37-ма Щатска тема

  • 12 863
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 123
Натрисам се нахално във вашата тема, за да честитя именния ден (на патерица) на Аннет, с която ме свързват не само близки роднински връзки, а и сърдечни такива Laughing. В смисъл, че много я обичам.
Честит празник мила, бъди си все така същата, каквато си те знам (тя като дете беше голяма разбойница, да я издам аз  Wink). Да си жива, здрава и много обичана. Да са ти живи и здрави дечица и мъж.

Обич и прегръдки
Фането и компания

П.С
Е, ако не пчеличка, поне червена точка за храненето на Никола няма ли да получа  Rolling Eyes. Нищо, че въпреки старанията ми, той си върви кръгличък

# 16
  • Мнения: 7 091
Аз докато се усетя и вляза, вие нова тема сте отворили!
Мерси и аз за пожеланията за именния ден, щото и аз "празнувах" Simple Smile ПО случая тръгнах в 5 сутринта на работа, прибрах се в 12, забърках торта, направих 2 дози шугърплъмс( тези са без печене и са най-страхотните сладки дето съм опитвала, днеска ако мога ще пусна рецептата в блога!), че ще носим тази седмица за училището на Калин и дойдоха 5 семейства с 5 деца на гости.  ooooh! Добре, че мъжа ми беше изчистил да ми е жив и здрав, та не потънах тотално в земята от срам.  #Crazy

Да ви се похваля, че първия ни плей дейт с момченце от училището мина неочаквано добре! Бяха Калин, другото момченце, едно момченце на 3, , едно на 1.5г и Елена. Така добре се разбираха, направо ми скриха шапката! Играеха си заедно и то цял следобед! Без да се скарат, без да има олелия!

Бенсън, къщата е страхотна, а по голямата ти кухня направо ми изтекоха лигите!!! Grinning

Блажка, на мене като дете и някой да ми е давал сладко не му се впечатлявах много.  newsm78 Да си призная като бях малка не обичах сладки работи... Embarassed

Тина и аз съм все лошата в БГ по повод храненето на Калин и Елена ( и не само Wink)

Пумпал, честити ти баби и дядовци! Със здраве да си ги ползваш и дано скоро не ти омръзнат  Laughing  bouquet



# 17
  • Мнения: 3 367
ха добро утро,
(
Фуси,мерси!теб не можем да бием по старание с готвенето,та си мълчим срамежливо..
*
Пумпале,да ти кажа какво е ял вчера стеф че да ме ожалите и мен:
-1/3 палачинка със сирене, 5-6 чери домата и парченче баница,ябълка,мляко 150мл,2 мини банана, 2лъжици малки пиле по изабел алиендовски,грозденца 5-6 и шепа боровинки..как на това се оживява не знам..
Ния същото, но около 3 пъти повече,само по-малко мляко и тя пи дадон анималс след вечеря..
Има си л-ра какво да се дава след у-ще ако се дава и как да става,аз в колата имам запаси от сухи плодове и пр,но след 5 по принцип не давам защото ядат в 7 и не виждам нужда..
*
Бистра- аз съм много по-невъзпитана от теб,казвам не и толкоз,ако е зор го прибирам в чантата и го забравям,но се карах с една леля която и беше дала царев.пръчки,не за друго толкоз,но с ръцете от пясъчника и нейните кръвни болести дето уж я вардя (това го разбрах защото ния дресираната идва и ми вика-дай меджик сапуна да се измия че една леля ми дава джънк Laughing)
*
блажка-у дома не се ядяха такива неща,не знам;правеха се торти по поводи,баба  ми вареше пудинг, за десерт ядяхме кисело мляко с мед и /или плодове; явно е въпрос и на какво си гледал като малък,но и на наличност,по никакъв начин нямаше това което има сега тук или  там по магазините..факт е че като се ограничава много става интересно и се търси,там имам малко чуденка,но засега не са ми правили драма и не ми се е наложило да я решавам..

лека седмица дами!

