олигоастенозооспермия-моля,помогнете

  • 5 961
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 100
Hope,благодаря ти за темичката.Оттам разбрах,че L-carnitina се пие и в по-големи дози.На мъжа ми са изписани 2*500мл.Сигурно в началото се започва с по-малко.
Вярата ми се възвръща с пълна сила, и това ме прави още по-борбена!Трябва да се справим!Стискайте палци!

# 16
  • Мнения: 3 453
Сиска,
прочети пак постовете на момичетата и моя!
Нуждаете се от консултация с андролог! Трябва да се открие причината! Показателите на спермограмата са само следствие на нещо, което трябва да се открие и лекува.
Спокойно можеш да даваш на мъжа ти всичко, което сме изписали в темата за витамините! Изпитано е, много от мъжете на момичетата тук са пили всички тези витамини и добавки и са се повлияли от тях. За Л-карнитина - напълно безвреден е, високите дози не са противопоказни.
Не губете време - билки, витамини, бърканицата с мед - това са все неща, които ще са ви от полза. не е нужно лекар да ти ги назначава, защото това са хранителни добавки.

Стресът влияе, ако може го ограничете. Да спре и алкохола, особено бирата /съдържа естествени естрогени/, да не прекалява с варивата /боб, леща/, да не консумира соя /внимавай със соята, защото присъства в повечето месни изделия на пазара и то в значителни количества/.

Не зная, дали си запозната, но спермогенезиса трае около 90 дни. Затова, резултати от каквото и да е лечение /включвам и приема на добавки/, могат да се очакват най-рано след 3 месеца! Tired Чакането е дълго, но ще се справите!

Направете си план и го следвайте! Всичко ще е наред! Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 100
OK,Hopе,благодаря ти!
Вече се поуспокоих и горе-долу имаме план за действие,с вашата помощ.
Говорих с д-р Александров,другата седмица сме на спермограма при него.Във форума на зачатие не прочетох добри неща за спермограмите при Сариев.
Ще видим какъв ще е резултата и тогава може би ще отидем до София!Тук във Варна не правят разширени спермограми,поне д-р Александров ми отказа и ми препоръча София или Пловдив.
Наистина си мисля,че не може така да се изписва нещо,без да има изследвания.
Ще направим каквото е нужно,пък........дано късмета е на наша страна.

# 18
  • Мнения: 3 453
Добре де, аз ли нещо не разбирам. newsm78 Д-р Александров не прави разширени спермограми, но вие все пак искате да направите при него кратка спермограма, така ли?
Тя не ви е нужна, Сиска! Трябва ви разширена, с морфология по Крюгер. Такава може да направите в София.
Освен това, спермограмата сама по себе си нищо не значи! Тя дава само информация за състоянието в момента и насочва вниманието към евентуални причини, но дотам.
Рецептата е - кадърна спермограма /разширена/ в клиника по стерилитет и консултация с андролог.

Спирам да те тормозя, че взех да се повтарям! Crazy

# 19
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сиска, не губи време да чакаш Александров, щом няма да направи разширена СГ. Така или иначе ви трябва специалист. Единия вариант е да направите нова в София или Пловдив и да се видите с д-р Кацаров евентуално той да каже има ли проблем. Иначе останалото е загуба на време.

# 20
  • Мнения: 122
Сиска, не губи време да чакаш Александров, щом няма да направи разширена СГ. Така или иначе ви трябва специалист. Единия вариант е да направите нова в София или Пловдив и да се видите с д-р Кацаров евентуално той да каже има ли проблем. Иначе останалото е загуба на време.
Shocked Shocked Shocked Д-р Александров си е специалист и то от най-добрите в България.Май не си хич запозната с работата му,щом даваш квалификации като "загуба на време" Shocked Shocked Shocked

# 21
  • Варна
  • Мнения: 100
Geia,Hope,намерих спермограмата от д-р Александров:

Правена е на 26/08/06г.

-въздържание-5 дни
-обем-2 мл.
-време на втечняване-20 мин.
-вискозитет-нормален
-РН-8,00
-концентрация-5*10на шеста/мл.
-общ брой-10*10 на шеста/мл.
-общ мотилитет-60%
-прогресивен мотилитет за 1мл.-40%
морфология по Крюгер:
-нормални форми-60%
-абнормални форми-40%
-кръглоклетъчни елементи-под 1*10на шеста/мл.
-аглутинати-не

Това е.Диагноза-олигозооспермия.

И д-р Александров беше казал,че ако при мен всичко е наред,няма проблем.Но оттогава мина година и половина.
Този вид спермограма става ли? newsm78
Или наистина да отидем до София?

Вече съвсем се ошашках.

На мене и в Пловдив ми е удобно-аз съм родом от там.


# 22
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сиска, не губи време да чакаш Александров, щом няма да направи разширена СГ. Така или иначе ви трябва специалист. Единия вариант е да направите нова в София или Пловдив и да се видите с д-р Кацаров евентуално той да каже има ли проблем. Иначе останалото е загуба на време.
Shocked Shocked Shocked Д-р Александров си е специалист и то от най-добрите в България.Май не си хич запозната с работата му,щом даваш квалификации като "загуба на време" Shocked Shocked Shocked
Запозната съм много добре с работата му, съпруга ми му е бил пациент и не съм длъжна да ти обяснявам защо не го харесвам или съм казала на момичето да отиде другаде. И явно не четеш - ако не прави разширена СГ за какво да стои при него? Трябва някой да им каже на базата на това, което ще се види от разширената СГ какво е положението.

# 23
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сиска, по принцип, ако изключите СГ, т.е. направите нова с морфология и е копие на тази, то трябва при теб да изключите някакъв проблем. Т.е. ти трябва да провериш хормони, проходимост на тръби /цветна снимка/ и тогава вече да се вземе някакво решение със специалист, който изберете. Не знам имаш ли някакви изследвания освен СГ на съпруга ти.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 100
Geia,това значи ли,че предишната при Александров е добра Praynig
Ами аз само съм си мерила базалната температура и съм правила тестове за овулация Embarassed
Иначе нямам кисти,аборти,възпаление!Само малка раничка на шийката на матката!Но ми казаха,че тя не може да е причина да не забременея!
И какво сега-откъде да започнем newsm78

# 25
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сиска,
Това са по принцип критериите за СГ
Време на въздаржание (норма 3 - 5 дни)
Обем на еякулата (норма 2.0 - 6.0 мл)
Втечняване (норма до 60 мин.)
рН (норма 7.2 - 8.0)
Вискозитет (нормален до 2 см)
Аглутинация (норма не)
Левкоцити (норма под 1х10^6 в мл)
Брой сперматозоиди в мл. (норма над 20х10^6 в мл)
Общ брой сперматозоиди в еякулата (норма над 40х10^6)
Виталност(норма над 50% живи)

Подвижност:
Нормокинетични сперматозоиди- група "а" и "б" по СЗО (норма над 50%)
Хипокинетични сперматозоиди - група "с" по СЗО
Акинетични сперматозоиди - група "d" по СЗО

Имунологични тестове:
1. MAR (норма отрицателен)
2. Immunobead (норма отрицателен)

Морфологогия на сперматозоидите (норма над 14% по Kruger или над 30% по СЗО)

Имаш два варианта - повтаряте СГ отново при Александров, чувате той какво ще каже и след това вземате решение. И успоредно с това правите изследвания при теб.
Втори - правите СГ при него или където решите, чувате неговото мнение и решавате. Или започвате с изследвания при теб. Това е. По горе ти написах - освен тестовете, една фоликулометрия, за да се види как се държат самите фоликули, хормони, изследвания за хламидия, някакви възпаления и микробиология, след това цветна снимка, за да разберете проходими ли са тръбите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 100
Благодаря ти,Geia,  bouquet

Та значи така:

-другата седмица повтаряме спермограмата при д-р Александров
-чуваме мнението му и след това започваме изследвания и при мене(надявам се той да ме насочи къде,и да предпише какви и в каква последователност)

Наистина трябва да се открие какъв е проблема,иначе губим време и двамата.
Препоръчвате ли ми д-р Александров?Навсякъде чета добри отзиви за него,мисля,че мога да му се доверя!
Иначе сме си правили изследване за хламидии,и двамата , и то е отрицателно.Но друго нищо!
Сега обаче се сещам,че имаше една от многото лекарки,при които ходих(в МЦ Надежда),която ми каза,че си мисли,че имам проблем с хормоните.Т.е. съмняваше се,че фоликула не се разпуква за да бъде оплоден.Но аз така и не се изследвах,защото след нейния преглед се сдобих с ужасни гъби.
Има ли такова нещо като неразпукващ се фоликул. newsm78

# 27
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Можеш да се довериш, а и така ще си сигурна, че СГ са еднакви, т.е. няма да има голяма разлика в начина на правене. Поне в това отношение можеш да се довериш на д-р Александров.
Такова нещо като "мисли че имам проблем" без да го докаже нагледно няма. Трябва да си пуснеш репродуктивни хормони, за да е сигурно имаш или не проблеми с тях. За да разбереш какво е състоянието на фоликулите е желателно да направиш няколко фоликулометрии подред, за да си сигурна, че има овулация и се пукат фоликулите сами.

# 28
  • Мнения: 3 453
Сиска,
Гея ти е написала всичко много добре. Послушай я! Wink

Сега - направете спермограма и с нея отидете при д-р Кацаров. Добре е все пак да пуснете и репродуктивни хормони на съпруга ти. Кацаров ще ви накара да ги пуснете така или иначе, просто няма да губите време в София за допълнителни изследвания!
Трябва да откриете причината за намалената концентрация!

След като чуеш какво е мнението на Кацаров, започни и ти с изследванията. Гея ти е написала, но и аз да повторя:

- проследяване на цикъла с фоликулометрия /минимум 3 поредни цикъла/
- изследване на хормони - LH, FSH, Estradiol, Prolactin /между 3 - 5 ден от цикъла/ и Progesteron - /7 ден след доказана овулация/
- цветна снимка за проходимост /хистеросалпингография или хидротубация/

Ами това е в общи линии.
Цикълът ти редовен ли е? Планирате ли половите контакти?

Успех! И не се панирай, всичко ще се оправи! Важното е, че правите нещо! Peace

Общи условия

Активация на акаунт