Как да увелича кърмата си?

  • 3 855
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Цитат на: breeze
Здравейте, момичета,
синът ми е на пет месеца и половина и го кърмя, но от няколко дни кърмата ми видимо намаля  Sad Определяно не се касае за регулиране на кърмата според нуждите на бебето, защото апетитът му не е намалял, а млякото изчезва  Cry  Много ми се иска да го кърмя поне още няколко месеца и имам нужда от съвет как да увелича кърмата си?  Прегледах темите в Библиотеката, но ми се иска да чуя и мнението на сблъскалите се с подобен проблем. Не се изцеждам /правих го само няколко дни след раждането/ и това не ми се вижда подходящ за мен вариант за стимулиране на лактацията. Пия около 2л.вода на ден и почти всеки ден хапвам овесени ядки с мляко. Мисля да започна да пия някакъв лактогонен чай или да опитам с хомеопатия, но нямам нищо конкретно предвид.
Вие какво бихте ме посъветвали?


Това, което на мен ми помогна:
1. Чай за кърмещи майки на Хип
2. Малко неприятно, но помага - глава лук-изяждаш ако можеш цяла, поне веднъж на ден/може и в салата/
3. Ядки - сурови бадеми, лешници, орехи
4. Много течности и без никакви нерви, при мен това беше в повече и болка също...

# 16
  • Мнения: 14
На третата седмица след раждането същпият проблем се появи и при мен.от тогава по препоръка на педиатъра спазвам ритъма- хапване(от изброените вече по-горе ьрани),кърмене,изцеждане.Това последното е малко досадно,но ефектът беше поразителен.Сега отново съм в подобно положение(щот малката нещо отказва и гърда,и ши ше),но продължавам да цедя и се надявам да се подобрят нещата.Успех!

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
аз друго да питам - като бебо ми виси почти постоянно на гърдите (за ужас на всичките строги възпитатели) - това оказва ли някакво влияние върху количеството? В смисъл, че пил, колкото пил, останалото време се залъгва и така и се приспива.
(Двойна функция на гърдата - хранилка и възглавница Wink )

# 18
  • Мнения: 581
Съжалявам, че чак сега се включвам, но бебо е много неспокоен и не ми остава никакво свободно време.
Благодаря на всички за съветите. Вече започнах да ги прилагам на практика и се надявам скоро да видя и резултата  Simple Smile Започнах да пия бирена мая, чай от копър и съм поръчала в съседната аптека да ми докарат българския лактогонен чай /нямаха никакъв в наличност, защото не се търсел/. Пия много течности и се старая да съм спокойна, за което и Вие много ми помагате   bouquet

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат на: pepelyashka
аз друго да питам - като бебо ми виси почти постоянно на гърдите (за ужас на всичките строги възпитатели) - това оказва ли някакво влияние върху количеството? В смисъл, че пил, колкото пил, останалото време се залъгва и така и се приспива.
(Двойна функция на гърдата - хранилка и възглавница Wink )

Оказва,да - ще имаш винаги съвсем достатъчно за него Grinning Дори само постоянният контакт кожа до кожа оказва влияние върху лактацията,да не говорим пък за такова непрекъснато стимулиране.

Общи условия

Активация на акаунт