Децата ви имат ли си домашни любимци я къщи.

  • 1 913
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Аз във вкъщи си правя често шега, че съм самотна многодетна майка. Wink Имам си едно сладко момиченце на седем години, добър татко, кокер шпаньол на 10 год и отскоро, няма и месец две Crazy Crazy Crazyдекоративни зайчета.
Така, че имам достатъчно грижи и радости. Обичам си ги всичките Heart Eyes

# 16
Няма,а много иска да си има кученце,но нямаме възможност да се грижим за такова,защото се прибираме късно вечер,затова си играе с плюшена играчка кученце...знам ,че не е същото но...

# 17
  • Мнения: 4 187
За Коледа ще получи рибки. Моята котка е при майка ми, когато Рая и е на гости много и се радва, постоянно пита дали ще си я вземем.
Не бих го направила обаче. Котката е с много дълъг косъм, изисква много грижи, нямам нерви....Преди да родя я занесох на майка ми и извиках фирма за почистване, дори и след основният им труд , намирах по някой косъм  Sick.

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
От 4-5 години гледаме рибки.
В началото Радо умори първите от прехранване - всеки път, когато ядеше, хранеше и рибите. После се научи.
В моменат малкият е най-ентусиазиран да ги храни. Негово "задължение" са - сърди се, ако някой друг им даде храна Laughing

# 19
  • Мнения: 967
Горди собственици на куче бигъл - разбойник. Двамата с щерката са на един акъл, непрекъснато обръщат къщата с главата на долу.
За едно дете е прекрасно да има домашен любимец в къщи.

# 20
  • Мнения: 1 937
До преди дни - един брой куче. Вече са два. Голдън ретривъри.
Пълна къща!

# 21
  • Мнения: 4 965
Имат - златна рибка Голди /вече е доста голяма и много се грижат за нея/. Имахме и 2 данио-та, но те се оказаха чувствителни на студено  Cry.
Имат и един блатен охлюв. Няма си име, защото е хищен и е в изолатор /буркан/, за да не излапа Голди.

# 22
  • Мнения: 812
Не и няма и да имаме Naughty

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм най-склонна за папагал, защото мъжът ми има алергия към космите на котките.

извън темата, но е важно:
Ваче и с папапгал не рискувайте, щом 1/2-рата ти има алергия от котки. Птиците също са големи алергени. Моя кашля вече 15г. сутрин, че чак посинява... Като дете е хванал някаква гадост от гълъби... говорили сме със специалисти... по перата на птиците виреят алергени, ако мога така да се изразя. Тъй, че много внимателно с избора на нов дом. любимец.  Hug

# 24
  • Мнения: 8 999
Мда, погледнато реално всички домашни любимци биха могли да предизвикат алергии, ако човек е предразположен - едни са с козина, други са с пера, трети са с люспи, а рибките - храната им.
Аз изчаках да се уверя, че децата ми нямат проблеми с животни и най-накрая кандисах на едно малко хамстерче. Естествено, че за него се грижа основно аз, те имат задължението единствено да го мачкат и то, горкото, бяга от тях като ужилено. Сега се тръшкат за коте, ама няма да им се получи. Хамстерът поне си цапа само в клетката и не дере мебели. Единственото му неудобство е, че не мога да използвам препарати за да мия подовете, защото го пускаме да търчи по 2-3 часа на ден и ме е страх да не го уморя /една приятелка така си съсипа зайчето/.

# 25
  • Мнения: 9 052
4 малки рибки в аквариум zа начало  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 39 771
До преди известно време имахме и рибки, но съпругът ми ги умори. Гледахме рибоци почти 7г. Единят аквариум го подарихме.
Много от педиатрите казват, че децата могат да развият алергия от рибите. При малки деца проблема е ако решат да хранят рибоците Simple Smile Дияна на 2,5 годишна възраст така ги беше нахранила, че седмица плуваха в хранителна среда, но оживяха.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 531
Ние имаме кокер шпаниол - черен на 6 г.
Соня много го тормози, но не може без него. Сутрин като си отвори очите веднага пита за него и не мирясва докато не го види.
Но понякога грижите за него ни идват в повече.

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
Имали сме рибки, костенурка, 3 вида папагали, куче.....  Сега гледаме игуана.

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моите вси4ки са искали, пробвах с ку4е , кокер, но не издъжах, а тя много ме оби4аше, върнахме я! котенце, не стана ,алергия има сина към перушини  и риби не стават , нито птици! сега сме в къща, малката си осинови голям котак, преди време, горкият я търпеше  за вси4ки издевателства, а тя беше малка и стоя близо година по двора, като излезе линда и той пристига! после той се разболя и го изгониха свекитата,може би е намерил друг дом или умрял! не беше млад!големите си бяха взели морски костенурки мини сорт ,ама нещо се слу4и и ги дадоха някъде!

Общи условия

Активация на акаунт