МОМИЧЕТА И МОМЧЕ ИМА М НУЖДА ОТ МНЕНИЕТО И СЪВЕТА ВИ!!!

  • 4 378
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
Дани, може да попита дали може да дойдат да видят внучето....щото милото им синче го зарязва пеленаче, а те освен да й тровят нервите по телефона до този момент нищо не са напарвили..Изведнъж - ела ни на гости. За мен е странно...освен ако нещо не им паднало на главата и не получили прояснение.


Godzilla, ти си оптимист - може пък и хората, да са се променили и  да са се сетили, че имат внучка...знае ли човек

Не е вярно!!! Направиха хората - дойдоха и разковаха мебелите!!! Забравихте ли като й давахме акъл на Слави как да не ги пуска и какви маневри да извърши...относно талпите!  Twisted Evil

Аз пък понеже днес съм направо крайно зла (само откакто видях какво се е стресло на главата на Славето, иначе съм си какво винаги бяла и добра Flutter).

Както казва Пати - не един, много подаръци ще накачулят и ще дойдат да си видят внучето като им е толкова мило и драго, а АКО майка му прецени (щото ЕРД-то няма гънки, бивайки такава нискоорганизирана материя), ще продължат да поддържат контакт и АКО отсреща има искрено желание за поддържане на цивилизовани отношения, може би и да може да се положат усилия в тази посока.
Това да не е безпризорно коте от улицата прибрано - днес ми е кеф, ще си го погаля, ама утре  Sick ъфффф!!!  #Cussing out

# 31
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пак казвам - не търсете във всяка купчина лайна
щото който търси намира

сега са се сетили щото идват празници и са се разчувствали
сега щото вече е узрял момента - те също са хора и в техните души бушуват чувства трябва им време да осъзнаят кво е сътворил сина им и да го приемат
нали гледам свеки как се бори до последно да види правотата в сина си и как й трябав време да види че той е виновния и да го приеме
но и този момент идва - стига да имам търпение

и са прави - стари са . ще бият път и ще си идат като кучета след час-два....
бе четова може да са вашите родителри утре ако имате братя бе!! айде стига едностранчиво гледахте!
вие така ли искате снахата да се държи с майка ви и баща ви?!?!
и защо? те ли ви правиха дете? те ли са виновни?
имат си вина но не забравяйте че сте майки и много добре помислете ка ксъдите децата си и колко ви е трудно да приемете че те постъпват зле...а колко още по-трудно е да ги накажете за това
че и публично да обявите че са виновни

прави каквото намериш за добре, но не се озлобявай излишно
а мен всимчкото това ми се вижда много шум за нищо - ако не си готова да идеш не отивай и спри да се тормозиш, но и спри да се навиваш че има някаквяа  тайна конспирация - да наплашена си, но имаш явния опит че силом дете не се взима току така...
успокой се и спри за сега да го мислиш
за мен най-добре е да поговирш с дядото пак и чистосърдечно да му кажеш опасенията си, че може някои хора да са зле настроени към теб, че те е страх за детето - ако искаш и кажи защо и въобще да споделиш...ако не те разбере - прав му път, ако ти даде логични обяснения - ще се успокоиш и тогава ще решиш какво да правиш

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз бих завела детето.
Бабата и дядото имат право да го видят. Особено, когато са те поканили така любезно.

Това е  Peace

# 33
  • Мнения: 911
и на мен ми жал за дядото - представям си го много нещастен човек.

НО! Моят баща - другият дядо - би бил сломен и унизен, ако хукна през глава с детето, щото са ми подсвирнали. Ако ще го гледат, снимка ще им пратя. Къде бяха през безсънните нощи, къде бяха на изписването, защо не пожелаха да ми кажат кръвната група на синчето си?.........за какво говорим въобще!!!

Разбирам, че е много трудно да си признаеш, че си се провалил като родител - дано никога не ме стигне такава участ! - но откакто играя в тоя филм съм започнала малко повече да се обичам. Аз им се молех с месеци да ми кажат.........дали имат заболяване във фамилята, за което да съм подготвена, а те не благоволиха да ми се обадят, като че ли не съществувам и като че ли детето ми не съществува. Обади ми се единствено вторият баща на ЕРД-то, който въобще дори не беше длъжен да ми се обажда, но излезе най-човек от цялата им чудна фамилия. И ме покани да поговорим. Не можах да отида - съжалявам - но имах контракции и в 8-мия месец 800км път, за да си поговорим...просто не си струваше рискът и нямаше никакъв смисъл.

