Мирен протест за защита на животните

  • 1 261
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Успех!

Май кинти се изкарват добри от прибирането на кучета и котки. Не знам какво ги правят, кожите ли им използват. Чувала съм, че в някои пилешки бульончета и готови супи има разни части от такива животинки....

# 16
  • Мнения: 2 401
Е сега се простих с вечерята... Sick

# 17
  • Мнения: 4 585
Аз съвсем искрено попитах какви животни защитават любителите на животни.
Оказа се, че обичат кучета и котки. Пилешко, свинско и телешко обичат по друг начин.
Въпросът ми е Защо?
Защото Бриджит Бърдо не дава кинти за бройлерчета, теленца и прасенца?
По темата - виждал съм кастрирана кучка, с маркер на ухото, с провиснали бозки
и шест кутрета след нея в двора на болницата "Св. Марина" във Варна.

# 18
  • Мнения: 822
Чисто информативно...Маркирана кучка не е равно на кастрирана кучка.Женските се стерилизират - операция,която отнема много повече средства и време.По-бързо и лесно става с кол в главата...

# 19
  • Мнения: 4 585
Защо само кучетата защитават, а наричат себе си защитници на животните?
Защо не защитават децата на бойлерите, или юношите прасета, или юношите телета, ежедневно изяждани?
Не носа кол да убивам кучета. Не нося кол.
Нося нож, за защита. Когато ме нападнат, протягам лявата си ръка напред, увита в ръкава.
Да я хапят, ще действам с дясната.
Последния път беше на центъра, на развиделяване, кучешка сватба.
Мъжкарите решиха да се правят на мъже пред женската.

# 20
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Аз съвсем искрено попитах какви животни защитават любителите на животни.
Оказа се, че обичат кучета и котки. Пилешко, свинско и телешко обичат по друг начин.
Въпросът ми е Защо?

Скоро по НТВ даваха кадри от ферма. Там стана въпрос за нехуманното отношение към свине, овце и крави. Има изисквания от Евросъюза относно тези неща, които тепърва ще навлизат в БГ. Например - кокошките да не са в клетки, прасетата да не се гонят и колят безобразно, а по специален начин и т.н. Мисля, че ще има забрана за износ на продукти от ферми с нехуманно отношение към животните. Порови се из нета и прочети ако се интересуваш. Все пак не може да се забрани убиването на пилета, прасета и т.н. защото те са хранителен продукт. Докато кучетата и котките са хранителен продукт някъде в 3тия свят.
Да уточня, че се защитават всякакви животни, но в съобщението което пуснах става въпрос за нещо конкретно - изолатора на 4ти км в Пловдив. Все пак се протестира с точно определена цел, а не вкупом срещу всички несправедливости.
Ако се интересувате как е по света и как се отнасят хората и властите към животните - гледайте по Анимал планет сериите Зоо полиция. Там ще видите колко сме назад изобщо като начин на мислене.

Wolf....ще се въздържа да ти направя психопортрет...макар че от вътре ме напъва....но мисля, че можеш да бъдеш опасен и за хората

# 21
  • Мнения: 4 585
Предпочитам да гледам за деца в социални домове.
Шест в самостоятелна сграда, с жакузи. В Исландия например.
Ти къде си видяла някой да гони прасе да го коли. Това е голям майтап.
Ти гледа ли филма за Могилино, тая вечер? - Не, била си на барикадата на 4-ти километър.

# 22
  • Мнения: 822
Tanati,остави темата да си бъде информативна...Достатъчно теми е имало "за" и "против",кой крив-кой прав...Който се интересува,ще прочете.Пропаганда и агитация не са долюбвани точно в този форум.Можеш да провериш с търсачката...

# 23
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Tanati,остави темата да си бъде информативна...Достатъчно теми е имало "за" и "против",кой крив-кой прав...Който се интересува,ще прочете.Пропаганда и агитация не са долюбвани точно в този форум.Можеш да провериш с търсачката...
Ще те послушам. Само да кача, че аз не пропагандирам и агитирам. Даже за първи път ходя на протест. Но в един момент нещата не опират до агитация, а до гражданска позиция, каквато всеки един трябва да има.
 Stop на темата.

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Предпочитам да гледам за деца в социални домове.
Шест в самостоятелна сграда, с жакузи. В Исландия например.
Ти къде си видяла някой да гони прасе да го коли. Това е голям майтап.
Ти гледа ли филма за Могилино, тая вечер? - Не, била си на барикадата на 4-ти километър.
Гледах филма, защото "барикадите" бяха до 16ч.

# 25
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Wolf....ще се въздържа да ти направя психопортрет...макар че от вътре ме напъва....но мисля, че можеш да бъдеш опасен и за хората

Аз не съм сигурна дали не трябва да си направиш първо на теб психопортрет. В деня, в който дадоха филма за децата в Могилино, ти да защитаваш една такава кауза не знам дали е редно.
Естествено, че ще се защити когато го нападнат кучетата. Какво трябва да направи според теб, да седи и да ги гали докато те го разкъсват ли.
Сещам се поне три неща, които можеш да правиш за да си уплътниш времето и изпълниш със смисъл живота. Сигура съм, че и ти ги знаеш. Успех.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Аз не съм сигурна дали не трябва да си направиш първо на теб психопортрет. В деня, в който дадоха филма за децата в Могилино, ти да защитаваш една такава кауза не знам дали е редно.
Естествено, че ще се защити когато го нападнат кучетата. Какво трябва да направи според теб, да седи и да ги гали докато те го разкъсват ли.
Сещам се поне три неща, които можеш да правиш за да си уплътниш времето и изпълниш със смисъл живота. Сигура съм, че и ти ги знаеш. Успех.
[/quote]

Моята тема е от вчера!!! И съответно днес не мога да я зарежа с лека ръка. Ненормално е, човек вместо да напише "ще се защитавам, ако ме нападнат" да опише със скрито удоволствие с коя ръка какво ще хване и с коя ръка ще замахне с ножа. Малко прилича на кадър от филм на ужасите. Да филма за децата от Могилино също е филм на ужасите, но света не спира да се върти. Докато тези деца се мъчат някъде другаде по света и други деца се мъчат. Аз знам с какво да си уплътнявам времето, но ужасните действителности ни преследват навсякъде. И не трябва да сме коне с капаци.Не забравяй, че отдавна е казано, че човек който обича животните - обича и хората.

# 27
  • Мнения: 157
Няма никакво значение в кой ден какво се дава,има значение това да не бъдем безразлични към болката и страданието на всички живи същества!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

П.П.Нали знаете,че отгоре някой гледа?

# 28
  • Мнения: 232
Предпочитам да гледам за деца в социални домове.
Шест в самостоятелна сграда, с жакузи. В Исландия например.
Ти къде си видяла някой да гони прасе да го коли. Това е голям майтап.
Ти гледа ли филма за Могилино, тая вечер? - Не, била си на барикадата на 4-ти километър.
Не сьм виждала животно,което да ражда по 16 и да ги хвьрля  на улицата/в отличие от майка хомосапиенска/да ги отглеждат останалите животни/както по горе посочената хомосапиенска в някакьв дом/.
Честно признавам,че предпочитам кучетата пред вьпросната циганка.Без извинение пред БХК и други НПО.
Прочети или  някьде за ехидните.А  прасета сьм виждала  из някои капански села близо до Дряновец.

Общи условия

Активация на акаунт