37-ма Щатска тема

  • 12 884
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Офф, то и с осигуровки една далавера - ние плащаме над 300 долара на месец вноски за семейство, отделно копей и т.н.

Вчера имаше ден рожден хубавата Рада! Да ни е жива и здрава!

Вики, вие готвите ли се за празненства?

И ние тук сме затрупани от сняг. Снощи докато валеше, беше вълшебно, изкарахме джуджето да види колко е прекрасно, натъркаляхме се и се намокрихме едно хубаво!

И тази вечер сме на коледно парти - досвидя ми да купувам нова рокля и ще бъда с бяла риза и една шукаритетна черна пола - с пайети!  Mr. Green

# 256
  • Мнения: 404
Аз още за никакви празненства не се готвя, че ме чакат 5 изпита другата седмица.  Но следващия уикенд започвам да се готвя.  При нас сняг никакъв, а така ми се иска.  Валя два-три пъти по 3 пръстта сняг и това беше, днес беше стигнала до 48F температурата.  Уж тази събота и неделя да ставало студено, ще видим тази работа.

# 257
  • Мнения: 1 593
ОО, Бубка, непременише снимков мат'риал - да видим ние чайе шукарие  Joy ех да имаше една блузка в лила, пак с пайети

Мойта застраховка е 110$ на месец, ама сега като добавих и синковеца стана почти 300$  Confused . А ние дори не сме там да си я ползваме.
Сметките за моето раждане са около $30к, като 15к бяха рум & борд, 7к за детето, още некви 7к, неизвестно защо, 1к анестезиа, и 2к за самото раждане за доктора. Застраховката е платила малко над 10к реално.
Застраховката е платила поне 5к за прегледите по време на бременността - говоря за реален кеш, така че хич според мене не е евтино, даже и на застраховката.
А иначе ако ви обяснявам колко пъти седях на телефона да оправям сметките им, онзи ден например над 3 часа говорих за моя сметка от БГ, докато се разберем...

мойта застраховка плаща 100% ин нетуърк и 70% аут (има над 400 хиляди доктора дето са ин-нетуърк в цяла Америка)

Пристига ми сметка за 900$ - докторът дето ме израждал бил аут ъф нетуърк. Викам може и така да е, но аз ходих в практика, и главният доктор е ин-нетуърк. И те - е, да, ама този е аут. Абе викам той работи за тоя дето е "ин". Те викат, да, ама е аут.
Звъня на докторския офис, викам пратете бил с името на "ин" доктора. Те викат, ама болничните рекърдс показват другия доктор, не можем, застраховката няма да плати. Пак звъня на застраховката и им обяснявам, че практиката е "ин нетуърк", пък доктора е "аут", защото той не работи стенд-алоун и няма нужда да е "ин-нетуърк".
Девойката ми обясни вежливо да били пратели нова сметка с името на практиката. Викам проверете си рекърдс, сметката трябва да има името на практиката... провери... имало... верно! Ами ще я покрием тогава.
3 часа разговори!
Идиоти!
 

# 258
  • Мнения: 404
Джена,

Точно по тази причина аз си избрах гинеколожка, която е една единствена в офиса, за да няма много лекари и "ин-нетуорк и аут-оф-нетуорк" проблеми после.  Ама то вече много трудно се намират такива единични лекари.

# 259
  • Мнения: 2 563
И аз не мога да хвана края на кое колко струва. Онази ми ти сметка за  140 000 последно не знам колко беше покрита. Имам достъп до документацията, но не разбирам кой колко е получил. И въобще съм благодарна на докторите и застрахователите, че не ме занимават с глупости, сами се оправят и не ми пращат глупави писма. За пръв път, след толкова некадърни застраховки.

# 260
  • Мнения: 2 257
Моето раждане беше със секцио - 4 дни седях (на третия ме питаха искам ли да остана още един и аз, що да не искам, останах - цялата фамилия си беше с мен в болницата, а живеехме на две минути от нея - се тая къде съм, а исках А.К. да е на сигурно поне първите дни), та за 4 денонощия със секцио и всички екстри, струваше по застраховка 20 000, от които ние платихме само 1000.
Друго супер интересно нещо от тези дни - пристигнаха ми две сметки за ваксина, които не съм и помисляла да слагам на Антъни, а излиза, че са му бити, на една и съща дата са сложени!?!, в два различни кабинета?!?, ха ха, като единия от докторите дори не го познавам. Платени от застрахователите, които дори не подозират, че лекарските кабинети ги мамят с тези ваксини всъщност - чиста измама от страна на практиките, супер тъпо и подмолно спрямо застрахователите. Вдигам телефончето, обясних им на хората от застрахователната компания, че са излъгани за тази и тази ваксина, които никога не са сложени, след което днес получих обаждане, че са се погрижили за тях, онези ще им върнат парите и всичко точно - та и тук се опитват с Бай Ганьовските номера, ако мине номера в суматохата, да лъжат на дребно. Че едните лекари и на мен имали наглостта да ми пратят сметка, не е нужно да обяснявам как си поговорих с билинг отдела им. Mr. Green

Много е миличка и сладичка Елла, бе вики! Голямо сладурче е.

