Най-добрите места за живеене в София

  • 51 772
  • 441
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 624
Добре де, като сме се разприказвали, а и виждам, че тук има професионалисти по строежите, кажете кои сгради са най-добри - и като здравина и като такива за поемане на сеизмични товари. ЕПК ли да търсим, или какви?

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 20:19 от Надежда :)

# 436
  • Мнения: 581
А, не, не търси ЕПК! Може би са надеждни, но е малък ад да живееш в такова. На мен ми е за пръв път, и е меко казано културен шок. Все са ми разправяли, ама такова чудо не вярвах, че е. наистина цяло село е побрано вътре, но в буквалния смисъл. Не знам откъде са ги докарали тези хора, специално в моя блок са внос направо от гората. И пред другите блокове има пейки и често хората се събират, но поне са много входове. В случаят е един и имаме общо осем пейки, пръснати около блок, плюс беседка. Видят ли малко слънце всички изпълзяват навън. Имат си и касетофон, който се слага по средата на масата( да, и маса има, даже две!) и се почва веселбата.
Такси упорито не се плащат и по този повод асансьорите често са спрени, представете си каква мъка е в 16 етажен блок. За чистотата на общите части, и постоянните течове по тръбите, въобще не говорим. Толкова пари пръснах за банята, тази есен, и какво...пак ме наводниха от горе. Може и не навсякъде да е така, но рискът при толкова много хора, процент от тях да са идиоти е голям.

# 437
  • Мнения: X
Защо да се е изместила темата - те местата са свързани с вида строителство Simple Smile

Герри го е казала - ЕПК, ПК, ППП и разни такива се водят монолитно строителство. И е вярно, че колкото повече са собствениците, при нашите дадености (има законова уредба, ама кой я спазва) рискът от всякакви неразбории се увеличава.

Но в многофамилна сграда винаги има такъв риск при нашите условия, дори и да е нова, дори и да са малко собствениците.

Какво да търси човек зависи от много неща, а и всеки тип си има предимства и недостатъци. Така че е индивидуално.

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 22:01 от Анонимен

# 438
  • Мнения: 2 616
Аз съм живял и в ЕПК, и в панелка от старото строителство. Съседите в панелните се познават до голяма степен и въпреки че има недоразумения и всякакви съседи, както навсякъде, входовете се чистят редовно, събират се таксите, можеш да разчиташ до известна степен поне на 1-2 съседи. В ЕПК-то познавах единствено тази, която събираше таксите за асаньора и домоуправителя. От 80 апартамента на събрания - 10 човека! newsm11 Не си плащат един куп хора редовно таксите, рядко се чисти и изобщо куче влачи - диря няма. Shocked В някои има наематели, които се сменят през няколко месеца, в други изобщо даже и домоуправителят не знаеше кой живее. Sunglasses Мои приятели също живееха доскоро в 16-етажно ЕПК - беше в трагично състояние, поради немарливостта и незаинтересоваността на живеещите там.  Sunglasses  А по време на пернишкото земетресение преди няколко години колко беше приятно в епекато... Grinning newsm08

# 439
  • Мнения: 581
Да, добавя само, че когато има силено вятър, в ЕПК-то шоуто е гарантирано! Ако си на висок етаж, имаш чувството, че те връхлита торнадо, а като слезеш долу си е най-обикновен вятър. Първият път, като ми се случи, тук в Бургас(вятърът при нас е жесток|) се скрих в банята, а не съм от страхливите...

# 440
  • София
  • Мнения: 1 493
Проблемът със съседите не зависи от вида строителство все пак Simple Smile Аз живея в стара кооперация, от 30-те години на миналия век, няма много апартаменти, не сме много хора, но проблемите са същите- в някои апартаменти се въртят неясни наематели, на други собствениците са в чужбина и пустеят, трети алкохолик, четвърти асоциален, пети- освидетелстван... На събрание не идват повече от половината, старците (които преобладават) не могат да чистят сняг, но не искат да плащат на друг, не дават пари за ремонти на общите части... Младите се дразнят и бойкотират бабите... И какво от това, че не сме 80 апартамента, зорът си е зор! Simple Smile

# 441
  • Мнения: 132
Проблемът със съседите не зависи от вида строителство все пак Simple Smile Аз живея в стара кооперация, от 30-те години на миналия век, няма много апартаменти, не сме много хора, но проблемите са същите- в някои апартаменти се въртят неясни наематели, на други собствениците са в чужбина и пустеят, трети алкохолик, четвърти асоциален, пети- освидетелстван... На събрание не идват повече от половината, старците (които преобладават) не могат да чистят сняг, но не искат да плащат на друг, не дават пари за ремонти на общите части... Младите се дразнят и бойкотират бабите... И какво от това, че не сме 80 апартамента, зорът си е зор! Simple Smile

Много добре казано, при нас е същото. Миналата пролет почина домоуправителът и още не можем да изберем нов. Последното събрание беше насрочено за Никулден и познайте колко хора дойдоха.

Общи условия

Активация на акаунт