Изписаха ми клостилбегит

  • 3 341
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
Подкрепям Стеф, Щом сега ти ги е иzписал, Ще ти каже пак да ги вzемаШ. Ти си zнаеШ най добре, но хубаво си помисли преди да ги вzемеШ. Само Ще си навредиШ.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 189
Прави са момичетата, че докторът вероятно така ще каже. Обаче може да си помислиш как да го "изнудиш" меко, без да обиждаш професионализма му. проблемът е, че докторите не обичат пациентите им да им казват какво да правят.

Все пак може да вметнеш, че си прочела доста за Клостилбегита и за това, че са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ изследванията (като ако му ги кажеш конкретно - хормони, проходимост и спермограма, ще бъде по-добре). ако ти откаже, кажи, че НАСТОЯВАШ, все пак си плащаш (за тези работи Каса няма). ако те подхване с аргумента, че поради изследванията, ще пропуснеш един цял цикъл шанс, ти пак си настоявай. ...

Ако искаш да научиш и повече, отиди в подфорума Проблемно забременяване и виж там някои теми. Например има една за "цената, която плащаме". ще те порази  Shocked имай предвид това, когато говориш с доктора. Thinking

# 17
zdr mila,az zabremenjh ot invitro i na men mi go davaha toj klostilbegit za stimulazij na ovulazijta,ta sam najsno.Prou4i problema si po-podrobno.Ako do njkolko meseza ne stane bebe si napravi konsultazij v invitro klinika.Az hodih na mn mesta,razbrah 4e ne vseki ginekolog gi 4atka tia raboti sas zabremenjvaneto.Az li4no sam dovolna ot dozent Sterev vav Sofia i ot Monastirska vav Varna(mai samo te stavat za ne6o)

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравей, мила!
Послушай момичетата. Аз преди 6 месеца също пих клостилбегит, без да са ми направени никакви изследвания и нищо не се случи! Добре че поне кисти не образувах! Оказа се в последствие, че нямало никаква нужда от тази стимулация, тъй като овулация си имам и без да я предизвикват! За съжаление в днешно време повечето доктори са бизнесмени, а не истински медици и спекулират с хорското нещастие! И аз ти казвам сменяй го този доктрор, аз така направих и съм доволна, въпреки че още нямам резултат, но все някога ще имам. Продължавам да вярвам!!! Praynig

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 403
мерси за мненията ви момичета   bouquet ще го сменя доктора . а така ми се искаше да не ми се налага да ходя по доктори./то кой ли иска да ходи при лекар/.ДАНО стане без доктор бебето,на всички ни ги пожелавам  Praynig

# 20
  • Мнения: 421
Ако искаш да научиш и повече, отиди в подфорума Проблемно забременяване и виж там някои теми. Например има една за "цената, която плащаме". ще те порази  Shocked имай предвид това, когато говориш с доктора. Thinking
phoenix много исках да прочета темата, но неможах да я намеря. Търсих тема със заглавие "цената, която плащаме", но нямаше.

# 21
  • Мнения: 189
ох, момичета, да ви кажа, и аз я търсих след това, за да дам по-точно сведение, ама и аз не я намерих.  Thinking

# 22
# 23
  • Мнения: 189
Hope, благодаря ти много  Simple Smile

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет.
Аз също като останалите момичета ще те посъветвам да не взимаш клостилбегит преди проверка на проходимост на тръбите.
Много е важно да направите спермограма.
През януари отиди на фоликулометрия, нека проверят как расте фоликула, пука ли се и т.н
Това са важни неща, а клостилбегита не е безобидно лекарство!
Много се учудвам на лекари, които го изписвате едва ли не,като витаминчета...
Успех  bouquet

# 25
  • Мнения: 4
заравеите   аз също  пия  клостилбегит   вече   6  месеца    и   няма  резолтат

# 26
  • Мнения: 4 700
Е как Ще го пиеШ 6 месеца?????? Спирай го веднага, момиче.  Shocked Какви иzследвания сте правили?

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 403
Добро утро момичета.То доктора ми каза да го пия януари месец,и след това да отида при него за фоликометрия.И като види той че има фоликул /ако има/, ще ми предпише някъки инжекции-да се спукали.Значи от 5 до 9 ден пия клостилбегита,след това отивам при него-на фоликометрия.Уффф ooooh! .А като чета и други доктори как го изписват тоз клостилбегит-на поразия newsm78

# 28
  • Мнения: 11
Дори и в листовката е написана схемата, по която се приема количеството също но в твоя случай ми се струва, че е много голямо. Лично аз го вземах от 5 ден до 9  по 1/2 предполага се, че вече ову-то ще настъпи от 11 ден нататък.Според мен се консултирай с друг гинеколог.внимавай с прима на хормоналните лекарства могат да нанесат много поражения. Stop

# 29
  • Мнения: 189
Момичета, аз веднъж го пих по тази схема - от 5 до 9 ден по 2, но нямаше никакъв ефект; фоликулът беше само 4 мм на 12 ден.
После друг доктор ми го изписа по друга схема - от 3 до 7 ден по 1 и на 12 ден имах два фоликула - 18 и 20 мм. Не знам дали е обвързано със схемата... просто споделям.
Всичко е една мъгла. То и докторите толкова разбират. Имам чувството, че имат някаква рутина и я прилагат по отношение на всеки пациент. Вероятно имат и някаква успеваемост, примерно - около 65%, което им дава допълнителна увереност. Всъщност не се сещам какво биха могли да правят иначе, де, тъй като едва ли е възможно да погледнеш на всеки пациент като отделен, индивидуален и частен случай - просто няма толкова време, пациентите са много и не може да ги познават добре, а и честите прегледи излизат доста скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт