Детето ми е 4 годишно и не иска да се храни

  • 7 116
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 475
 аз съм вече на цели 28год Laughing и от малка също не ям готвено до  ден днешен, изключвам само скарите, пък съм порастнала голяма и слабичка Laughing Не мисля, че е кой знае какъв проблем децата да не хапват готвено!!!

# 16
  • Мнения: 3 886
Е не се притеснявай моето е на 7 и не иска да яде /Виж ако мама помогне е друго Mr. Green Mr. Green Mr. Green PeaceСам яде пици и макдоналдс и подобни

# 17
  • Мнения: 14 133
Давай му това, което обича. Все някога ще прояде всичко.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 938
И аз има аналогичен проблем. Обича пържени картофи (преди ги ядеше и на манджа, сега не), филия с масло и шарена сол и прясно мляко. Като е на кеф баница, чат-пат някакъв салам.
Даже не мога да го накарам да седне с нас, а ако седне, казва Не съм гладен и става
Като се замисля, почнах да ям манджи като започнах сама да ги готвя  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте много ви благодаря за отговорите.Поне се успокоиж че има и други такива деца като моето.Не много приятно но дано постепенно се справим с тизи проблем

# 20
  • Мнения: 7
Да микои не остава малък, всички порастваме.Дали ядем готвеноили не няма значение, но нали всички искаме най-доброто за децата ни.

# 21
  • Мнения: 7
аз съм вече на цели 28год Laughing и от малка също не ям готвено до  ден днешен, изключвам само скарите, пък съм порастнала голяма и слабичка Laughing Не мисля, че е кой знае какъв проблем децата да не хапват готвено!!!
Да микои не остава малък, всички порастваме.Дали ядем готвеноили не няма значение, но нали всички искаме най-доброто за децата ни.

# 22
  • Мнения: 7
Цитат на: marsiana в сряда, 12 декември 2007, 09:54
аз съм вече на цели 28год Laughing и от малка също не ям готвено до  ден днешен, изключвам само скарите, пък съм порастнала голяма и слабичка Laughing Не мисля, че е кой знае какъв проблем децата да не хапват готвено!!!
Да микои не остава малък, всички порастваме.Дали ядем готвеноили не няма значение, но нали всички искаме най-доброто за децата ни.
Изтрий съобщението

# 23
  • Мнения: 4 877
И ние сме със същия проблем, а синът ми е на почти 8 години. Никога не го насилвам, правя всичко, за да му е интересно. Най-работи вариантът сам да си приготви нещо. Изчела съм какви ли не книги и методи и не става, и не става. От няколко дни правя като побъркана палачинки, защото това му харесва, но пак са хиляди условности за пълнежа. Друг метод, който прилагам е поръчка на храна за вкъщи. Имам доста менюта на ресторанти, които харесва и му казвам да си избера. Резултатът не е пак 100 процента добър, но поне малко хапва. Също така не мразя Мак Доналдс и пиците, защото поне нещо хапва, когато нищо друго не помага.

Колкото и да ми писва понякога, то си остава (в повечето случаи) в мен. Гледам да не се издавам. Макар - аха нещо му се е прияло, аз го сготвя и той го откаже, ... нали разбирате какво ми е.  Винаги си казвам, че на този свят май наистина всичко се връща. Аз бях същата. Горката ми майка, чак сега я разбирам. Simple Smile

# 24
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина имаше много кратък такъв период, но опитах да я включа в приготвянето на храната и определено й се хапва от сготвеното от нас двете.
Често ми помага с бенето на картофи, като ми ги подава, или пък когато ги режа, мия и т.н. Позволявам й да разбърква готвеното, или да разпръсква настърган кашкавал върху печеното. Имаше ефект-може да опитате и вие.
После е горда,че е помагала и обича да казва "ееех, мамо, ако не бях аз, как щеше да се справиш"  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 622
И аз имам аналогичен проблем. Обича пържени картофи (преди ги ядеше и на манджа, сега не), филия с масло и шарена сол и прясно мляко. Като е на кеф баница, чат-пат някакъв салам.
Даже не мога да го накарам да седне с нас, а ако седне, казва Не съм гладен и става

голямата ми дъщеря е на същото меню Mr. Greenпреди се тревожех,но като гледам,че се развива добре,не нито слаба,нито дебела,здрава е,спрях да се втелявам на тема храна.Интересно,че в градината ядяла готвеното ядене newsm78

# 26
  • Мнения: X
аз съм вече на цели 28год Laughing и от малка също не ям готвено до  ден днешен, изключвам само скарите, пък съм порастнала голяма и слабичка Laughing Не мисля, че е кой знае какъв проблем децата да не хапват готвено!!!

И аз, само дето съм на 27 и не съм чак слабичка  Mr. Green, но нищо ми няма. Готвя вкъщи, мога да кажа, че готвя добре, нооооо не ям  Twisted Evil
Ами въпрос на вкус, на период, притеснително е, вярно, но най-доброто, което може да се направи е да не се превърне това в проблем. Още си спомням майка ми как ме тъпчеше с лъжицата  Sick Освен това има много манджи, които не харесвах, като малка, а сега обожавам.....

# 27
  • Мнения: X
Само да кажа за рака.......
Въпреки храните, които ям, спадащи в групата на "сухоежбината" стомаха ми си е съвсем наред, дори не съм повръщала и двете бременности, първата нямах и киселини, дано и сега нямам. И въобще имам изключително здрав стонах, така че, както се казва гаранция - Франция.

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Валентина имаше много кратък такъв период, но опитах да я включа в приготвянето на храната и определено й се хапва от сготвеното от нас двете.
Често ми помага с бенето на картофи, като ми ги подава, или пък когато ги режа, мия и т.н. Позволявам й да разбърква готвеното, или да разпръсква настърган кашкавал върху печеното. Имаше ефект-може да опитате и вие.
После е горда,че е помагала и обича да казва "ееех, мамо, ако не бях аз, как щеше да се справиш"  Laughing

Точно същият съвет щях да ви дам.
Ако детето участва в приготвянето на храната, след това с радост ще си хапне. Пък и ще се научи да готви.
Най-важно е,че няма проблем по принцип с яденето, а не че прадпочита определен вид храни.

# 29
Моето има дни в които изкарва само на прясно мляко отделно ,че ако почне да яде иска само ,от година и повече не ми дава да го храня  и това защото свекърва ми го тъпчеше на сила в началото....сега не иска от никой  спрях вече да се ядосвам то като огладнее само си иска  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт