Отговори
# 15
  • Мнения: 168
Точно мислех да пусна същата тема!

Аз също съм със секцио. Бебето ми е на 3 месеца и половина и все още ме боли. Секс или поне опити за такъв правим от 2 месеца. Ходих и на лекар. Беше се получила раничка. Излекувахме я, но пак ме боли при секс.  Чувствам се все едно съм се стеснила. Когато се самопрегледах с едно огледало установих, че големите срамни устни са много малки – останали са една трета от тях. И сякаш вътре нещо е подуто.. по-тясно.  Абе хич не ми се ходи на лекар пак – и самия преглед е много болезнен и не вярвам, че ще ми помогнат.. За справка аз все още кърмя и може би и това оказва ефект.
Моля ако някой се е чувствал така да казва кога му е минало, че ще се побъркам!!!
 #Cussing out #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 733
Аз изпитвах невероятна болка сигурно до една година след раждане. Сексът без овлажнител беше немислим, а понякога и той не помагаше. После се оправих от само себе си. Междувременно ходих на лекар, който ми каза, че нищо ми няма и по-скоро проблемът ми бил психологически Simple Smile
П.С. Не съм раждала секцио, а нормално.

# 17
  • Мнения: 11 004
Първите няколко пъти ме болеше, но не отдолу, а в областта около белега.

# 18
  • Мнения: 134
ходила ли си на задължителния преглед след раждане (вагинален) ? секцио или нормално няма значение прегледите са си прегледи.най-добре иди на лекар може да има нещо , според мен не трябва да те боли аиде 1 път втори ама вече толкова време.
аз родих нормално без упоики имах 3 шева и то защото ме цепнаха те и нямах търпение да ми спре че да го направим , може да се каже че преоткрих секса след раждането,сега съм бременна пак и се надявам да нямам проблеми също.

# 19
  • Мнения: 5 401
Раждах нормално и още ме боли в началото на интимните ни занимания. След преглед при АГ-то ми, веднага след края на лохиите, всичко е психо основа.

# 20
  • Мнения: 1 674
И двата пъти раждах нормално.И двата пъти с шевове.Започнах полов живот веднага след като ми спря да кърви.В началото ме болеше мъничко на мястото ,където са били конците.Ходила съм на профилактичен преглед 40 дни след ражданията.Върви и ти -това е за твое успокоение,за да разбереш дали всичко е наред-т.е. нормално ли се свива матката и т. н.Не мога да ти кажа при секцио как е .Мисля,че би трябвало да имаш 1 безплатен преглед(ако си осигурена) 1 месец след раждането

# 21
  • Мнения: 1 440
И при мен е така в началото.
Май наистина проблемът е в главата ми!

# 22
  • София
  • Мнения: 461
на преглед ходих ,но преди опитите за секс,защото исках да съм спокойна,че всичко е ок.
Доктора каза,че матката се е прибрала и всичко е нормално.
Може всичко да е само в главата ми newsm78

Благодаря момичета!  bouquet

# 23
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Проблемът е физиологичен и се среща при по-голяма част от раждалите жени. Болката е предизвикана поради сухота на влагалището, което се дължи на завишения пролактин в организма на майката. Независимо дали кърми или не, няколко месеца след раждането, всяка жена има пролактин над нормата, освен ако не е пила медикаменти за спиране на лактацията.
Проблемът за себе си го реших с лубрикант и не толкова бурен и напорист секс.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 11:39 от KayRenn

Общи условия

Активация на акаунт