# 18
  • Мнения: 1 783
Ох, че съм заблеяна и аз - Честити Именници за вчера!!!!!

Ама покрай моята любима тема забравих.... забравих също така да добавя, че след градина носех чаша с айрян и една ябълка, или 1-2 обикновени бисквити и това държеше точно до 6-6:30, когато сядахме да ядем. Тук за съжаление променихме режима и вечерята е час по-късно, ама тъй като е с баба си и дядо си тогава и не мога да контролирам кога яде и не искам конфронтации с тях по въпроса...  да добавя, че те колкото помагат, толкова и пречат.... шшшш-т, моля ви се не им казвайте, че съм го казала  Praynig  Wink

# 19
  • Мнения: 3 491
Явно сме живели в различни среди тогава.  newsm78 От България до България има разлика. Аз чак толкова здравословно българско хранене не си спомням. Киселото млякоси го спомням само със захар, придружено с бисквити. Даже по детските градини и столовите в училищата и лагерите си го спомням така - чиния кисело мляко с нахвърлени отгоре няколко лъжици захар, разбиваш и ядеш (чак си спомних скърцането на песъчинки захар в устата). Раздаваха и допълнително захар - на когото не му стига.
Идеята, че киселото мляко може да се яде без захар, ми дойде в доста късна възраст, и то покрай четене на разни статии за здравословно хранене. Изглеждах екзотично, като започнах да го ям така.
Много различна е България. Аз съм расла в два различни края на страната и разликите са осезателни. Съпругът ми пък е от друг край и в някои отношения спомените и впечатленията ни доста се разминават.
Хайде, лек ден и от мене!

# 20
  • Мнения: 810
(това го разбрах защото ния дресираната идва и ми вика-дай меджик сапуна да се измия че една леля ми дава джънк Laughing)

 Joy седя и се хиля в 5ч като зелка

Блажка, аз или не ядях по свое усмотрение вафли и т.н. или майка умишлено не е давала, но не ги обичах. Десерт почти сме нямали след хранене освен компот. Обикновено имаме едно ядене, а не 1,2,3. Иначе за закуски разни следобедни мама правеше кекс и мляко с ориз. Баба ни правеше цигански баници с огромен половин домат, от онези сладките месести най-невероятни на света бабини домати! На училище ходех със сандвич, сега си спомням филия с масло и маслини, или филия с масло и чубрица, или филия с кръгчета кренвирш. Купувах си кифли в един момент, много обичах. Като отидох в гимназия се почнаха вече шоколадови десертчета, но аз шоколада го имам за полезност  Laughing


Благодаря ви
за съветите за коликите и спането през ноща!  Hug Ще почна да пробвам това онова. Иван също яде заспал най-добре, но се и събужда и си иска. Вече и памперс не сменям, за да не го будя, но той се буди въпреки всичко гладен. И на два часа яде по 80мл  Shocked Мъча го преди вечерно лягане да яде повече, но той не иска и това е. Май ще трябва да го подундурквам гладен малко, за да разредим.

Бистре, съчуствам ти искрено! Хората са мноооого настоятелни в БГ, чак прекалено, прекалено и е ужасно досадно! Не знам и аз, дори да казваш категорично НЕ, пак не става. Трябва да се скараш, но те тогава се обиждат. Такава ни е културата, не знам "гостоприемство" му се вика, за мен е направо насилство  Laughing

Тандури, моите родители са големи свежари  Grinning Много се разбирам с тях и ни е много хубаво и забавно заедно. Да имаше как да си ги осиновя тука, но те все с тази работа...само месец ще седят  Cry
Браво за плей дейта на вас  Wink

# 21
  • Мнения: 3 367
blaжка,определено има различни Българии в този смисъл; аз съм расла с баба възпитаница на Америк.колеж и имаше много строг ред как ядеш в 6 сутринта на покривка, с 3 прибора и платнена салфетка и се усмихваш за да ти е добър деня newsm78 ; бащата на децата е друга порода,живее за вафла от 6ст и боза,както и някакви понички с мармалад дето аз не съм ги и опитвала..

# 22
  • Мнения: 2 563
blaжка,определено има различни Българии в този смисъл; аз съм расла с баба възпитаница на Америк.колеж и имаше много строг ред как ядеш в 6 сутринта на покривка, с 3 прибора и платнена салфетка и се усмихваш за да ти е добър деня newsm78 ; бащата на децата е друга порода,живее за вафла от 6ст и боза,както и някакви понички с мармалад дето аз не съм ги и опитвала..



Боже, Анет, Ам. колеж какво е било.  Grinning И аз съм му възпитаница, но там се научих, че в час и учител, и ученик могат да ядат, ако са гладни.  Rolling Eyes

Честит ти имен ден! (май само аз съм пропуснала, извинявай)

И на мен ми купуваха много сладкиши. За дядо ми това беше начин да изрази колко ме обича. Гостите също задължително носеха. Майка ми обаче е изключително тревопасен човек и мисля, че от нейния пример аз обичам зеленчуци. Но не мога без да си хапна нещо сладичко през деня, не много, но да е шоколад, вафличка. Иначе ме обзема вълчи глад. Предполагам съм зависима от захарта.

