Какви са тия хора?!

  • 2 789
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подай сигнал!

А как разбра, че парите са от дарения?

# 16
  • Мнения: 2 013
Подай сигнал!

А как разбра, че парите са от дарения?

Няма особено значение дали са от дарения или не - ако са от бюджета, значи са от данъците на всички нас.

На бас, че авторката на темата няма да подаде сигнал!

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може да са и от проект. Но, да, няма значение. Само има малко уточнение, че ако са от бюджета, можеха да останат като икономии, които да отидат по други направления, например за учителите, за децата и т.н.

# 18
  • Мнения: 3 036
Някой наясно ли е как се печели проект?
Бедна ви е фантазията какви изисквания,документация и счетоводни умения са нужни за да се набави набора от документи за такъв проект.
Отделно от това на всеки 2 седмици се прави проверка и на всяка 3та седмица се прави ревизия на изразходваните средства.
Нашето училище е спечелило 2 проекта и съм наясно с този вид субсидии.
Не е възможно измама,но ако все пак има,проблема ще е за фирмата издала този вид фактура.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, и аз съм наясно с проектите. Също съм наясно и как се разходват средствата по тях и как се правят проверки. Ние също имаме два проекта до момента и нито една проверка.
Да, трудоемки са, но не невъзможни.

# 20
  • Мнения: 40
Нито мога да кажа коя е фирмата, нито да подам сигнал, защото си пазя мястото- две деца имам.
Шефа ми каза, че парите са дарение.
И става въпрос за много пъти по 100 лв.
Исках да изразя възмущението си не само от конкретния случай, а от всички хора, които се възползват по този долен начин от желанието на други хора да помогнат. Аз самата се включвам в дарителски кампании. Много от хората, които отделят някой лев за благотворителност са с лошо материално положение. Много от тях са пенсионери или работещи за минималната заплата. А се възползват хора с много по-големи възможности (и такива като моя шеф).

# 21
  • Мнения: 278
Когато завършвахме гимназия си намерихме спонсор, от парите можехме да си платим кувертите в ресторанта, даже оставаха. Но той ги занесе на директорката и като ни връчваха дипломите ни бяха "сготвили" сандвичи в учителската стая и само това видяхме от парите. На бала всеки си плати. Много тъпо, ама всеки си гледа интереса.

# 22
  • Мнения: 3 036
Значи бяхме прави няма оплакване!
Дай адрес и аз да с поръчам  констумативи с тази фирма и особено с тези "фактури".

# 23
  • Мнения: 686
А ти възмути ли се пред нея и пред шефа си? Записа ли името й и това на училището, ще алармираш ли някоя инстанция (Инспекторат, Министерство на образованието, Данъчна администрация) с факти и копия на документи?
Или само така ще си стреляме и ругаем по форумите?
Ами предполагам шефа и издава въпросната фалшива фактура и ако се оплаче някаде изхвърча.Какво и остава освен да стреля и да ругае по форумите или по-добре отива при шефа "Шефе ти си голям..........."(както е казал Кръстьо Лафазанов в едно старо предаване).А и тя казва,че не може да си позволи да си загуби работата.
Много е жалко,че има такива хора,които си играят игрите за сметка на други,но ако тя се намеси може само да изгуби и то много-препитанието си.

# 24
  • Мнения: 1 294
Цитат
Нито мога да кажа коя е фирмата, нито да подам сигнал, защото си пазя мястото- две деца имам.
Без желание да се заяждам, искам да кажа, че е заради такива неща е ситуацията като цяло е на това дередже.
За всички вече е ясно, че няма работна ръка на пазара на труда, как фирмите изнемогват без персонал и т.н... а хората още ги е страх да не си загубят работата, като че ли отвън чакат още 20 за твоето място. Знам че имаш доводи, знам, че имаш и лични причини, но гражданската позиция се изразява точно в това, да вземеш отношение конктетно, а не да седим тук и да си философстваме. От както работя вече 12тина години (и то в много по-гладни от сегашните) съм изразявала лична позиция на работа и никога не съм си губила работата... защо ли?  newsm78 Може би защото шефовете не уволняват толкова лесно колкото някои си го представят.

# 25
  • Мнения: 2 891
Ами предполагам шефа и издава въпросната фалшива фактура ...


Фактурата не е фалшива. Тя си е абсолютно истинска. Дори и да дойдат данъчните, нищо не може да се направи, защото съм убедена, че може да се отреагира. Най вероятно са купувани и продавани безброй неща, без фактура. Бройката винаги може да се нагласи. Да не говорим, че на въпросната фактура не е задължително да се бише брой или нещо такова. Ако фигурира "извършена услуга"... иди го докажи, какво е било.

Не знам, дали се изразих разбираемо  Laughing

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
jj okocha, авторката спомена, че са написали нереална цена във фактурата. Това може да се докаже, само ако тя реши да свидетелства за измамата.

sanita, донякъде те разбирам, но как се примиряваш с мисълта, че твоята заплата идва от измама, от нечии дарения, от някой, които е имал добрината да си отдели от личния доход за да влезе в гушата на шефа ти и директорката, а и в твоя джоб като заплата.
Заради подобно мое противопоставяне съм на път да изгубя сегашната си работа, но съм решила да се боря докрай. Вече даже имам подадена жалба в съда.

# 27
  • Мнения: 2 891
jj okocha, авторката спомена, че са написали нереална цена във фактурата. Това може да се докаже, само ако тя реши да свидетелства за измамата.


Имено. Да кажем, че е са описани "канцеларски материали", без протокол, в който да са описани. Невъзможно е за доказване.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Във фактурата би трябвало да се пише всеки вид артикул и съответната му бройка.
Аз си мисля, че например вместо реалната цена на един химикал 20ст, са писали 40ст. и така по няколкостотин бройки - ето ти далаверата.

# 29
  • Мнения: 2 891
Би трябвало, ама на, не се  Laughing Може и да се пише "Рекламни материали" и край. Вътре се включва дизайн, предпечат, печат и надценка, без да се описва кое колко.

Общи условия

Активация на акаунт