бебе на месец и разходки в кофти време

  • 2 225
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Да ви кажа,аз живея в Англия и тук хората ходят по къс ръкав и боси дори и през зимата.Аз все си мисля,че е защото като бебета са били калени .Ако майките чакаха хубаво време за разходка,ами то нямаше да излизат.

# 16
  • Мнения: 24 467
Зависи от климата в частта, в която живееш и от климата в съответната област тук. В един и същ момент е доста различно времето в Хасково, Трявна, София и Русе, да речем. Пък и вярно е, че "Ако майките чакаха хубаво време за разходка,ами то нямаше да излизат."- аз за това не емигрирах в Канада Simple Smile на времето.

# 17
  • Мнения: 756
гледам да извеждам бебо всеки път , когато мога , дори и при студено време , което си е нормално тук .Извеждала съм го дори в дъжд и мисля че му беше добре -облечен подходящо , завит и сенника на количаката не е проблем , но много му е неприятно като трябва да влизаме в магазини - винаги започва да мрънка.Не го извеждам , когато духа силно , защото последният пън ни поднесе с количката и покупките и аз замалко да падна с бебето -още се ужасявам.Извеждай го , това е много хубаво за бебето , но гледай и на теб да ти е приятно , нищо няма да му стане ако днес не си в настроение и не го изведеш .

# 18
  • Мнения: 7 474
Спокойно можеш да излизаш за малко в това време.
Не съм излизала само на дъжд, мъгла и силен вятър.

# 19
  • Мнения: 1 674
избягвам само в дъжд, мъгла и силен вятър-иначе нищо не може да ни спре

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да ви кажа,аз живея в Англия и тук хората ходят по къс ръкав и боси дори и през зимата.Аз все си мисля,че е защото като бебета са били калени .Ако майките чакаха хубаво време за разходка,ами то нямаше да излизат.

 Понеже и аз живях в Англия, да ти кажа, че тези хора не са наред ooooh!Бебе на 5 месеца с боси крака на 2 гадуса,крачетата му синьо-лилави и то кашля като магаре.Но на майката не й пука, калява си детето ooooh!

  Говорим за излизане на чист въздух, а не за инквизиторски изпълнения.И в Англия въобще не е лошо времето тъй, че могат да си излизат майките и децата без проблем! Naughty

# 21
  • Мнения: 2 100
Ох, мен ми се карат и като се стъмни, а аз още го разхождам... ooooh!Тъй че бъди готова за такива неща. Обличай го добре, слагай му в началото дъждобранче, а ако докато сте навън диша с отворена устичка, по добре да сложиш биба, за да не диша студения въздух Peace

# 22
  • Мнения: 2 960
Спокойно можеш да излизаш за малко в това време.
Не съм излизала само на дъжд, мъгла и силен вятър.
Peace

като добавим ,че във варна голям процент от зимните дни са с режещ и гаден вятър ...и по -леко да духа пак внимаваме...но разходката си е разходкаааа Peace

# 23
  • Мнения: 2 131
Аз също си мисля, че не е проблем дори и при температура около нулата да се изведе бебето навън, стига да няма вятър. И въпреки това като ми се стори по-студеничко не изкарвам Алекс. То май по-скоро се дължи на моя мързел, отколкото на нещо друго  Laughing.

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
като чета май всички сте ЗА разходките дори и в кофти време, само аз дето му се чудя, трябва поне на терасата да я изкарвам и после навън смело в студа, иначе за другите дни нямам 2 мнения Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 5 721
Избягвай при мъгла,силен вятър и температура ..... - 5 градуса

# 26
  • Мнения: 2 960
темичката се дублира с друга"изкарвате ли бебетата в студеното време"Там една мама от Монреал пише ,че днес е изкарала 3 м.си бебе -температурата е била - 13 градуса. Щели да излизат докато е до -20 хааааааа,направо не си се представям при минус 7  минус 10 навън ,то на мен ще ми замръзнат подробностите...ама  newsm78то от този гаден варненски пронизващ вятър ,усещането за студ е по силно

# 27
  • Мнения: 4 784
До сега според мен, освен в дните, когато вали или има гъста мъгла, времето си е доста подходящо за излизане. Започни да изкарваш бебчето по 10, след това 15, 20.....минути. Не се настройвай да дълги разходки, а за по кратка разходка из квартала, до магазина...и  така ще усетиш сама кога би ви било добре да сте навън. Когато бебето е облечено добре, спокойна може да си направите 20 минутна разходка при по-студено време, но според мен при не по-ниски от -5 градуса температури. Моето бебе също е зимно и миналата година доста изчетох за това при какви температури е подходящо да се излиза с бебето и за такава възраст казваха че подходящата минимална температура е -5. А и при толкова студено време на теб самата не знам дали ще ти бъде приятно да обикаляте повечко време навън.

# 28
  • Мнения: 24 467
 Биляна: "Понеже и аз живях в Англия, да ти кажа, че тези хора не са наред ooooh!Бебе на 5 месеца с боси крака на 2 гадуса,крачетата му синьо-лилави и то кашля като магаре.Но на майката не й пука, калява си детето ooooh!

  Говорим за излизане на чист въздух, а не за инквизиторски изпълнения.И в Англия въобще не е лошо времето тъй, че могат да си излизат майките и децата без проблем! Naughty"


Ужас, това ми напомня за един много трагичен случай именно с пресилено каляване от преди години с един колега на съпруга ми- детето хваща пневмония, която не е могла да се излекува. Нещастен край.
Точно вторият ти абзац го приемам с две ръце. Не мисля, че е някакъв героизъм инквицията и на децата и на родителите им. Слава Богу, че на практика в същност родителите не извеждат децата си всеки ден при много ниски температури и неблагоприятни условия. Определено в снега при студено или мъгливо време виждам в пъти по- малко бебета навън, даже почти не виждам такива, освен когато се налага лек тръс до детската кухня, да речем, или до близкия магазин за нещо си. 
renyto, писала съм по- долу, аз НЕ СЪМ за такива разходки "в кофти време". Щом е "кофти", значи няма смисъл да си създаваме и ние зорлем "кофти" изживявания или проблеми. Такива разходки не са ми нито приятни, нито ги намирам за полезни за когото и да било. Всичко си има граници. Щом бебето ми плаче, когато пипа снега и ме вика да го завия, понеже му е студено, а още не може да се завие само- съобразявам се с него, не се правя на интересна, за да се харесам на някого.

Общи условия

Активация на акаунт