Рождените дни на порасналите деца

  • 2 104
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 493
До колкото разбрах - на рожденният ден присъстват и двата комплекта роднини - така ли  newsm78
Еййй такова нещо просто не може да ми се случи  Sick Sick Sick - ама това под формата на наказание ли се провежда ??? Кому е нужно??? Най-малко от всичко това може да е празник на дете  и то на 16 години  #Crazy

Дъщеря ми не е на 16, а само на 11 - но не проявява интерес да седи на маса с хиляда други възрастни и без други деца - можеш да я накараш да седне на масата за повече от 30 мин /и то зорлем/ и веднага си намира нещо друго да прави.
Рожденните дни при нас протичат на три части - 1. В училище - носят се бонбони, торта, сокчета и т.н. 2. Вечерта на денят точно, се събираме в къщи най-близките - детето, аз, моите родители и приятелят ми /без роднини/ и 3 Голям купон с деца - на детска дискотека или боулинг.
1 и 3 са за детето, а 2 е за мен - нали и аз имам празник

# 16
  • Мнения: 911
До колкото разбрах - на рожденният ден присъстват и двата комплекта роднини - така ли  newsm78
Еййй такова нещо просто не може да ми се случи  Sick Sick Sick - ама това под формата на наказание ли се провежда ??? Кому е нужно??? Най-малко от всичко това може да е празник на дете  и то на 16 години  #Crazy

 Peace

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
До колкото разбрах - на рожденният ден присъстват и двата комплекта роднини - така ли  newsm78
Ами досега така е било. Канят си приятелчетата и братовчедите, обаче присъства и цялото кралско войнство - по настояване на бившата на любимия. Той се е съгласявал най-вече с идеята 'мир да има', обаче резултата го описах по-горе.
никога не съм го намирала за добра идея, но кой ли ме пита пък мен

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Канят си приятелчетата и братовчедите, обаче присъства и цялото кралско войнство - по настояване на бившата на любимия. Той се е съгласявал най-вече с идеята 'мир да има', обаче резултата го описах по-горе.
никога не съм го намирала за добра идея, но кой ли ме пита пък мен
За приятелите и братовчедите съм съгласна напълно. Независимо от коя рода са братовчедите невиждам нищо лошо децата да поддържат добри отношения - особенно ако са и на близка възраст  Peace
А един нетактичен въпрос, ако решиш не ми отговаряй - Ти присъстваш ли на тези сбирки? и ако да - твоите деца също ли са поканени?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, наред си си Simple Smile

Но семействата и хората са различни. Различни са и ценностите и навиците и традициите.
Аз обичам на Коледа да събера всички. Обаче с оглед на това, че не желая да виждам бившата си свекърва, а майка ми и БНД още не са 'дорасли' да сядат заедно на една маса... не става.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
catnadeen, наред си си Simple Smile

Но семействата и хората са различни. Различни са и ценностите и навиците и традициите.
Аз обичам на Коледа да събера всички. Обаче с оглед на това, че не желая да виждам бившата си свекърва, а майка ми и БНД още не са 'дорасли' да сядат заедно на една маса... не става.



извинявам се за спама
разсмя ме Иса в този късен час...дано пораснат сокро! ох ама съ ссълзи се смях, благодаря ти

# 21
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Dioni, защо да е нетактичен въпросът - аз даже го бях написала в предишния си постинг, после го изтрих, реших че се подразбира - точно на такива сбирки не присъствам Peace.
За сметка на това пък с децата му се виждаме почти всеки ден, прибирам ги вечер от тренировка, днес даже и състезания гледах.
С бившата му се познаваме отдавна (всъщност още от преди да ги има децата), в момента може да се каже, че сме в добри отношения. Не винаги е било така обаче.
С част от нейната рода също се разбирам, случвало се е и на маса да седнем, но майка й примерно не влиза в този списък, а и не мисля, че ще дойде ден, в който това да стане. Жената е от друго поколение, с различни разбирания, а и аз имам достатъчно други проблеми за разрешаване, за да преценя между които точно шамари не трябва да се бутам Simple Smile.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, повярвай ми - наистина е смешно. Поне на мен ми е смешно сега /щото не се събират в една стая/ преди ми беше страшно.  Rolling Eyes  Двамата - майка ми и БНД си приличат ужасно и обикновено мнението и даже реплите им са еднакви. Ако не направя грешката да кажа пред единия какво е казал другия де... Тогава са на противоположно.  Mr. Green

Страмел няма да ми се сърди, че спамя - щото ми е приятелче   bouquet

# 23
Не обичам рождените дни на децата ми да се превръщат в цирк, но в лошия смисъл на тази дума. Децата си празнуват с деца, сандвичи, лакомства и балони и точка! След това детето обикаля бабите и всички му подаряват подаръци и му правят мини импровизирани рождени дни с малки тортички и т.н. Детето е най - доволно така, бабите също, а за майката /АЗ/ да не говорим.  Laughing

# 24
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моят 11годишен син  не иска баби и дядовци на рождените си дни,пък да не говорим за 16годишен вече младеж. Mr. Green
Защо най-добре не го попитате него,де чуете мнението и желанието му? newsm78

# 25
  • Мнения: 141
ноември дъщеря ми навърши 18г-нае си едно неголямо кафенце/запази си 2 маси/ и се разбра със собствени4ката,4е ще й даде 50лв за неудоството,но пък ще си вкара вси4ко отвън-и така,напазарувахме,тя си занеси вси4ко и си е изкарала весел РД

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
Като майка на вече пълнолетна 18 годишна дъщеря бих те посъветвала да организирате самостоятелна сбирка в заведение.Едно, че той е в деликатна възраст, в която се чувства възмъжал, интересите му са различни, има компания, приятелки, обожателки и др. и в домашна обстановка с вас или без вас няма да се чувства комфортно.Другото предимство е, че ще си спестите слугуването около подгтовката и почистването и подредата след събитието.
Аз така правя от две години точно, обсъждаме заедно къде да резервираме, с оглед нейните желания и моите възможности и вече според договорката в заведението ........ няма смисъл от подробности......Това си е неговият празник и е редно да го отпразнува с приятели, по свой вкус и естествено както и другите празнуват рождените си дни, не може да го посрамите, като съберете разни баби, лелки и тинейджъри с кипящи хормони......голям резил за момчето
Ако майка му толкова държи да събере родата-нека я събира, в същият ден или в друг, с него или без него, както намерят за добре.....теб това не те касае, ти помогни за организацията на едно парти, с което да напрвите момчето щастливо и да не го посрамите...
Успех!!!!

Общи условия

Активация на акаунт