Най-добрите места за живеене в София

  • 51 784
  • 441
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 345
Живяла съм на три места в София,в Гео Милев до 17г.,след това в Младост 3,имам кратък стаж и в Бояна,зажених се в Лозенец(в непосредствена близост до Южния парк,но в частта му до Правителствена болница)...и тук ми е най-хубаво...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 318
За съжаление не живеем в добър квартал. Предимствата са, че е близо до центъра, комуникативно е, има парк, градинки, магазини от големите вериги. Недостатъци: в съседство е кварталът "Факултета" (ако ме разбирате), панелките преобладават. Скоро ще започваме строеж на Бистрица, но подобно на Банкя- това е извън София. Да, тихо е, пеят птички, чист въздух. Но онзи ден, съм пътувала с кола 50 минути за да взема детето от училище /училището е в центъра/. Пътят между Хладилника и Симеоново е отвратителен, да не говорим, че и автомобилите по това трасе вече са прекалено много.
Израснала съм на тиха, красива и спокойна уличка в центъра, пресечка на бул. Христо Ботев. Сега там целия район е ад- цигани, бежанци, наркомани, всякаква измет.
По темата:  района около парка Заимов  и според мен е едно от най-хубавите места за живеене в София.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 471
Да, Иван Вазов също е хубав.
Таман щях да спомена и централни градски части, които също много обичам.
Уютно ми е, зелено, тихо и с атмосфера.

# 48
  • Мнения: 4 841
Актуална ми е темата  Tired Обмисляме преместване наесен, и от около година вече правя проучвания...

Има много квартали и "карета", които ми харесват, но така, "по принцип", защото имам хубави спомени, или приятни впечатления, или естетически ми радват окото... Като място за живеене, обаче,  конкретно на нашето семейство, никъде не ми харесва  Confused

Израсла съм в прекрасен тих квартал в центъра, който от години няма нищо общо с това, което беше. Живяла съм след това на 6-7 места, включително и в квартал около София, и в панелна спалня, и в "зелен" квартал... Навсякъде има и предимства, и недостатъци, но за нас поне е много трудно да намерим търсения баланс...
Много обичам града си, но за съжаление все по-малко го харесвам.

Ще ви чета с интерес, давайте по-подробни впечатления.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 345
Най-големия минус на Лозенец е пренаселеността,има вероятност,простирайки си гащите,да ги проснете на съседния балкон  Grinning,безумните цени за наем и покупка на жилище,огромните задръствания,също и доста надутите цени на съдържателите на малки магазинчета в района,сякаш всички хора са милионери там,но и това е на път да се промени,тъй като налазиха и хипермаркетите вече....

# 50
  • Мнения: X
Когато аз избирах се ограничих само до едно място - Редута. Въпреки, че както навсякъде е ужас-ужасон от паркирали коли и разбити тротоари, си има чарът на селото, близо до центъра на града. Особено ако кооперацията има двор и паркомясто. Постфактум отчетох още един съществен недостатък - зимата е много мръсен въздуха от печките с твърдо гориво. Това хич не ми харесва!  Peace

# 51
  • Мнения: 10 547
Е, от и аз от сантимент преди 6 години се навляках като Илия, па о тия, оставайки в Младост, но към днешна дата намирам квартала за едно от най-бруталните места в столицата.
Иде реч за карето около спирката на метрото в Младост 1. Място, на което съм прекарала едни от най-хубавите години от живота си, ако и до центъра да имаше само автобуси, минаващи по Цариградско, а за бус-лента никой да не беше и чувал.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 340
Старите блокове около Южния парк от страната на Витошка и малките стари блокчета до трамвайната линия

Шшшшшшшшшт, тихо!  newsm17

# 53
  • Мнения: X
Е, от и аз от сантимент преди 6 години се навляках като Илия, па о тия, оставайки в Младост, но към днешна дата намирам квартала за едно от най-бруталните места в столицата.
Иде реч за карето около спирката на метрото в Младост 1. Място, на което съм прекарала едни от най-хубавите години от живота си, ако и до центъра да имаше само автобуси, минаващи по Цариградско, а за бус-лента никой да не беше и чувал.
Аз съм живяла в Младост 3 до Кауфланд и много ми липсва гледката към Витоша и вятъра, който разгонваше всяка мръсотия.... А колко беше просторно.... Но като се замисля, че почти никой от старите съседи не остана, значи минусите са повече от плюсовете.

# 54
  • Мнения: X
Старите блокове около Южния парк от страната на Витошка и малките стари блокчета до трамвайната линия

Шшшшшшшшшт, тихо!  newsm17
Хехе, там са ме завели като съм се родила. Първото ми жилище в София. Мисля, че улицата беше Ернст Телман.  Grinning

# 55
  • Мнения: 10 547
Жаве, освен "старите съседи" там липсват още: "гледката" и усещането за "просторно".
Вятър си има. В изобилие дори, придружен с много боклук, нови съседи и вървящите в комплект с тях коли, кучета и деца.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 340
Старите блокове около Южния парк от страната на Витошка и малките стари блокчета до трамвайната линия

Шшшшшшшшшт, тихо!  newsm17
Хехе, там са ме завели като съм се родила. Първото ми жилище в София. Мисля, че улицата беше Ернст Телман.  Grinning

Да, ама убий ме сега не се сещам точно коя се казваше Ернст Телман. Виждала съм табелката 100 пъти, но коя е сега, не мога да се сетя. Сетих се! Витошка се казваше така Simple Smile
Мойта се казваше Петър Топалов Шмидт!

# 57
  • Мнения: 431
Моите предпочитания за момента клонят към района около ул. Козяк. Харесва ми още и около Оборище, до входа на Южния Парк откъм Витоша също Simple Smile Близостта до центъра не ми е важна. Горен Лозенец/Хладилника ми е най-сантиментално, но големи ремонти се очертават Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 1 345
Именно за тая част на Лозенец говорех и аз,страшно ще бъде-Вапцаров е блокиран почти целия,ще копаят Черни връх за последната спирка на метрото,която ще е в мола.
Точно на Козяк вечерно време какво задръстване става между 18 и 20ч,не е истина.

# 59
  • Germany
  • Мнения: 8 000
Още един глас за Докторската градина, парка Заимов и Изток. Като дете живеехме в Гео Милев и много си го обичах, но сега е толкова презастроен, че ми се реве, като мина оттам.

Общи условия

Активация на акаунт