsm44 Момичетата, с които сме били в подфорума "Искам бебе" сигурно ще си спомнят за нея. Много съм щастлива, защото това е едно мноооого дълго чакано бебе - сбъдната мечта на една много мила и добра мама Hug
newsm44 Чудесна новина. Тя е толкова сърцат и позитивен човек и каква вяра само - вдъхновение за всички искащи бебе  bouquet

Връщам се да чета пропуснатото.

Stra4iatela Hug за темичката

# 27
  • Мнения: 1 178
Честит празник на мамите студентки!    bigdance2 dance  bigdance2 dance  bigdance2  ura  bigdance2 Tada

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
Честит празник на студентките  Hug бивши, настоящи и бъдещи Wink весело изкарване   bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 966
Честит празник на студентите!

Не познавам Golden rose но се радвам за нея. Да и е живо и здраво детенцето.

От няколко дни моята мома не иска да седи при никого. Страшна работа. Само отгоре ми виси. Дори и при татко си не иска. Какво и става не знам. Предполагам, че нещо я мъчи, най-вероятно зъбки и при мен се чувства по-сигурна може би. Вечер към 6-7 часа голям рев му дръпва и заспива в 8, 8:30. Обаче в 0:00 - 1:00 се събужда и голяма игра пада до към 2-2:30. Не мога да разбера защо прави така. Преди си ми спеше непробудно по цяла нощ, а сега... и аз май ще се присъединявам към групичката на недоспиващите се. Rolling Eyes

Е това е за сега от нас.
Лек и спокоен ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт