Нищо, че е момиче.....

  • 6 902
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Я, бегом да раждаш момче! Избори до дупка! Как може да срамиш родата така! Хората на теб разчитат за най-най-наследник, а ти някакво си момиче, там! Срамота! Joy Joy newsm62

# 31
  • София
  • Мнения: 408
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html

# 32
  • Мнения: 6 167
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html


ма няма нужда да ни обясняваш основи на биологията. Кой носи У хромозомата се учи в 8 или 9 клас. Mr. Green Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Сигуро тогава ще я обвинят, че е произвела някакви химикали, с които нарочно е забавила мъжките сперматозоиди или че не може да ги подкрепя и подсилва.  Joy

# 34
  • Русе
  • Мнения: 659
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html
Едва ли ще успее да го проумее

# 35
  • Мнения: 1 172
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Зависи какво е мнението на родителите й, и на мъжа ти. Може пък точно обратното на това, което си мислиш, да опитва да ти каже зълва ти. Ако например , цяла бременност си слушала как трябва да е момче, нормално сега жената да ти казва, че се кахъриш за глупости, или че не приема мнението на останалите.
Няма смисъл да се впрягаш на хорската простотия (независимо зълва, свекъри, родители, приятели).
Имам момче, и не виждам с кво е по- от момиче.

# 36
  • Мнения: 463
Винаги съм се чудела колко точно елементарен трябва да е човек,за да обявява по такъв начин предпочитанията си.
А и какви предпочитания може за има - тя какво общо има със създаването и отглеждането на детето. Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 84
Това няма значение!!!! Егати хората!!! Пфууууууууууу Close Shocked

# 38
  • Мнения: 2 013
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.

# 39
  • Мнения: 84
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.
smile3532 Ще умра от смях!

# 40
  • Мнения: 2 013
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.
smile3532 Ще умра от смях!

Смей се ти, ама е жестока истина. 3 години живях там. А най-идиотското е, че точно дъщерите им носят пари - женихите плащат доста, за да си вземат булка. Парите уж трябва да са за жената, но ги прибира бащата... Но момичетата за нищо не ги броят в семейството - слугини и стока за продан. Е, има и изключения, но те не са многобройни.

# 41
  • Мнения: 84
Ти къде си живяла? smile3556

# 42
  • София
  • Мнения: 3 390
Оф, за зълвите имаше някъде теми из форума.... Mr. Green

# 43
Здравей,frederika.Преди време бях пуснала подобна тема,чуствах се точно като теб............Тъпо е ,знаеш ли.Това е детенце,малко човече....не може да си нещастана зарадаи очакванията на някой си.....който и да е той.Това си е твоя живот и твоето дете.Един иска момче,..друг момиче...едни искат сини очи ,други дълги крака,черна  коса....ама това не става така.Да имаш дете-здраво дете е благословия и най-великото щастие на света.Само това е важно.Другите да го духат

# 44
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм момиче и съм расла като такова със самочувствието на равен с равен. Исках синът ми да е момиченце, но има време за поправителен.
Бях учудена колко познати (ниво средно, не ниско) започнаха да говорят-Браво, от първия път и момченце, машалла и пр, сякаш имаме пръст в това  Mr. Green
Но най-се издразних на един баща на две момиченца, чийто коментар при раждането на второто бе "Нищо, третото ще е момченце"  Rolling Eyes
Дано не възпитам сина ми в това, щото от близки страни срещам репликата "Нищо, нали е момченце"

Общи условия

Активация на акаунт