Елоком крем(за обрив)

  • 54 012
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Това е доста силен кортикостероид. Освен, че не трябва дълго време да се ползва, също не трябва да се мажат големи участъци от кожата.

Обикновено ефектът е временен, тъй като обикновено проблемът е от вътре. Голямата ми дъщеря ми беше с АД. Ефектът от Линола Фет и Елоком беше временен, докато не мина на диета.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 806
Как тези педиатри с лека ръка изписват Елоком за всякакви кожни проблеми! Thinking При толкова малко бебе без да се замислям бих посетила дерматолог. Този крем е много силен и е кортикостероиден! Не бих го ползвала, освен ако наистина нямам друг изход... newsm78

# 17
  • Мнения: 195
Здравей, моя бебо е с атопичен дерматит, педиатърката като го видя веднага му даде елоком, но аз го заведох на хомеопат, защото каката ни е с атопичен дерматит и зная че никакви кремчета не помагат. Хомеопатката каза, че проблема е вътрешен и ако мажа с крем подтискам симптома и проблема ще се появи на друго място под формата на друга болест. За този крем ми каза, че е кортикостероиден и това е страшно вредно за организма на детето защото се натрупва в тялото. Сега бебо е на хомеопатично лекарство и не го мажа с абсолютно нищо, къпя го само с вода и искам да споделя, че всички петна изчезнаха, той е доста по-спокоен и съм много доволна че постъпих така. Заведох и каката чакам и при нея резултати. Помисли как да постъпиш и опитай и други начини освен традиционната медицина.

# 18
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
подкрепям мнението на мамите, които предупреждават, че Елоком е силен кортикостероид и подтиска само външните симптоми. Много педиатри го предписват с лека ръка.
Според мен или се консултирайте с още един лекар, или направете час при дерматолог. Миналата седмица имаше подобна тема- може още да прочетеш тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246277.20

# 19
  • Мнения: 1 440
Как тези педиатри с лека ръка изписват Елоком за всякакви кожни проблеми! Thinking При толкова малко бебе без да се замислям бих посетила дерматолог. Този крем е много силен и е кортикостероиден! Не бих го ползвала, освен ако наистина нямам друг изход... newsm78
Моето мнение по въпроса е същото!

# 20
  • Мнения: 745
Как тези педиатри с лека ръка изписват Елоком за всякакви кожни проблеми! Thinking При толкова малко бебе без да се замислям бих посетила дерматолог. Този крем е много силен и е кортикостероиден! Не бих го ползвала, освен ако наистина нямам друг изход... newsm78
много ти е малко детето за този крем!!!заведи го на дерматолог и не го мажи с елоком!сблъсквала съм се стези проблеми  и най-доброто е да го прегледа специзлист!!!

# 21
  • Мнения: 581
 Пак ще напиша това, което писах и в други подобни теми. Елоком се маже по схема с постепенно спиране, защото ако се спре отведнъж се увеличава риска обрива да избие отново много скоро след спирането. Аз не бих мазала бебе с този крем, защото е доста силен кортикостероид. И точно защото е много силен обрива минава едва ли не след първото мазане, но после....
 По-добре заведи детето на дерматолог.

# 22
  • Мнения: 683
Синът ми е на 47 дена. Преди около 20дена му се появиха ситни пъпчици на гръбчето близо до вратлето и в горната част на гърдичките.Първоначално педиатърката каза,че е от претопляне,поради което започнах да го завивам с по-лека завивка и да го къпя с по-хладка вода,но резултат няма.
От 5дена му се появиха такива пъпчици и по бузките и по коремчето,които сякаш се пукат и става като олющена кожата.
Днес отново посетихме педиат.,която каза,че това се получава при 90%от бебетата хранени с АМ(синът ми е на смесено хранене -кърма+АМ Фризовом)и ни преписа крем Елоком,но аз прочетох доста неща в упътването,които ме притесниха,само че лекарката ми каза да не се притеснявам,защото кремът имал локално действие само върху кожата.
Ползвали ли сте такъв крем,помогна ли Ви,получиха ли се странични ефекти?


Въобще не мажи детето с този крем, нито с други кортизонови мазила! Обривите само ще зачестят и всеки следващ ще бъде по-жесток! От кортизоновите мазила кожата изтънява, привиква към тях и проблемът ще се задълбочи. А детенцето ти е много мъничко за този крем!
Вземи си от аптеката Накхткерзен балсам на д-р Тайс, той е абсолютно безвреден и най-доброто за бебета с чувствителна кожа. С него можеш да мажеш по няколко пъти на ден и продължително време - месец-два, дори да го ползваш за редовно мазане след къпане. А и струва колкото Елокома - към 12 лв. с тази разлика, че тубата е 4 пъти по-голяма. Моят син имаше загрубели бузки и на мен ми бяха изписали Елоком и въобще не ни помогна, резултатът е временен, после пак се повтаряше, накрая ми направи жесток обрив по цялото тяло, но благодарение на балсама на д-р Тайс се оправи и вече въобще няма и помен от обриви. Вероятно ще ти изкарат детето алергично, без дори да има никаква алергия, но може и да развие от системно мазане с Елоком, Адвантан и подобни боклуци, които въобще не са за бебета, не знам защо педиатрите толкова безотговорно ги изписват!  #Crazy

# 23
  • Мнения: 9
опитаи с адвантан маз

# 24
  • Мнения: 485
Според мен заведи детето си на дерматолог да се види причината за обрива. Момичетата са писали, че е кортикостероиден крем и аз не бих мазала толкова малко бебе с него. Още повече, че ако не се разбере причината за пъпчиците те периодично могат да се появяват.

# 25
  • Мнения: 417
И на нас  го беше изписала педиатърката за Мартин, когато беше на 40 дни за обрив по бузките. Мартин не е алергичен, някои казват, че около 40-я ден при някои бебета се появявал бебешки пубертет. Това ми звучи несериозно, но успокояващо. Не се разбра причината тогава но не сме имали нищо кой знае какво за лекуване. Намазах го и след няколко часа обривът се беше скрил. Тогава отворих указанията на това лекарство и видях, че е силен кортикостероид. Съжалих, че съм го намазала, ама  вече късно. Накратко Елоком ме накара да чета ВСИЧКО за лекарството, което ще давам на децата си, макар и предписано от лекар.

# 26
  • Мнения: 589
Елоком би трябвало да се изписва само при по-трудни обриви, като алергични например, и се позва не повече от пет дни, в противен случай има риск от влияние върху развитието \не знам какво точно влияние ще да е\. Скоро го ползвахме, защото имахме алергичен обрив.
Ако имате сериозен обрив и са ви го изписали, не го игнорирайте на своя глава - бривите трябва да се третират, защото в противен случай развиват инфекции. Мисля, че някои от горните постове го доказват ...
В края на краищата, дозата прави от лекарствтото отрова и от отровата - лекарство. Много съм против самодиагностиката и самолечението, по-добре консултация с повече лекари, отколкото решения на своя глава.

Общи условия

Активация на акаунт