Въпросче за столчето за кола

  • 1 326
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 042
И аз мисля, че ви е рано за такъв стол! Нашият е от 0 до 18 кг. и пак трете му позиции са доста изправени!
Може тук мамите да ме линчуват във връзка с безопасността, но ако аз трябваше да решавам, конкретно за този случай, бих държала на ръце на задната седалка /или ако спи - на самата седалка върху одеало/. Преди се е налагало  да возим Ици в коша от количката на задната седалка /като има и някой до него/ на разстояние от 50 км/.

# 16
  • Мнения: 411
Според мен е рано за такова столче което е от 9- 18кг.. Бебето още не може да седи стабилно на 5 месеца - може да получи изкривявания. Кошниците за новородено са със друга структура, в която бебето е полулегнало. Ние преди да почнем да използваме столче закола, возехме Алекс в коша на количката, които се разглабяше.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Може ли да ми кажете за тези кошници за кола! Подариха ни такава и след първото возене дупето и беше "намачкано" (какток огато се подпрем някъде и ни се образуват намачкани гънки)! Столчето ни е Galaxy, a пише че е до 9 кг и 66см!
Според вас удачно ли е да я използвам или да и слагам одеяло или възглавничка под гръбчето?

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Диди
Може ли да ми кажете за тези кошници за кола! Подариха ни такава и след първото возене дупето и беше "намачкано" (какток огато се подпрем някъде и ни се образуват намачкани гънки)! Столчето ни е Galaxy, a пише че е до 9 кг и 66см!
Според вас удачно ли е да я използвам или да и слагам одеяло или възглавничка под гръбчето?

Нашата кошница е до 13 кг и аз така като теб в началото се притеснявах дали не е много свито бебето вътре...реших да сложа сгъната пелена точно под кръстчето за да изравня малко положението, но се получи една още по-неудобна поза при която тялото и беше горе-долу равно, но брадичката и се опираше до гърдите и. След като видях, че изобщо не и е удобно, махнах "подплънката" и си я държах така. Както вече казах до края на втория месец прекарваше вътре почти по цял ден, беше и по-удобно от кошарата, може би защото се чувстваше на по-тясно и уютно място, каквото голямото легло не е.
А ако трябва да сравняваме столчетата 0-18 кг и кошниците 0-13 кг, трябва да ви кажа, че разлика в положението за сядане няма, ъгълът е един и същ. Знам го защото в колата си ги имам и двете (вече места за големи пътници не останаха Wink ) Не виждам какъв е поблемът, щом едно бебе на 1 или 2 месеца могат да се лагат в стол с такава позиция, какво да пречи на едно петмесечно Confused:
За съжаление не съм виждала какво представляват столчетата 9-18 кг, но предполагам, че разликата ще е в това, че няма да могат да лягат (не знам дали може да се нарече лягане, при условие, че ъгълът между седалката и облегалката остава един и същ), което пак си мисля не е проблем за бебе на 5 месеца Grinning
Но задължително трябва да е с гръб към пътя, това е по-важно в случая Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И моят съвет е да не ползвате това столче, докато бебето не започне да седи стабилно! На нас ни подариха такова още при раждането, но за пътуванията преди седмия месец си купихме кошница. Разликата между двете беше огромна - това, което е от 9 до 18 кг. си е всъщност седящо столче, докато в кошницата бебето пътува в легнало положение (макар и сгънато).  Освен това тези столчета се слагат с лице към посоката на движение, а не обратно, както е препоръчително за кошницата и малките бебета.  Ако все пак решите да пътувате, потърси кошница за бебето - дори и назаем за пътуването!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: chockolina
Освен това тези столчета се слагат с лице към посоката на движение, а не обратно, както е препоръчително за кошницата и малките бебета.

А...виж това не го знаех Embarassed
Значи наистина е препоръчително да не го използвате!
Но ако намериш като моето 0-18 кг става Grinning

# 21
  • Мнения: 1 289
Цитат на: Диди
Може ли да ми кажете за тези кошници за кола! Подариха ни такава и след първото возене дупето и беше "намачкано" (какток огато се подпрем някъде и ни се образуват намачкани гънки)! Столчето ни е Galaxy, a пише че е до 9 кг и 66см!
Според вас удачно ли е да я използвам или да и слагам одеяло или възглавничка под гръбчето?

Бебчето ти още е много малко и е по-добре да подлагаш нещо. Аз слагах възглавничка в кошницата до 5-тия месец, дори малко по-късно, защото пътувахме на далече. Но дори и кошниците не са хоризонтални, така че бебето е сгънато. А иначе, използвай я. Много по-безопасно е бебето да се вози в нея, отколкото да го държи някой или в кош от количка. Аз слагах възглавничка под дупето на Ради и пак имаше възможност да я връзваме с коланите.

Общи условия

Активация на акаунт