Как да махнем бибата

  • 31 866
  • 267
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 103
И ние сме в  отбора, мисля да пробвам с връхчето първо- да го резна.
А как ги приспивате без биби?

# 46
  • София
  • Мнения: 1 456
smile3501 Вече сме без биба!!


Точно окрилена от вашите невероятни истории за отказване бях решила да пробвам, когато през нощта си изпусна бибата някъде детенцето ми и мен ме домързя да я търся.
На сутринта,когато я потърси казах, че докато сме спели Баба Меца дошла и взела бибата, и я занесла в гората на нейните малки мечета-бебета. Mr. Green
При нас се получи и малък инцидент обаче. Дъщеря  ми откри падналата биба преди мен и се наложи да до разкажем, че Баба Меца толкова бързала, че я изпуснала, но ще се върне всеки момент и я прибрахме БЕЗВЪЗВРАТНО.  Naughty

От тогава само повтаря, че бибата е при малките мечета на Баба Меца.
Има моменти в които си я търси, но аз какво да направя! В гъстата гора при Баба Меца не мога да отида, а пък и ако вземем от малките мечета бибата те ще плачат.
И така вече седмица.

Преди заспиваше и се събуждаше с биба в уста.
Не тръгваше към леглото без бибата и шишето.
Чудих се как ще се отървем от нея, но ето, че стана.
Просто като дойде време си ляга,помрънква малко,гушва си шишето /то не е с биберона/ и заспива.

Благодаря ви за споделения опит! Успех на всички, които им предстои това изпитание!  smile3525

Да ви кажа честно, на мен самата ми липсва май повече бибата и мисълта, че детенцето ми е малко бебче от колкото на нея. Tired Абе луда работа.
На нас ни предстои памперса, но нека да се постопли времето и смело напред! newsm10

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 16:11 от muzka1

# 47
  • Мнения: 2 270
muzka1-и това пробвах,но не с баба меца ами с едни кученца,но той каза да отидели в магазина и да си купели от там,а съответно се наложи на него да му купя друга,защото като влазох да пазарувам и хората от близките блокове научиха,че не искам да му взема и на него биберон Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 1 456
muzka1-и това пробвах,но не с баба меца ами с едни кученца,но той каза да отидели в магазина и да си купели от там,а съответно се наложи на него да му купя друга,защото като влязох да пазарувам и хората от близките блокове научиха,че не искам да му взема и на него биберон Joy

Ани, пробвай с Баба Меца. Тя все пак е авторитет в детските очи! Mr. Green
А, освен това животните нямат пари да пазаруват по магазините и затова идват при вече големите дечица да им вземат бибите и да ги дадат на малките си в случая меченца.

Сигурно по-добре от мен знаеш вече, но колкото и да реве връщане назад не трябва да има, защото, така всеки път ще знае , че каквото и да се случва мама ще купи друга биба.

Като отидете до магазина няма ли начин някоя от продавачките да каже, че биби се продават само на малки бебета или пък, че изобщо не се продават.
Тези, които вижда са само да е красиво в магазина или нещо подобно.

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ох, колко пъти съм я махала и връщала... Blush
И дядо Коледа я взима за друго бебе, и я губех, и я подарявах. Но за да заспива сама, трябва да съм при нея и да я чакам половин-един час, а това не винаги ми е възможно, особено на обяд.
Та сега сме я почти отказали, появява се само в екстремни ситуации, когато ми се наложи. Но тя си знае, че може и без нея да е.
Децата след две години разбират повече и им е ясно, че вече могат да заспиват и без залъгалка. Та въпрос на време и убеждение е да се откажат сами. Аз поне не съм привърженик на методите от раз и да трая няколко дни рев.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 456
Напълно съм съгласна!!! Насила не става, ама ние сме вече на 2 години и отгоре.
Когато ходи на ясли не я търсеше, когато има хора и деца около нея също. Дори имаше
моменти в които сама я хвърляше и казваше, че е за бебета.
Това за нас беше сигнал,че е време да действаме.
 

# 51
 smile3504Здравейте,моят син е на 2 години и 4 месеца и той беше доскоро постоянно с биба, и аз рязах върха леко, но не се получи.Сега му обеснявам,че се развалят зъбките,че ще го болят от нея,че другите деца са без биби,и ако я лапа и го заболят зъбките ще ходим при чичо заболекар.Засега това помага,не е постоянно с нея и вечер само я държи ако я поиска. Wink

# 52
  • Мнения: 480
Момичета, притеснявам се, ако я махна, да не вземе да си лапа ръката/пръста...
Защото понякога като я загуби и го прави...

# 53
Здравей ШУШИ,честно казано незнам дали може да се случи това,но ако детето е по голямо и вече разбира,опитай като мен да и говориш че не е хубаво с нея и т.н.Незнам при всяко дете е различно,но аз като я махнах изведнъж не се получи,и да не ако направиш така да стане точно това-да лапне пръста.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 456
Шуши защо бързаш да махаш бибата? Ще дойде ден  и то няма да е много далече и
детето само ще подскаже, че не я иска. Доколкото виждам от лентичката сте на 1,8 г.
Не че искам да те разубеждавам, но на тази възраст и дума не ставаше за махане на биба при нас. Ето, че след няколко месеца веч сме без нея.
Ако започне да си  смуче пръстчето, мисля, че по-трудно ще се откаже после.

# 55
muzka1 е много права, бибата можеш да я махнеш когато си поискаш, а ръчичката не.
Нашата биба я махнахме кагато Зори стана на 2г. и 3м., като я кръцнах с ножицата, а на нея и казах, че бибата се е скъсала и от неиният вид вече не продават - стана. Успех!

# 56
  • Мнения: 97
Здравейте , мами ! Ние махнахме бибата когато Коко навърши  2 години, преди това ми се стори безпредметно, беше по-спокоен с  "БИБЕТО", но имай предвид че ние ходихме на всякъде с бибата. Сега нито си смуче пръстите нито нещо друго

# 57
  • Мнения: 94
Крис сам се отказа на 8 месеца,защото неговата биба се скъса и беше каучукова ,а ние не можахме да намерим точно такава и му купихме силиконова,но детето като е свикнало от малко с каучукова и просто от само себе си не искаше да я сучи Laughing

# 58
  • Мнения: 4 362
А как ги приспивате без биби?

Никога не съм я приспивала,слагам я в леглото и тя сама заспиваше,но като махнах биберона просто и давах вечерното мляко,като го изпиеше и го слагаше на една страна и заспинкваше

# 59
  • Мнения: 137
Здравейте!
И ние махнахме биберона вчера. Но и вчера, и днес не успя изобщо да заспи следобеден сън!
Да върна ли биберона? Мога ли да разчитам, че следобедният сън ще се възстанови без него? Или трябва да избирам между биберон и следобеден сън? Това е много труден избор!!!
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт