Много важен въпрос

  • 2 358
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Моята братовчедка беше така, но й липсваше цикъл 2 месеца. Тя си мислеа, че е бременна, но не ходила на доктор, нито си правила тест - просто беше некомпетентна по тези въпроси и не е знаела кого да попита и какво да направи. Когато отиде на доктор, разбират, че не е бременна.
А преди 3 години на мен ми закъсня цикъла с повече от месец, но той така или иначе си беше нередовен. Исках да изчакам още малко, преди да си купя тест за бременност. Бях сигурна, че съм бременна, но не исках да съм, обаче имах всички признаци - знаех, защото преди 8 години направих спонтанен аборт в края на 3-я месец. И така. Беше въпрос на тест - да си го купя и направя. В мига, в който приех факта, че съм бременна, че ще родя това дете, каквото и да ми коства, ми дойде. Ами, ето така става. Внушението и самовнушението е велика сила. Чувала съм за много други подобни случаи - не само за бременност, но и за разни болести, така че...
Моят съвет е обаче да посетите друг гинеколог, който да я гледа на ЕГ, както и жена ти да си направи таст за бременност.

# 16
  • Мнения: 745
добре де,лекарят може и да греши.направихте ли тест?потърсихте ли друго мнение?

# 17
  • Мнения: 176
НЕ БЪРЗАЙТЕ С ХАПЧЕТАТА!!!
Ще ти кажа какво се случи при мен:
При първоначалния преглед не се видя плод.
Лекарят ми обаче е истиснки професионалист, направи ми втори вагинален ултразвук, оказа се, че има бебе, и то доста големичко, само, че аз от притеснение, така съм се била стегнала, че не се е видяло.
Сигурно звучи налудничаво, но се случи.
Втори преглед няма да и навреди в никакъв случай.
А за тест - и аз не разбрах - правила ли е?
А имайте предвид, че и тестпвете не с много стока, аз имах два отрицателни, преди положителния.
Е, това "несъществуващо" бебе е вече на 10 месеца Hug

# 18
Ами не сега ще си направи тест, досега не го е била направила. А и я навих да отиде и при друг доктор. Иначе много Ви благодаря за изчерпателните отговори, аз само се надявам всичко да е ок.

# 19
  • Мнения: 2 960
Да се включа и аз с една истинска история, разказа ми я акушерката в болницата, в която раждах.

Случило се е преди година. Постъпва за раждане млада жена, която твърди че е в 9 месец, със контракции, започват да мерят тоновете на бебето и се оказва че няма такива, лекарите са притеснени да не го загубят  и събират екип за спешно секцио, но правят и задължителния преглед с ехограф...и са останали изумени....бебе няма. Желанието на жената за бебе е било толкова силно, че тялото е симулирало цялата бременност (корема също е бил пораснал) , изписали са и някакви медикаменти и са и назначили психолог. Така, че е напълно възможно това , което описваш.

Е знам ,че има синдром на така наречената "фалшива -симулирана бременност".Със симптоми -нарастване на стомаха ,спиране на цикъла ,смяна на настроението ,гадене.......... #Crazy ама чак контракции ,че и раждане Shocked...струва ми се меко казано неистина тази случка.Пък и каква е тази жена дето до девети месец не е ходила на преглед.... newsm78 да не е била извънземна нещо..............а иначе  такъв синдром си има и всичко е на психична основа,корени се в силното желание за бебе.Но жената трябва да отиде на още един специалист за преглед.....едва ли обаче първия лекар е изтървал да види плода....така мисля аз.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Първо тест, после лекар  Peace
И на мен лекарката не ми видя първоначално плода, не бързайте с хапчета.
Но виж, фолиева киселина може да се пие Wink

# 21
  • Мнения: 2 622
Глупаво е че не си  е направила тест досега ThinkingТе отчитат много точно и така ще сте наясно.Наистина,не бързайте с хапчетата.Бременноста може да е настъпила по-късно и затова да не се вижда на ехограф.А може и да става въпрос за най-обикновено закъснение.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ще чакаме да споделиш какво е станало Peace
Стискаме палци Praynig

# 23
  • Мнения: 1 440
Наистина и аз ще чакам да споделиш!Успех!

# 24
  • Мнения: 611
............... Най-много ме изуми скоро като ми разказваше, че приемала някакво момиче от село и я попитала кога и е била последната менструация, тя отговорила: "Чакай малко да питам свекър ми, той е отвън!" Shocked

Ей това направо ме срази Joy Joy Joy
А иначе по темата, възможно е да си внуши наистина, но направете един тест и той може би ще покаже, а и при друг лекар да отидете също не е излишно, възможно е плода да е много малък още и да не се види на ехографа, при мен така беше, но след като отидох след 2 седмици вече всичко се видя Peace
Дано резултата ви е EFP

# 25
  • Мнения: 12
Най-добре е да посетите лекар с добър ехограф. При мен първият път също не се видя плод(бях в 7гс), имаше само сакче, но две седмици по-късно отидох на вагинален ехограф и тогава бебчето се видя. Така, че посетете лекар

# 26
Вече съм и дал последователността на задачките които трябва да изпълни  Wink. И разбира се че ще пиша какво е станало. Вие всички бяхто толко отзивчиви, че ще е грехота да не кажа какво е станало. Пък откъде да знам може наистина да има някаква грешка и да има бебе  Praynig Wink.

# 27
  • Мнения: 455
Напълно е възможно - казвам го от личен опит.
Навремето, преди да забременея със синът ни имах подобен месец през който имах всички признаци на бременност и т.н. в т.ч. закъснение на цикъла от близо 20 дни.
Разбира се отидох веднага на преглед и се оказа същото като при съпругата ти - нямаше плод и след два дни цикъла ми дойде.
Но за наша радост още на следващия месец бях наистина бременна със сина ни.
Успех!

# 28
  • Мнения: 559
Айде бе не стана ли тоя тест вече? Mr. Green Казвай, че съм нетърпелива!
Стискам ви палци  Praynig

# 29
  • Мнения: 1 008
И аз чакам теста...

Общи условия

Активация на акаунт