Опити за забременяване и АРТ в Испания

  • 15 393
  • 194
  •   1
Отговори
# 15
Мисля че не съм es izrazila pravilno Tonita12. Оперираха ме юни месец 2006, но пиех противозачатъхни по лекaрско предписание 6 месеца.Затова казвам че опитваме вече 1 година (почти). А аз не знам защо всеки път като отида са искам среща със специалист ме пращат на различен.Логично е като започнеш при един все при него да си караш, но щеговоря с личната си лекарка при всички случаи.
Благодаря ти за информацията и за подкрепата!
Хем не ми се ще да бързам и да се отчайвам, хем понякога без да искам ми става криво, пък и мъжа ми хич не ми помага. Изобщо не му се говори за това, а ние жените сме си такива обишаме да обсъждаме да ни окуражават... и т.н.
Желая ти късмет и твоят проблем да не e нещо сериозно!

# 16
  • Мнения: 1 248
Здр. отново Сил,тук сме за да се подкрепяме.
За специалист-непременно говори с личния лекар-мисля че няма да имаш проблем.
За мъжете-ако не всички,повечето са така-просто не им се иска да си признаят че могат и те да имат проблем-моя като почна да говоря по темата и вади един поглед,като че инжекция ще му бия(много го е страх горкия) ха-ха.Аз се опитвам да гледам от смешната страна на въпроса!
А за подкрепата, аз съм сигурна че той те подкрепя,просто мъжете и жените по различен начин се изразяваме
Чао от мен, за днес.Лека вечер

# 17
Здравей Тонита,
То май така е най-добре да гледаме на нещата от смешната им страна.
Само че понякога е трудно и особенно когато става дума за сериозни неща. Ама явно както казваш мъжете са още по страхливи от нас.Simple Smile Моя включително
И на теб какъв ти е резултата от цветната снимка? Защо не те придвижват по бързо?
На мен ми предписаха тестове за овулацияция но нещо всичките са негативни или аз не ги използвам правилно. Ти правила ли си си? Знаеш ли от кой ден започват да се правят? Защото по моите изчисления или не улучвам датата или хич нямам овулация Simple Smile

Лек ден

# 18
  • Мнения: 1 248
Здр.Сил 2003,резултата от цветната ми снимка е проходими тръби,и други подобни  Mr. Green,видя се някакво образувание в матката което не се знае дали е миома или ендометриозен полип...аз съм се настроила за ендометриоза,а и доктора каза че е много вероятно.Февруари имам час за гинеколог,и той ще каже как ще продължим.
За тестовете за овулация-наскоро и аз задавах този въпрос на момичетата от форума ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249677.0   -разгледай инфото в библиотека и т.н.Ако имаш съмнения питай тях в темата,сигурна съм че ще ти помогнат
Сил ти в кой край на Испания си?

Олимпияс ,къде се изгуби?

# 19
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен. Simple SmileДа се се изкажа и аз понеже живея тук.Аз о6те парвия път когато отидох  да говоря с гинеколог относно това 4е пове4е от година се опитвам да забременея,ме прегледаха с вагинален ехограф и веднага ми назна4иха вси4ки останали изследвания-даване на кръв на 3до 5 и от 21 до 23 ден,спермограма да занесем когато имаме вазможност и като ми доиде следва6тия път да се обадя да си взема 4ас за цветна снимка.Итака свър6их вси4ки парвона4ални изследвания за един месец.Затова малко се у4удих 4е са ви карали да 4акате толкова,мислех 4е навсякаде процедират така. Единствено се дразния от това 4е ве4е пове4е от месец 4акам за резултатите.Тук така практикуват-докато не свар6и6 вси4ки изследвания не ти казжат нито един резултат.Моя добра приятелка си ги прави са6тите лятото и докато 4ака6е резултатите забременя. Laughing

# 20
  • Мнения: 1 248
Здравей,Дидас,добре дошла.Наистина супер за изследваниятя ти-все пак Испания е голяма, освен това ако си в Каталуния-предполагам че нивото на обслужване е друго.Много успехи, и да ни се похвалиш!
 Hug

# 21
  • Мнения: 143
Здравейте, момичета!!! Joy Бях заета с предпразнични приготовления!  newsm44Този месец няма шанс да съм бремена и сега спокойно си дишам и чакам да ми дойде..... Кофти, но поне не го мисля дали ще дойде или не!Момичета направо ми омръзна да се надявам постоянно и после да се разочаровам!  WearyЗатова този месец малко почивка!
 newsm53
Дидас, супер!!!! Браво на твоя доктор!!!! Зависи къде живееш, колко е натоварена клиниката, някъде става по-бъзро, на други места по-бавно. Най-много се чака за да стигнеш до гинеколог..... от там нататък се задействат!
Сис ,ето един  примерен ценоразпис по спомен:
1. Хормони: по 8 до 12 лв. на хормон (аз съм правила основните: Пролактин, ЛХ, ФСХ, Естрадиол)
2. Цветна снимка - 120 лв, но има и по 60 до 80 лв.
3. Спермограма - 15 лв.
4. Хламидия - 45 лв.( също има по-евтини варианти)
5. Цитограма - 30 лв.
6. Вагинален ултразвук - 35 лв.
7, Преглед, консултация - от 10 до 20 лв.

Това е което съм правила засега. Аз мога да ти дам координати на клиники във варна. Ти от къде си?  Във форума на зачатие има доста инфо за клиники.
Поздрави на всииииичкииии и много предпразнично настроение ви желая  Nature Snowman

# 22
Здравейте момичета,
Олимпияс Благодаря ти за информацията! Мислех че е по скъпо. Аз живея в Мадрид но мисля да си ходя в БГ напролет и ако тук не ми дадат някакво решение или не ме тратят за изследвания до тогава  мисля да отида да си направя цялостни изследвания там. В Мадрид всички изледвания са много бавни.
Тонита дано твоят проблем е незначителен, аз всъщност си нямам представа какво е ендометрозата (извинете ме за невежието ми, но никога досега не съм си се интересувала по темата), но дано е в най лекият вариант ако я имаш! Късмет
Дидас добре дошла !
Голям късмет си извадила с изследванията, дано така и да ти върви с бебеправенето:)!

Весели изкарване на празниците на всички !
 bowuu

# 23
  • Мнения: 41
Благодаря ви много за приветствията моми4ета. HugПожелавам на вси4ки ви една маги4еска коледа пълна с изненади и 4удеса,за6тото аз вярвам 4е по коледа стават 4удеса. Praynig

# 24
  • Мнения: 1 248
Първо благодаря за пожеланията, и аз да ви пожелая весели празници,много късмет и усмивки
Дидас,ти къде живееш,че така добре се справят там докторите? Grinning

# 25
  • Мнения: 143
Сис, и аз съм в Мадрид и пред идеята да 4акам поне година за всички изследвания, реших да си отида в БГ. След Нова година ще ходя при личния доктор тук и ще видим как ще се развият работите. Ще пиша, за да ви информирам. ВЕСЕЛАААААА КОЛЕДААААА, МОМИЧЕТА!!!! santa2 Нека ви донесе мноооого подаръци и разбира се най-желания  ylinfant

# 26
  • Мнения: 41
Тонита живеия до Туделя(TUDELA)Navarra,незнам колко добре се справят о6те няма резултат,ина4е не е специализирана клиника по стерилитет а болницата на града. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 248
Честита Коледа на всички.

Дидас,това на Евро ли беше?-май ще ме водят на пролет за сом...ама не знам къде точно.
Олимпияс,благодаря за пожеланията,и на теб много подаръци и усмивки, и да се похвалиш с резултати с личния лекар.
Сил,как вървят нещата при теб?
Момичета аз да се похваля водиха ме на коледно пътешествие до Лондон-ето малко снимчици,
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204007
-не са много професионални,но иначе е хубаво да види свят човек.
Прегръдки на всички Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 15:57 от tonita12

# 28
Страхотно Тонита , човек има нужда малко от разнообразие!  А ти къде живееш?
Дидас, хич не съм го чувала това, но важното е че действат бързо Simple Smile Успехи!
Олимпияс аз и аз май така ще направя като теб всичко в БГ само че ще е напролет най вероятно.
Много късмет през новата година на всички и весело изпращане на старата
Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 248
Благодаря подобно Сил,аз живея с Ciudad Real,сигурно е най безинтересното място в цяла Испания,но какво да правим,тук ни довя вятъра  Cry

Общи условия

Активация на акаунт