За кафе

  • 3 238
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 335
И аз си пийвах кафенце по време на бременността, вече към края не пиех ама защото не се сещах за кафе последните няколко дни. А от как съм родила не съм пила кафе... не за друго - не ми се пие. Няма нищо общо между кафето и нервността на бебето. Ако ти се пие кафе си пий и да не ти пука. Единственото противопоказание е ако имаш високо кръвно, тогава не е добре защото от кафето се вдига кръвното. Аз съм с ниско кръвно и кафето ми действаше добре, затова си и пиех.

# 16
  • Мнения: 7 474
И аз мисля, че няма нищо общо. По скоро, ако ти си нервна и неспокойна постоянно може да се отрази Wink

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз мисля, че няма нищо общо. По скоро, ако ти си нервна и неспокойна постоянно може да се отрази Wink

така е  Peace

по темата пия си по едно кафенце всеки ден

# 18
  • Мнения: 3 929
Не смятам, че има връзка пиенето на кафе по време на бременност с развитието на плода и оформянето на темперамента и характера на едно дете, след като се роди. Аз почти не пих кафе, докато бях бременна, защото ми ставаше лошо от миризмата му, но детенце така или иначе си е щуро, емоционално, пакостливо, даже нервно на моменти. А и никой доктор не ми е казвал за вредата от кафето, освен че може да повиши кръвното налягане, което и без друго се повишава по време на бременност.

# 19
  • Мнения: 728
Всяка сутрин пиех кафе+кока кола,детето ми не е нервно или превъзбудено(сега кърмя и си позволявам кафе,не оказва влияние на сина ми).Според мен няма връзка между прием на кафе по време на бременност и нервно бебе,ако беше така,защо гинеколозите го разрешават!?(а и при ниско кръвно по време на бременност е по разумно едно кафенце,отколкото хапчета-поне така мисля аз)

# 20
  • София
  • Мнения: 39 770
С Дияна пиех кафе, само смених марката. Купуваме си един ден кафе (насипно) от близкия ни магазин. избрали сме някакво. Продавачката ни поглежда и заявява "това го давам на съпругът ти, на теб ти препоръчвам това".

Сега пия нес кафе. Не мога без кафе. Ще спра ако започна да се чувствам кофти. При 1вата ми бременност понякога ми се гадеше от кафето.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 524
аз пиех кафе от 4 месец на бременността понеже ми се гадеше преди това, но само сутрин, дълго с мляко. сега правя същото и не виждам да е по-неспокоен от това. странно обаче като хапна шоколад, което правя много рядко, подивява Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 53
 Страхотни сте момичета,не очаквах за толкова бързи отговори,мерси-мерси  bouquet.
И аз мисля като вас,само  бях много учудена на изказванията на някои мами в други теми за кафето,благодаря ВИ Hug

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Пиех по 5-6 кафета дневно докато бях бременна и следо това до като кърмех /1 година/ и с чиста съвест мога да кажа,че имах и имам много спокойно дете Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
Пиех по едно кафе задължително, бях с ниско кръвно и само така се чуствах добре, иначе съм привърженичка на мляко с нес  Peace

# 25
  • Мнения: 260
И аз пиех кафе сутрин Peace

# 26
  • Мнения: 745
пиех по 1-2 кафета,защото без него не мога.просто не трябва да прекаляваш.бебо е много спокоен.за мен е важно,когато си бременна,да не се ядосваш и да я даваш по леко.

# 27
  • Мнения: 1 733
Пиех по едно кафе на ден, но по-слабо (то аз по принцип много слабо го пия). Бебето ми беше спокойно, а сега е добро и спокойно дете. Спрях да пия кафе докато кърмех, после отвикнах и вече изобщо не мога да пия Simple Smile

# 28
  • Мнения: 728
Аз съм с ниско кръвно и просто не мога да си пердставя сутринта без кафе.. преди го пиех чисто без захар.. сега го разреждам с мляко.И аз питах доки може ли и тя каза че няма проблем от 1 кафе на бебто нищо няма да му стане..

# 29
  • Мнения: 1 008
Аз пиех по 2-3 кафета на ден (и кофеинови и безкофеинови), пиех и много кола. Бебето ми е много кротко- "не знаем" какво са колики, вечер си ляга в 20 и спи непробудно до 8:30 и пр.

Общи условия

Активация на акаунт