Най-добрите места за живеене в София

  • 51 764
  • 441
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 447
Провокирана от темата за Варна и не само, реших да си поговорим за добрите и комфортни за живеене райони. От къде сте доволни, кои са местата /мястото, които ви удовлетворяват и носят спокойствие и душевен комфорт за вас и семейството ви и кои са съответно неудобствата и негативите.

Последна редакция: нд, 18 май 2014, 15:03 от Mamma

# 1
  • UK
  • Мнения: 4 311
Има ли такива в София?
Записвам се, че съм под наем, да знам къде да местя домочадието като му дойде времето.

# 2
  • Мнения: 10 547
Районът на Докторската градина, но за повече подробности и разочарование ще пиша пак догодина.

# 3
  • Мнения: 10 705
Примък да се ограмотя и аз  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 140
Това е изключително субективно - най-доброто място е там, където човек има сантимент и е свикнал с района.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 447
Районът на Док. паметник е в листата и на моите любими.
Да не кажа възможно най-любим.

# 6
  • Мнения: 2 358
Аз и друг път съм писала, но и сега ще си напиша. За мен едно от най-добрите места за живеене в София е Дианабад, особено за семейства с деца. Надявам се скоро да се преместим там.

# 7
  • Мнения: 187
И аз съм за улиците около Докторската градина, Оборище и Шипка са ми любими.
Също и центъра, Раковска, Каравелов, Шишман.
Лозенец и Изток също.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 447
Районът, към който имам сантимент и беше едно от наистина най-добрите места за живеене е районът на Медицинска академия.
За съжаление, последните години започна да става доста некомфортно, поради простата причина, че зелената зона опасва квартала на булевардите, но в самия квартал не е зелена зона и съответно всички, които работят в околвръст- Пирогов, мед академия, Военна болница и Проното използват района за паркиране и се е превърнал в един огромен паркинг и дори паяците не го спасяват. Катерят се по тротоари, зелени площи, изобщо много неприятно.

Лозенец мисля само в някои райони може да се дефинира като комфортен район, в други части на квартала е направо непоносимо.
Изток също много го харесвам, но като негатив мога да посоча отдалеченост от центъра.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 174
Аз и друг път съм писала, но и сега ще си напиша. За мен едно от най-добрите места за живеене в София е Дианабад, особено за семейства с деца.
като семейство с дете живеещо там не мога да се съглася  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 447
Дами, дайте да коментираме негативите.
Ще ми е интересно.

# 11
  • Мнения: 2 592
к-с "Яворов" Peace

# 12
  • Мнения: 2 358
Бамби аз имам сантимент определено, защото там съм отраснала, а и сега сме доста често там.
Това, което харесвам в квартала е, че има много градинки, които са хубави (в квартали като ОК, няма и една градинка за децата), на пешеходно разстояние от Борисовата градина, близо е до зоологическата също, а хората обичащи по-дълги разходки, могат пеша да се придвижат и до Южния парк. Ловния парк е в самия квартал, което също е предимство за мен - там е супер за каране на колело. Живях и в други квартали на София, но за сега Дианабад си остана местенцето където ми е най-тихо и спокойно.
До преди да направят метрото нямаше много подходящ транспорт, което е минус, но сега с метрото нещата се подобриха.
Всичко написано горе си е лично мнение и пак казвам, че имам сантимент  Wink

# 13
  • Мнения: 336
Зависи кой какво търси, за семейства с деца е по-хубаво по кварталите, за работещите в центъра, или за младите (купонджии) е по-важно близостта до работното място, респ. местата за забавление, защото транспортът е проблем в целия град.
Обективно да, около Докторската градина, Оборище и т.н. е прекрасно за живеене, но затова пък е толкова скъпо, че чак е нереалистично за 95 % от софиянци.
Аз живея в Младост, харесва ми, защото не работя в центъра и транспортът не ме касае, но за друг може да е живо мъчение да живее в такъв краен квартал. Иначе в Младост 2 е хубаво, зелено, с чудесни паркове за децата, като цяло сравнително чисто и с удобни магазини. Но това е позицията на млада майка, пък не всички са такива, има хора, дето нито паркове са им изтрябвали, нито хипермаркети.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 174
...Това, което харесвам в квартала е, че има много градинки, които са хубави ...
аз не съм намерила още такива, както не намирам тротоари за придвижване, до зоологическата градина да стигна си е чудо да оцелея/симеоновско шосе е като магистрала, светофара хич не го е грижа за пешеходците/, пеш до южния парк също не виждам как да стане, явно познаваш някакви тайни пътеки  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт