Много мина, мъничко остана, ФЕВРУАРИ бебче ще прегърне мама!

  • 12 494
  • 302
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 260
Благодаря  и аз на Естрелка за снимките, много сладки душички! Да са здрави и да наддават бързо!
lidia dimitrova не се ядосвай на хората, злобни са защото ти завиждат, че не изживяват и те такова щастие.
 Мами, да попитам нещо, знаете ли и имате ли отзиви за бебешки перилни препарати и омекотители. Аз знам  праховете Тео бебе, Сано и Персил. Кой е добър? Кой ползвате вие?
 За 45-те дни преди раждане, моята счетоводителка ми обясни, че не мога да ги пусна по-късно, това всъщност като се замисля сега зависи от лекаря. При мен се получава така, че 6-те месеца стаж ще ги навърша след термин и имам интерес да не излизам в болничния за раждане за да мога да трупам стажа си през това време. Аз получавам доста полезна информация по тези въпроси на  odit.info.
Мери, мога да предложа помощ с мнение за банковото жилищно кредитиране, сестра ми и "зетя" са банкери
Мацки, знаете ли дали официалната дата на термина варира от моментното измерване на бебебто или тя си е фиксирана според първия ден на последната менструация? При мен например при последния преглед апарата показа термин 2.02 вместо отразения в картона ми 27.02. Доста голяма разлика си е това, направо един месец. Това ме обърква също и в коя гестационна седмица съм всъщност.
Честито на всички празнуващи, страх ме е да не пропусна някой!

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Благодаря  и аз на Естрелка за снимките, много сладки душички! Да са здрави и да наддават бързо!
lidia dimitrova не се ядосвай на хората, злобни са защото ти завиждат, че не изживяват и те такова щастие.
 Мами, да попитам нещо, знаете ли и имате ли отзиви за бебешки перилни препарати и омекотители. Аз знам  праховете Тео бебе, Сано и Персил. Кой е добър? Кой ползвате вие?
 За 45-те дни преди раждане, моята счетоводителка ми обясни, че не мога да ги пусна по-късно, това всъщност като се замисля сега зависи от лекаря. При мен се получава така, че 6-те месеца стаж ще ги навърша след термин и имам интерес да не излизам в болничния за раждане за да мога да трупам стажа си през това време. Аз получавам доста полезна информация по тези въпроси на  odit.info.
Мери, мога да предложа помощ с мнение за банковото жилищно кредитиране, сестра ми и "зетя" са банкери
Мацки, знаете ли дали официалната дата на термина варира от моментното измерване на бебебто или тя си е фиксирана според първия ден на последната менструация? При мен например при последния преглед апарата показа термин 2.02 вместо отразения в картона ми 27.02. Доста голяма разлика си е това, направо един месец. Това ме обърква също и в коя гестационна седмица съм всъщност.
Честито на всички празнуващи, страх ме е да не пропусна някой!
Термина ти се изчислява според първия ден на последната менструация.

# 242
  • Мнения: 387
VIVI. VIVI  не мисля че се определя от  моментното измерване на бебебто  .Има доста таблици ,които биха могли да те ориентират горе-долу за термина ти http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/   

# 243
  • София
  • Мнения: 717
Добър вечер и от мен!
Естрелкаааааа, страхотни са бебетата! Да са живи и здрави, много, много да ви радват! Hug  bouquet
Роси, развесели ме с твоите писания.hahaha
Мери, много бързо да се развият нещата при вас.  Praynig
Честит РД на Фифорина и на сина на КикаМbouquet
Честити бебнца на Даниелка и Хотдей!  bouquet
Дездемонка и мен ме боли таза от самото начало. Вече свикнах, нормално е. Peace
Лека и спокойна вечер!

# 244
  • Мнения: 3 022
Мами, мислех си в следващата тема да вземем да сложим в началото вече инфото за болничните и разните други там бюрократични (мале, незнам така ли се пише  Embarassed) операции, съпътстващи излизането ни по майчинство. Не че ги няма във всяка отчетна тема, ама гледам вече и ние се ориентирахме натам.

# 245
  • Мнения: 668
Леле колко много сте изписали!!!
Аз съм пренатоварена тези дни в службата, защото сдавам материала малко по малко на колежката, и почти нямам време да седна и да ви чета, камо ли да пиша. Само вечер ако се добера у дома преди да заспя правя "преглед на печата" и много се учудих какви теми за се завъртяли докато ме нямаше. Вече нямам търпение да си остана у дома - имам чуството че корема ми ще се пръсне като зряла тиква на момента, бебка та ми го опъва наляво-надясно... Но явно не й е отесняло съвсем щом все още толкова активно танцува вътре. Дано шефа ми да разпише молбата за отпуск, и да мога да почивам от понеделник. Смятам че покрай празниците 10-те работни дни които ми остават ще покрият разликата до издаването на болничния. На мен АГ-го ми определи термин 12 февруари, но така и не можах да пресметна с точност на коя дата трябва да ми пуснат болничния лист. Някъде между 29-31.12.07. Моля ако някоя от мамите е по-сведуща да ми помогне, защото на преглед ще ходя чак в петък....  Simple Smile
А по въпросите за присъствието на таткото на раждането: още отначалото си знаехме, че той не желае да присъства, защото не му понася болничната атмосфера, а преди раждането на Вики на 2 пъти беше лежал в болници за операция на белия дроб и щеше да му дойде в повече  Wink Мен това също ме устройваше, щях повече да му бера ядовете на него, отколкото той да е от помощ за мен. Още повече че док. който ме израждаше ми беше близък, и не съм се притеснявала чак толкова. Колкото до сексуалния живот - не мисля че при всеки би се променил, всичко е до вътрешна нагласа как се приема самия акт на раждането. Никога не е повдигнал въпроса, защо не съм абсолютно същата "отдолу" или нещо подобно, защото знаеше, че така се е появила нашата принцеса.
А за кърменето на публични места - обикновено винаги съм гледала да има къде да отседна, за да я накърмя. Рядко съм кърмила навън, но се е налагало все пак. Иначе у приятели, колеги, на мама в службата и на други места. Все пак това за мен е бил най-естествения и бърз начин да задоволя нуждите на детето си, които са на първо място, пред удобството на околните!  Simple Smile Сега смятам да процедирам по същия начин, без много притеснения.
Хайде стига съм писала, че направо ще заместя Паисий Хилендарски  Wink
Искам със закъснение да поздравя Фифорина и синчето на Кика М за рождените им дни! Както и всички останали с поводи и добри новини. Естрелка - бебчетата са страшни сладури, да наддават бързо и скоро да се съберете всички у дома.

Доскоро мами и целувки по коремите от мен.   Heart Eyes

# 246
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Дездемонка и мен ме боли таза от самото начало. Вече свикнах, нормално е. Peace
Мен ме боли срамната кост отпред и то от днес сутринта. Не от отдавна.  Hug

# 247
  • Мнения: 669
Да се отчета и аз .Днес бях на преглед, бебка вече се е обърнала с главата на долу, голяма е около 1300гр., няма увита пъпна връв ,плацентата е хубава абе въобще Цветкова каза, че е много хубава и оформена госпожицата.Въпреки чувствителната ми матка всичко вървяло чудесно.Притесни ме само едно нещо, сега пък по размера на главичката излизам в 29 седмица, а терминът ми  на края на месеца-27-28.02.08.Първоначално ми казаха 12.02, предния път 15.02 а сега пък 27. Датата на последната ми менструация е 10.05.07.Направо изпадам в ужас, питах да не би да изостава в развитието си, нямало нищо такова, много добре си вървяло бебчето, просто аз съм била по-дребна и то съответно нямало да бъде гигант

taninana, и мен ме тревожи подобен проблем. При последна менструация 13.05, теглото е 1250 г, а аз съм висока. Това е закъснение от около 2 седмици.

Интересното е че според диаметъра на главата (BPD) сме в 30,5 г.с., а според обиколката и (HC) - 26,5 г.с. Аз, като един математик, не разбирам как 2 взаимосвързани математически величини (обиколката=3,14*диаметъра) дават такава разлика :-/ Вярно че нямаме идеална геометрична фигура, но все пак... Мога да си го обясня само с грешка или аз нещо не разбирам от тези измервания.

Предписаха ми някаква храна за културисти (от една голяма кутия - протеини, витамини и минерали - Biogame) и съдоразширяващи таблетки. Това, което ме успокоява малко е, че от самото начало - още когато видяха сърдечна дейност за 1-ви път, си бяхме седмица назад, предполагам че просто съм забременяла малко по-късно от стандартното заради нередовния цикъл. Плюс грешката от ехографското измерване... Надявам че всичко ще е добре с нашите бебета, все пак това е статистика, има и по-дребни бебета, които после наваксват, не сме всички от калъп.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 21:43 от aaa73

# 248
  • София
  • Мнения: 717
Дездемонка и мен ме боли таза от самото начало. Вече свикнах, нормално е. Peace
Мен ме боли срамната кост отпред и то от днес сутринта. Не от отдавна.  Hug

Точно срамната кост, отгоре на това и усещам и тежест все едно бебето ще излезе всеки момент. Нормално е, за първескините май по-късно започва, а за тези като мен било нормално и от по-рано, тъй като връзките и костите вече са се разпъвали веднъж. Hug

# 249
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Дездемонка и мен ме боли таза от самото начало. Вече свикнах, нормално е. Peace
Мен ме боли срамната кост отпред и то от днес сутринта. Не от отдавна.  Hug

Точно срамната кост, отгоре на това и усещам и тежест все едно бебето ще излезе всеки момент. Нормално е, за първескините май по-късно започва, а за тези като мен било нормално и от по-рано, тъй като връзките и костите вече са се разпъвали веднъж. Hug
Аха, ясно. Ок.   bouquet

# 250
  • Мнения: 0
ааа73, точно както го описваш се опитвам и аз да си го обясня, с нередовния цикъл и т.н.
Благодаря ти за съпричастността, поуспокои ме  малко с логичните си обяснения.
На мен също ми предписаха хранителна добавка  Центрум матерна.Ще видим при следващия преглед какъв ще е резултата.Дано бебенцата ни наистина да са добре и да се родят живи и здрави. Praynig А между другото приятелката ми роди момиченце в 9 м  2500гр., просто си беше по-дребничка душичката, но пък си е много жива, подвижна и усмихната.
Отивам да оправя леглото, че татито заспа ... Laughing

# 251
  • Мнения: 4 242
Виви, аз пера с Тео бебе все още, много съм доволна, не е скъп а изпира всичко, при положение че Ива е вече голяма и се цапа, мирише страхотно освен това. За Сано максима съм чувала прекрасни отзиви, но ми идва скъп а и по трудно се намира, не е български, мисля шишето е десетина лева. Освен това макар Тео бебе да няма нужда от омекотител уж, аз винаги съм слагала Ленор сензитив или Силан сензитив, те са с бебета на картинките и са винаги бели, няма да ги сбъркаш.
По въпроса в банкерството и изобщо с ипотечните кредити, който знае нещичко, моля да сподели какво да очакваме сега след като вече ще имаме утре оценката? И за какви разходи да съм подготвена, да не стане като с оценката, да събираме един месец парите за таксата newsm78
Благодаря на всички за палците и пожеланията!  bouquet
Виви термина се определя строго според датата на последния ти цикъл, както те запишат в началото, така си остава. Вече ако има по ранно или по късно раждане болничния се нагажда според това (да речем се удължава).
aaa73 много ми стана интересно за тази храна, за какво ти я изписаха?

# 252
  • Мнения: 669
Мери, изписаха ми я заради изоставането на бебето.

А по въпроса с банките (и ние сме пресни новодомци и ... ипотечни длъжници): спомням си следното:
- такса разглеждане на документите
- такса за оценка (дотук сте ги минали)
- такса управление - при усвояването на кредита (при нас - 1,5% от размера на кредита)
- застраховка (при нас беше към 100 лв, определяше се по данъчната оценка)
- Нотариална такса - май 0,5% от ст-стта на сделката
- Такса за вписване на ипотеката (тя, заедно с нотариалната при нас беше към 960 лв)

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 00:52 от aaa73

# 253
  • Мнения: 4 242
Добре де ааа73, тези такси преди да получим кредита ли изскачат и трябва да се плащат или след това, помниш ли? Защото ние така и така ще искаме повече, за да покрием генерални ремонти и такси, въпроса е дали ще се вместим или да търсим заеми? Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 70
Здравейте...
По въпроса за  "малките бебчета",ако помните и аз ви споделих, че имам този проблем...Моята принцеса изостава с 2 седмици...Днес, като ходих на ЖК и моя лекар доста ме озадачи...Видях, че видимо се притесни като му показах резултата от ехографа. Каза, че не е особенно добре това, че изостава и трябва да се гледа по-начесто. Вероятно ще се правят и допълнителни изследвания, за да се види дали "не страда плода". Ако е така се предизвиква по-рано раждане. Последното така ме озадачи, че цял ден място не мога да си намеря...
Мен хранителни добавки не са ми предписали, само  Магнерот...
Та така, на 27ми пак ще ходя да я гледаме. Дано малката започне да дебелее....като майка си Praynig

Общи условия

Активация на акаунт