Извинете, че се отплесвам в лични подробности, но си мисля, че не можете да си представите унижението и обидата, които сме преживели - Славето, Сабина и другите от нашия модел

# 34
  • Мнения: 1 732
и на мен ми жал за дядото - представям си го много нещастен човек.

НО! Моят баща - другият дядо - би бил сломен и унизен, ако хукна през глава с детето, щото са ми подсвирнали. Ако ще го гледат, снимка ще им пратя. Къде бяха през безсънните нощи, къде бяха на изписването, защо не пожелаха да ми кажат кръвната група на синчето си?.........за какво говорим въобще!!!

Разбирам, че е много трудно да си признаеш, че си се провалил като родител - дано никога не ме стигне такава участ! - но откакто играя в тоя филм съм започнала малко повече да се обичам. Аз им се молех с месеци да ми кажат.........дали имат заболяване във фамилята, за което да съм подготвена, а те не благоволиха да ми се обадят, като че ли не съществувам и като че ли детето ми не съществува. Обади ми се единствено вторият баща на ЕРД-то, който въобще дори не беше длъжен да ми се обажда, но излезе най-човек от цялата им чудна фамилия. И ме покани да поговорим. Не можах да отида - съжалявам - но имах контракции и в 8-мия месец 800км път, за да си поговорим...просто не си струваше рискът и нямаше никакъв смисъл.
Извинете, че се отплесвам в лични подробности, но си мисля, че не можете да си представите унижението и обидата, които сме преживели - Славето, Сабина и другите от нашия модел
Траяна, който не е минал през това - няма да те разбере...
Въпреки това си мисля, че родителите не са виновни за грешките на децата си.
Ако има желание за комуникация с детето - нека се пробва!
Колкото повече обич и внимание получи, по-добре.
В тази връзка се замислям все повече дали да не отида да запозная Вяра с баба и дядо и.
Или поне да им дам знак, че тя съществува на света.
Нищо няма да загубя. Ако проявят интерес - добре.
Ако не - живи и здрави.
Поне ще знам, че съм направила нужното и знаят истината.

# 35
  • Мнения: 1 809
А ако наистина толкова искат да си видят внучкаат, да  се вдигнат - да я видят. Да докажат, че са готови да се държат нормално, пък тогава може и на гости да им иде....Аааааааа  Crossing Arms
Точно така!И аз съм на абсолютно същото мнение!Какво е това,да разнасяш детето по пътищата в това време понеже някой се сетил,че много му домиляло за детето.Аз не бих се вързала на подобно нещо и изобщо не бих си блъскала главата с дилемата-да отида ли или не. NaughtyЗа мебелите можаха да дойдат,за детето не!Айде..тоя филм и аз го гледах,добре че не се вързах тогава ooooh!

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
когато бях бременна и оженена по желание на родителите си и исках час по скоро да се разведа /такава беше уговорката - женя се за да се разведа когато се роди бебето и реша че искам/
тогава реших да ида и да видя родителите на мъжа ми - защото исках детето да има баба и дядо
защото те не са виновни за нашите неразбирателства с мъжа ми
и това винаги съм им казвала от раждането на детето - че те са му баа и дядо до сетния си дъх, независимо дали сина им е с нас или с друг
че това искам от тях. само толкова и нищо повече.
дори когато не понасях мъжа си въобще и бях гневна на целия свят че и на тези възпитали го така - пак съм ги посрещала добре защото първо не знам аз как ще възпитам детето си и второ - за 35г мъжа ми е успял със сигурност да се превъзпита два пъти, та не е ясно какво е останало от тяхното възпитание

САбинче, разбирам макар и да не съм разведена
само не съм изпитала негативно отношение от рода на мъжа ми /но такова има и при едни добри семейни от ношения, държа да ви кажа/, но Слави също не е изпитала такова - липсата на комуникация не е лоши отношения, тя е просто липса.....и ако нещо не се опитат и двете страни да направят ще си остане такава...ако се опитат - може да спецелят...може и да изгубят но поне опит ще е направен

# 37
  • Мнения: 911

само не съм изпитала негативно отношение от рода на мъжа ми /но такова има и при едни добри семейни от ношения, държа да ви кажа/, но Слави също не е изпитала такова

липсата на комуникация не е лоши отношения, тя е просто липса.....и ако нещо не се опитат и двете страни да направят ще си остане такава...ако се опитат - може да спецелят...може и да изгубят но поне опит ще е направен

Славето да каже

ми мен не ми е особено криво, че не си комуникирам особено с продавачките в кварталния магазин, но те определено имат дори добро отношение към детето ми

# 38
Здравейте!!!
Искам да споделя малко опит с вас!
За провала на отношенията ни с "тати", отчасти има вина и майка му. Липсата на силен характер го караха да се вслушва в съвети, които обаче не са актуални в 21век!!!
Сега след като сме разделени съжелява, че се е бъркала в отношенията ни, но след дъжд качулка!!!
Въпреки всичко никога не съм я ограничавала да вижда внучката си! Тя е нейна баба и такава ще си остане. А като порасне детето нека то само си реши с кого и как ще се вижда.
Това е от мен!

# 39
  • София
  • Мнения: 17 315
Според мен в силните си емоции малко прекалявате и четете по диагонал. Първо, мебелите на са й ги разглобили и взели, пенеше се бабата само, ама не дойде. Второ, Славка каза, че ще ги вземат и ще ги върнат с кола, никой не е казал, че ще се разнася с бебе в студа по рейсове и влакове.
Ами може да им е неудобно на хората да се самопоканят у тях, на мен това ми звучи по-любезно от „утре идваме на гости, посрещни ни”. Пък Славка ако реши да ги покани и ако откажат – тогава ще си чешем клавиатурите защо не искат.

# 40
  • Мнения: 161
САбинче, разбирам макар и да не съм разведена
само не съм изпитала негативно отношение от рода на мъжа ми /но такова има и при едни добри семейни от ношения, държа да ви кажа/, но Слави също не е изпитала такова - липсата на комуникация не е лоши отношения, тя е просто липса.....и ако нещо не се опитат и двете страни да направят ще си остане такава...ако се опитат - може да спецелят...може и да изгубят но поне опит ще е направен
За съжаление негативното отношение на семейството на мъжа е изживяване, което не може да се сравни с нищо  Mr. Green
В един момент хора, с които би трябвало, както казваш да се поддържа нормална комуникация или се юрват да те изнудват и мачакат всячески заради тая пуста "нужда за добри отношения и комуникация" или проявяват такава зверска нетърпимост, неразбиране или като са то най-нужни ти дават такъв "игнор", като че не си майка на внучето и им, а първи враг и натрапник, който заговорничи ката ден да им направи живота черен и да им отмъкне семейните ценности/апартаменти и др. движимо и недвижимо имущество. Е много трудно се намира общ език в такива ситуации.
Напълно разбирам Славето, защото от постовете й тук е ясно, че е разбран човек и е склонна на компромиси, ама от друга страна едното на ум все си стои, защото  с такива хора просто не знаеш какво да очакваш и най-вече от майката на въпросния "младеж" - в един момент те заплашват да ти вземат детето, после те оставят да се оправяш  както можеш, после проявават височайша дребнавост и си искат мебелите, после па стават много гостоприемни и загрижени  newsm78 
За съжаление Славе в случая сама трябва да вземеш решение  Hug

Ако решиш да отидеш на мен най-ми допада варианта на Сиси - ан блок и с двете деца.

За себе си мога да кажа, че въпреки пословичната ми злопаметност всичко друго мога да простя -мебели, неадекватно поведение, обиди  ама от тая жена, която си е позволила да ме заплашва, че ще ми отнеме детето винаги ще очаквам най-лошото. Ако решиш да не ходиш заради любезната покана бих поканила дядото, да види Мария и да си поприказваме, като му  обясня какво ме притеснява, защо съм отказала да му отида на гости - право куме та в очи, така да се каже и на място прецени дали може да се разбереш с него (с тях) за да поддържат връзка с Мария или ще прекатите всякакви контакти.

# 41
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Е,наспахме се а вие милите писали,писали.Благодаря ви! Hug
Първо да кажа на Катнадеен,че бабата и дядото никак не са стари,дядото е на 55 бабата на 52,имат коли,повтарям коли и могат да дойдат повсяко време.Канила съм ги постоянно,през цялото лято,когато баба и се обаждаше да ми каже колко е невинен сина и да пита как е детето,съм и казвала ,че за тях вратата ми е отворена да я видят.Така беше до историята с мебелите.Купуват нов апартамент на сина им и хайде искаме си мебелите(ами направете му ,бе). Stop
Лошо отношение:  от дядо й нямам оплакване,той през целото време се държеше на страни,това е първото му обаждане от раздялата с бащата на малката.Леля и идваше доста често да я вижда,винаги когато е тук в София,след това престана,покрай мебелите. Mr. Green
Баба и ,тя вече..... Mr. Green искаше детето да го гледа там за постоянно,аз просто да им я дам Thinking,после ми спря картата на М-тел,защото е на името на фирмата им,после всеки път когато се обадеше ми обясняваше как баща и не е искал(негови думи)детето а аз виждате ли насила си го направих за да го вържа с него Mr. Green,след едно такова обаждане просто затворих,нямах думи. Rolling Eyes
Или просто се обажда избълва змий и гущери и накрая;И все пак да попитам как е Мимето?: Mr. Green
И за някой от вас решението е лесно,но за мен никак не е Naughty.Защото искам детето да познава и роднините на баща си,но аз не бих се подлагала на критики(защото ще ги има) а и това ,че ще съм там без лична кола и връщането ми тук ще зависи от тяхното благоразположение никак не ми  WhistlingНо сте прави,ще говоря с дядо й ,ще чуя неговото мнение по въпросите ,който ме смущават ,както и мнението ,което е изказал баща и за евентуално гостуване.Защото ако той е против,това детето му да посети родният му дом,тогава хич няма и да го мисля,.....просто тя няма да отиде,както казва Траяна тя не е коте,което днес  искам утре не

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз те разбирам, първо - заплахи, после любезни покани.. На трето четене може пак да се обърнат към лошо. Не бих си позволила да зависи детето ми от моментни хрумвания. Помисли хубаво, особено пък щом си имала подобни преживелици с първото си дете. Я си представи наново - нерви, скандали, полиция. Незнам, аз съм свикнала да предвиждам винаги най-лошото и да планувам как да го предотвратя (сега вече, след горчив опит де Wink) ), пък ако се случи по-доброто - добре дошло!
Така че, поставяйки се на твое място, бих се обадила първо на сина им и най-чистосърдечно да "споделя" с него за поканата на родителите му. То ще си покаже. Ако усетиш неприязън и изобщо нещо гнило, по-добре не ходи. Разбери се с дядото да помисли друг начин за срещи с внучката, ЗАСЕГА . Не се вкарвай в приключения, особено когато не се чувстваш сигурна и в свои води.  bouquet

# 43
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Особено след последния ти пост - наистина, по-разумно е да не ходиш.
А дядото, щом е толкова свестен, защо е стоял НАСТРАНИ, когато жена му те тормозеше? newsm78 Нещо не ми харесва. Ако искат да дойдат, казваш имат си коли и т.н. - да заповядат! Няма защо ти да мъкнеш детето сама, понеже дядото се сетил да звънне в 11 вечерта Naughty Дето казваш - това не е коте да го разнасяш на кой когато му хрумне!

# 44
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Кристине, ситуацията с брат и беше малко по-различна,баща му в командировка в чужбина ,там пък дядо му се мислеше за въздесъщ Mr. Green и реши ,че може да вземе детето от градина в петък вечер ,да го заведе на Ихтиман и да си поседи просто там.Но бащата на Любослав после разговаря с тях и нещата сега са далеч,далеч по- различни,разказвала съм ви.Хубавото е ,че поне там няма проблеми. Laughing
Отново во блгодаря на всички!!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт