Най-добрите места за живеене в София

  • 51 770
  • 441
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 465
О, Яворов също много го харесвам.
Има атмосфера, определено.
И цените в района на Док. паметник не са много високи вече, а ако излезе на пазара нещо прилично, моментално се купува.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 374
Тази тема не е ли малко като темата за кварталите  Thinking

Там човек само да каже нещо негативно за Люлин/Младост/Дружба, и доста народ настръхва. И съответно ако е доволен от Оборище/Лозенец, веднага започва съскането  Mr. Green

Най-доброто място за живеене е районът около Докторската и около Заимов. Живея на 10 крачки от Заимов, кварталът е чудесен.

На този етап, всичко, което ме интересува, ми е под ръка. И Слава Богу, защото не съм фен на ГТ, а метро не ползвам. Любимите ми паркове, заведения, театри, библиотеки са ми на една ръка разстояние. Харесвам старите сгради в центъра, които дори и поолющени, имат повече индивидуалност и от най-лъсната панелка. Тоест, и за окото ми е приятно тук.

През живота си не искам повече да обитавам панелка, да виждам панелки от балкона си, и да хващам рейсове тип 309, 310, 204.

Негативи? Неприбрани кучешки лайна. Има ги дори в градинката пред Народната библиотека, където човек трябва да е пълен дебил за да си пусне кучето да се изсере  Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 28 863
И аз съм за улиците около Докторската градина, Оборище и Шипка са ми любими.
...
И на мен. Плюс Иван Асен II и преките.

# 18
  • Мнения: 336
Негативи? Неприбрани кучешки лайна. Има ги дори в градинката пред Народната библиотека, където човек трябва да е пълен дебил за да си пусне кучето да се изсере  Sick

Това е навсякъде...

# 19
  • Мнения: 13
Ако търсиш спокойствие определено си за Банкя- тихо и спокойно,зеленина има навсякъде,живееш в къща,ако имаш влечение можеш да си гледаш цветя на двора та даже и животни.За семейство с дете е супер подходящо.Градския транспорт до София е на 15-тина минути,но най-си е удобно с кола.В Бояна и Княжево също е добре за семейство.Ако си купонджийка ти препоръчвам центъра  smile3521

# 20
  • Мнения: 179
За мен няма по-хубав квартал от Хиподрума.

# 21
  • Мнения: 10 547
На село не ми се живее!

# 22
  • Мнения: 13
На село не ми се живее!
  hahaha И кое е селото

# 23
  • София
  • Мнения: 12 374
wholelottalove, така е, за съжаление  Peace Просто аз съм прясно възмутена точно от градинката пред Народната библиотека защото онзи ден детето ми нагази там в лайна. После пък с очите си видях един дебил, който си разходи пекинеза из тревата и бля в небето докато кучето сереше м/у вишните.

Но това е друга тема  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 38 861
Вече всички ме знаят, че съм заклет фен на Младост.
Всичко си имаме.
Само да свършат с това метро! ooooh!

# 25
  • Мнения: 345
Младост си е град в града.  Simple Smile
Любимата ми улица е Оборище, както и района около нея. Винаги, когато мога минавам пеша през там.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 465
И аз не възприемам Банкя като част от София.
А и там е град Банкя, все пак.

# 27
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте,
За мен най- хубавият квартал за жиеене, в София, в  "среден ценови клас" е Света Троица (Илинден), частта между бул. Сливница, бул. Тодор Александров и бул. Константин Величков. Метро, автобуси, трамваи; детски ясли и градини; денонощни магазини, хипермаркети от всички вериги; Не на последно място, дори на първо- малък, добре поддържан парк за деца, със самостоятелна алея за животни, в която е чисто и без изпражнения; Голям парк за дълги и приятни разходки- Западен парк; Почти зад всеки панелен блок има детска площадка, като от нашето време, но чисти и поддържани. Спокоен район като цяло.
В по- високия ценови клас- Изток, това за мен е най- спокойния, чист и добре ситуиран квартал.

# 28
  • Мнения: 336
Изток е много хубав квартал, на мен ми харесват старите малки кооперации зад бившето кино, изглежда много уютно.

# 29
  • София
  • Мнения: 265
Яворов - от 12то нагоре до Румънското, без блоковете, които са успоредни на Цариградско. Донякъде от сантименталност предполагам.
Сега живея "на село", което е на 3 км от табелата на София. Всъщност е вилна зона, което е доста по-тихо, широко и спокойно от същинското село. Въобще, за предпочитащите селски живот, мисля че вилните зони са често по-добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт