Прахчета против повръщане

  • 7 712
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Димяни, не се притеснявай ние пихме Мотилиум и Зантак под формата на прахчета и сме много доволни. Изписани ги гастроентеролог ,като определи дозата спрямо теглото. Четох в листовката на лекарството ,че наистина не се препоръчват за деца ,но все пак ни ги изписва специалист на който имам доверие. Действието на Мотилиума е да предвижва по-лесно храната в храносмилателната с-ма в правилната посока на долу и по този начин предотвратява повръщането.
При нас нещата бяха много зле ГЕР ІІ-ІІІ степен ,имахме пълен отказ от храна ,не искам да си припомням какъв кошмар изживях докато не отидохме във Варна и ни предписаха Мотилиума ,който за мен направо направи чудо ,така се бях отчаяла ,че нещо ще ни помогне. Три месеца се мъчихме с разни АР-млека Аптамил АР ,НАН- АР, Фризовом ,Блемил АР нито едно не ни помагаше ,напротив нещата се влошаваха и като усложнение от не лекувания ГЕР сме получили езофагит (възпаление на хранопровода). За мен при по-сериозен ГЕР единственото лечение са прахчета ,а АР млеката помагат само при повръщане. Ето ти една статия за ГЕР-а ,която ще ти бъде много полезна като информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
Сега се върнах от педи Rolling Eyes
Написа ми някаква рецепта и ме прати в една аптека в която да ги направят тези прахчета и ми каза да му давам по 1 прахче на ден в продъжение на 10 дни Rolling Eyes
Викам и да не е опасно нещо нали е лекарство.... а тя ми каза,че е съобразено с килограмите му и да не се притеснявам  и че тази доза не може да му навреди!
Дано Praynig
Чакам всеки момент да ги направят и да отида да ги взема

Общи условия

Активация на акаунт