Тинкей, като дойдеш във Вегас, ще станем три темерутки, мила. Mr. Green

Искам да знам миз стана ли "леля миз" или още не е?

Стискам палци на пристигащите скоро нови бебета и смелите им майки.

Джено, аз споменах ли колко е хубав Ноли? Laughing (знам те, че носиш на майтап, хайде сега, ама пък и той си е хубав, пу пу)

# 261
  • Мнения: 1 147
Девойки, аз като ви слушам явно съм с някаква супер яка застраховка. Добре, че е фирмена, на мен ми взимат някакви незначителни пари от чековете. За prenatal не съм плащала нищо допълнително, имам само co-payment $5. За цялото удоволствие покрай раждането (5 дни престой, два пъти предизвикване, епидурална, спешно секцио и допълнителни упойки, лекари и анестезиолози) платих на излизане от болницата $100. Сметки не са ми пращали и не съм и виждала, интересно колко ли е стойността към застрахователите?!

Атти, как си, мила? Как са нещата при теб, как се чувстваш?

Dushica, какви са тия пет изпита, за какво учиш?

Бубче, да се покажеш с полата с пайетите непременно. Тандури с роклята с гол гръб без предница тоже.

Абе, Трънче-то наистина се обиди, рече и отсече и напусна темата окончателно.

# 262
  • Мнения: 2 255
Верно,и аз си мислех за Трънчето тия дни...много сръдливо излезе Simple Smile)
 Джи,нещо да не знаеш за мен?
Хубави деца имате!-това,към всички майки,пишещи тук  Grinning

# 263
  • Мнения: 405
Зора, добре съм, чета си тук да не изпусна нещо, като първа клюкарка. Simple Smile По цели нощи обаче си имам контракции, но не са болезнени, и не съм им хванала края дали са ритмични, но по някое време изчезват. Ако задържа още 3 седмици така ще съм в 37ма. Simple Smile

Чета ви тук колко е струвало раждането и си мисля, добре че минах на една застраховка, която покрива всичко на 100%. Преди това имах една, която щеше да покрие само 90% от самото раждане, което си е сума като си направя сметката. Иначе до сега нищо не съм плащала от джоба си, въпреки, че и до спешното трябваше да ходим да ми преливат течности. Застрахователя е платил 4-5000 за пренатал. Аз само получавам едни писма, на които пише This is not a bill, от там нататък нищо не мога да разбера кой колко и за какво е получил, а уж сме двама вишиста вкъщи. Изобщо не знам хората как се оправят с тези сметки, пълна лудост е.

# 264
  • Мнения: 1 593
Зоре, рано е още, дай им 3 месеца след раждането, ако не чуйш за сметка от болницата, тогава се брой оттървана
Моята застраховка покрива всичко на 100%, платих $20 за първата принейтъл визита и това беше.
Отделен е въпроса, че имат нужда от указания от моя страна как да си вършат работата.  Naughty

Джи, ти се майтапи, ма мене пак ми е хубаво кът' та слушам  Mr. Green

и вий кво - на много темерутести сЪ напраихте - тва да не е някакъв скам за отбиване на предишни покани за гостуване (ей за Бенсънката се сещам дето ни викаше на гости у Аризоната, пък сега технично на темеРУТКА се описа да ни откаже Joy )

Аз пък не съм темерутка, мога ли да дойда и аз до Вегас, за цвят във вашта темерутеста дружинка.  Thinking

# 265
  • Мнения: 1 800
Jenna, aз съм темерутка с околните тук- не се запознавам с нови хора, не поздравявам...то туй само обвивката, иначе съм много чувствителна, бързо ми се палят моторите пък и държи дълго...абе да се чуди човек как ме взе мъжа ми Mr. Green

Темерутка държаща на думата съм аз. Laughing Поканата важи, няма експърейшън дейт Hug

Ти Ела на Вегас,ама или Ша ни УпрайШ, или ние тебе Ша Тъ потемерутчим Mr. Green Hug

Майтап, майтап, ама ми се догоди и на Вегас и на купон...Може би, защото мъжа ми  е на две коледни партита днес, а аз хартисах. Утре ще му се натяква, като сме из магазините Mr. Green

Застраховка имаме от фирмата на мъжа ми $210 с $15 ко-пеймънт, фирмата плаща обаче още толкова на Застр. компания. От 1-ви Януари, я сменяме на $700 на месец с $0 ко-пеймънт, но покрива тритмънс, от които се надявам да се нуждаем Wink

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 02:23 от benson10

# 266
  • Мнения: 404
Зоричке,

Май месец завършвам "Счетоводство" в Rutgers University и затова имам 5 изпита.  Но си казвам още малко и стискам зъби, и чакам ваканцията на Чикаго с нетърпение. 

# 267
  • Мнения: 3 491
Момичета, съобразявате ли се на кого казвате Merry Christmas? Аз мерикристмасвам всеки, без да се замислям празнува или не. Днеска обаче мъжът ми заяви, че не трябвало да го казвам на зъболекаря, щото бил евреин.  Rolling Eyes Пък аз въобще не се замислям кой е евреин.


Замислям се, да. И даже не знам дали изобщо поздравявам за Коледа, предпочитам неутралното "весели празници". Може би е някакъв ефект от работата на обществено място, където трябва да си мериш думите, да балансираш, и пак няма гаранция, че няма да сгазиш лука.
Като редях декемврийската изложба от книги за празниците например, отделих специално време да проверя дали е прието евреите да украсяват елха (както и черните за тяхната kwanzaa), за да знам дали мога да си сложа на банера с надпис "весели празници" рамка от елхички. В крайна сметка сложих, пишеше тук-таме, че елхата е станала универсален символ, за нашите съседи руски евреи също знам, че украсяват елха (но за Нова Година).
Преди време замествах в стори тайм и покрай Коледа много внимателно подбирах книгите - да няма за детето Христос, тримата влъхви, и т.н., да е религиозно изчистено, че да не се засегне някой. Но ако не ми се налагаше служебно да се усещам, не знам дали бих се усещала.
Всъщност доста хора питат, и мене се е случвало да ме питат дали празнувам Коледа, за да знаят дали да честитят. Така поне няма как да сбъркаш.

# 268
  • Мнения: 2 563
Момичета, съобразявате ли се на кого казвате Merry Christmas? Аз мерикристмасвам всеки, без да се замислям празнува или не. Днеска обаче мъжът ми заяви, че не трябвало да го казвам на зъболекаря, щото бил евреин.  Rolling Eyes Пък аз въобще не се замислям кой е евреин.


Замислям се, да. И даже не знам дали изобщо поздравявам за Коледа, предпочитам неутралното "весели празници". Може би е някакъв ефект от работата на обществено място, където трябва да си мериш думите, да балансираш, и пак няма гаранция, че няма да сгазиш лука.
Като редях декемврийската изложба от книги за празниците например, отделих специално време да проверя дали е прието евреите да украсяват елха (както и черните за тяхната kwanzaa), за да знам дали мога да си сложа на банера с надпис "весели празници" рамка от елхички. В крайна сметка сложих, пишеше тук-таме, че елхата е станала универсален символ, за нашите съседи руски евреи също знам, че украсяват елха (но за Нова Година).
Преди време замествах в стори тайм и покрай Коледа много внимателно подбирах книгите - да няма за детето Христос, тримата влъхви, и т.н., да е религиозно изчистено, че да не се засегне някой. Но ако не ми се налагаше служебно да се усещам, не знам дали бих се усещала.
Всъщност доста хора питат, и мене се е случвало да ме питат дали празнувам Коледа, за да знаят дали да честитят. Така поне няма как да сбъркаш.

Ами ще трябва и аз да седна да почета туй-онуй. Щото толкова малко знам за празниците на други религии, че ще се изложа някога. Добре че тази година имам и картички със зимни мотиви, не само коледни.  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 3 367
гуд утро,дами..
примерна постановка-дете на 6-10 години,знае че няма Дадо Коледа,родители крист.ортодокс,не практикуващи
- Защо получаваме подаръци за Коледа?
- Защо имаме подаръци за чужд рожден ден(ако се мине с рд на Христос) ,нали за рд  на мама и тати няма за мен?
-Какво се празнува точно,защо се окрасява елха?

хайде дайте акъл  идеи какво да се обясни ;

когато говорех за традиции преди ,мисля, че всъщност питах точно това,но за по-малки деца-как се учи на "спирит от Крисмас" и какво е баш..

за мен е в общи линии край на една година най-вече,поглед назад и напред..не съм фен на благотворителност по празници точно,на тълпи и подаръци тоже, с близки и приятели се виждам винаги когато мога, без да чакам празници..готвено ядем всеки ден,с децата си прекарвам всеки буден и не на работа миг...

такива ми ти Скруджови мисли са ме налегнали,отивам да готвя за рд на таткото на децата и на испански:D

Общи условия

Активация на акаунт