Да ви кажа какво чета - Female Brain. Книжка за специфичните качества на женския мозък, писана от психиатър - невро не знам си кво си, но на достъпен език, с феминистки привкус. Обяснява за gender ролите, как в оформянето им има не само външни фактори на културата и отглеждането на детето, как хормоните ни влияят на поведението ни, как общуваме и мислим по-различно от мъжете.  И всичко това не са празни приказки, а преразказ на научни открития. Много се кефя и според мен ще е от голяма помощ на майките на момиченца.

Помня, че тук си говорихме за заучаването на стереотипни полови поведения. Има една история в тази книга - една жена, в желанието си да не ограничава детето само с традиционно женски играчки, купила пожарна кола. Дъщеря й си играла с нея като я увивала в одеало, гушкала я и й говорила "Don't worry, little truckie, everything will be OK".  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 783
A little promotion  Mr. Green
приятел от Минеаполис и брат му, който живее в Истанбул го издават:

If you know of anyone looking for a great (and educational) gift for kids 8-14, have them check out www.kidsavenueonline.com .  If they enter the following coupon code: Grinch; they'll get a 20% discount.

# 24
  • Мнения: 940
Анет ,Тандури...честит имен ден   bouquet,изпуснах ви вчера ( даже не се обадих на снаха ми Анна Rolling Eyes),много съм зле с именните дни Embarassed

Не си спомням какво точно съм яла в училище и след училище но със сигурност си спомням -много мазни понички,банички,филии със запечен кашкавал ,принцеси -в къщи много често пържени картофи и кюфтета,различни вариации от свинско месо.......
В сладкарниците много често паста и боза!
Не бях от много яшните и явно съм си знаела мярката защото бях страшно слаба и все проблеми с апетита съм си имала но си ги хапвах тези неща редовно,както и всички деца с които дружах.

-------
Затова ме е страх да ходя с Елла в БГ -а сега и с тази алергия направо не ми се мисли как да обяснявам на хората че е животоопасна,хич нищо не разбират,много упорит народ ooooh!

---------
бенсън...честита ти къща ,много е хубава- все щастливи мигове да ви спохождат във нея
а в задния двор тревичка може ли да си посадите или почвата не позволява?

# 25
  • Мнения: 1 436
Анет, честито на патерици   bouquet.

Вики, аз изпуснах кумата ми Анна  Blush, ще се срамуваме заедно.

бенсън, страхотна е къщичката. У нас имаме същия мокет, но нали сме под наем, няма как да се отървем  Crossing Arms

Maйка ми ми даде тази книга (на бг се казва "Войната за тоалетната чиния") да си я чета в самолета навръщане. Като гледам се базира на същите факти като книгата на Хиър. Написана е забавно, леко иронично, с мъжа ми умряхме от хилеж.

За храненето, при мен баба ми и дядо ми гледаха 1001 вида плодове на вилата. И понеже до 10-годишната ми възраст живеехме у тях, ако случайно отнякъде добарах някоя вафла, непрекъснато се намираше някой да пуфти "ох, сега, вместо да хапнеш ябълка/малини/праскови/каквото е там в сезон..." И досега се оглеждам като партизанин докато ям нещо сладко, което не е плод  Whistling. В интерес на истината не си и падам по сладкото (не знам дали е нейчър или нърчър  Wink)

# 26
  • Мнения: 1 800
Тандури, Честит Имен ден и на теб макар и на патерица!  bouquet
Никак не се усетих вчера, че и ти имаш повод да празнуваш Embarassed

Благодаря на всички за комплиментите за къщата  bouquet Тандури, поканена си да готвиш в кухнята, когато си пожелаеш Hug
Вики, може трева, има специални за нашият климат, надявам се скоро мъжа ми да се организира и да засее тревата. Вчера и цитрусови дръвчета си взехме (мандаринки и грейпфрут), мъжа ми иска и басейн, но това след няколко години.

За храната-у нас винаги сме имали десерт, но никога не се ядеше нищо след 7.30-8 вечерта. Шок. бонбони майка ми ги криеше от нас, защото със сестра ми  унищожавахме по кутия на ден. Сега се сещам в училищната лавка продаваха сухо мляко и аз  като имах стотинки купувах пакет за течен шоколад, но по път към вкъщи си похапвах от пакета Embarassed

През лятото при баба в местната сладкарица, всеки следобед докарваха десерти и ванилов сладолед. Винаги си взимахме сладолед и боза и ги бъркахме заедно на шейк....Ама покрай тези неща ядяхме много пресни плодове и зеленчуци от бабината градина.

Малко след като дойдох тук, ходих с мъжа ми в няколко класа за кеф. В един от тях 15 минути преди края на часа, една девойка извади пластмасова кутия, отвори я и започна да яде спагети с доматен сос Shocked

Juturna,  и аз я имам тази книга. Забавна е много Laughing

Аtti, мерси за комплиментите за А.J. Hug

# 27
  • Мнения: 3 491
blaжка,определено има различни Българии в този смисъл; аз съм расла с баба възпитаница на Америк.колеж и имаше много строг ред как ядеш в 6 сутринта на покривка, с 3 прибора и платнена салфетка и се усмихваш за да ти е добър деня newsm78 ; бащата на децата е друга порода,живее за вафла от 6ст и боза,както и някакви понички с мармалад дето аз не съм ги и опитвала..


Разби ме с тези понички с мармалад  Laughing! Естествено, че ги знам  Mr. Green, както и тези с крем пълнеж, и с локум, и с шоколад имаше по едно време, пък за изобилието на скалички, саварини, тулумбички, щрудели, баклави, морени (но все още не "вафли-трепач"), шоколади "Кума Лиса", банички-подметки, тутманици, локумени вафли, бонбонки виолетки, бонбонки снежанки, и какво ли не още да не говорим. По едно време и пици пуснаха, и пърленки, о, да не забравим и краваите ... Де го тоя недоимък на социализма?!
А възрастните - да, Пумпал, готвеше се по една манджа за ядене, но освен че се печеше хляб, по селските домове се и купуваха по 3 бели хляба всеки ден! И на едно сядане на масата един хляб си отиваше като нищо, това в масовия селски дом. Аз в града видях, че възрастните могат да минат и с по филия-две на хранене.
Опитвам се да си спомня от покойниците на моето детство кои са си отишли от естествена смърт, и май се сещам все за поколението на прабабите ми, които наистина може би са живеели здравословно (ако съдя по прабаба ми). Поколението на бабите и родителите ми не е така - инфаркти, инсулти, диабет, рак на какво ли не ... Тъжно е. И в тоя контекст България за мене е надеждна отправна точка за това как не трябва да се живее здравословно. Ако започна да се притеснявам в един или друг момент за себе си или семейството си - ми нахлуват спомени и уроци от там.

# 28
  • Мнения: 1 147
бенсон10, благодаря за съветите за нощното хранене. На дребната й е малко рано още, обаче аз се чудя как точно ще стане. Буди се на 3 часа като часовник, през нощта включително и хич не я виждам как ще разреди, ама да видим..
Чудна ви е къщата, честито! Голяма стъпка е това. Помня, когато миналата година купихме къщата, имах чувството, че това е най-важното решение в живота ми  Simple Smile
Много хубава е къщата, много ми хареса, голяма, просторна, страхотен двор. Ще можете ли да го озелените по няккъв начин, или? Кухнята е много хубава, голяма, просторна, много място, мечта. Моята кухня ми е най-големият дерт, супер малка и нефункционална е. Мокета е същия като в стария ни апартамент, тия мокети явно са много разпространени  Laughing, ама дето се вика - това да му е кусура. Ще го смените, тъкмо ще имаш възможност да го направиш както ти се иска.


Аз за храната в детството си имам спомени за нездравословно ядене. Вярно, че ядяхме доста плодове и зеленчуци, особено вкъщи. Но в училище в лафката не продаваха нищо друго освен вафли, кифли, понички, сокове и подобни. Същата история и в стола в училище - доста мазни манджи, едни сосове, едни чудеса, за десертите да не говоря - нишестени кремове, малеби и филии с маргарин и захар.  Да не говорим, че традиционната българска кухня е свързана с много пържене, което едва ли е най-здравословното..

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ау, и аз изпуснах детето на кумовете ни - Анна. Мани, ами чак сега разбирам за имения ден вчера. Честито на Анет и Тандури и всички останали празнували!

Бенсън, супер къща - здрави да сте, всичко се нарежда. А.J. е страшен сладурко малък, да му изям пухените стъпалца (и аз отворих снимките му веднага, да не изпусна нещо).

Дани яде всичко, давам му, каквото го почерпят, не се притеснявам, че ще привикне, при положение, че в нас не купуваме и не държим сладки неща. Шоколада в България го прибирах, защото той беше с вирусно разстройство, та имах извинение. Иначе за няколко царевични пръчки или солети джангър не вдигам, той с еднакъв кеф яде и тях, и ябълка, и морков. Късметлии сме с нашата малка прахосмукачка, да е жив и здрав.

Десерт като малка не си спомням да съм яла, майка ми не я бива в сладкишите, правила е крем, сутляш и прост кекс. Но рядко. Явно на нея съм се метнала в готвенето, и аз със сладкишите съм на вие, освен за някой празник да се проявя. Но в училище маах понички, пирожки и банички.

Общи условия

Активация на акаунт