Набор '98 - или как е в трети клас - 2

  • 17 880
  • 364
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 193
Привет, нещо съм се омотала в задачки и съвсем изпуснах темата  Sad
Добре дошли на новите  Hug
Моята третокласничка е добре, помагам и само по ЧО. Всъщност, тя ми чете урока, а аз после я препитвам  Grinning
Сега се е амбицирала да се яви на изпит към "Британика", за сертификат на Кеймбридж за владеене на англ.ез. Утре ще ходя на родителска, и ще преценим, но тя е ЗА. Ще я подкрепим, да опита нищо не губи.
Мили.м, как мина състезанието  Hug
Я да ви питам, вие водили ли сте си децата на преглед -за гръбначни изкривявания?
Аз понеже упорито ходя на рехабилитация, заведох Доми по препоръка на лекарката. Прегледаха я и за сега с гръбнака сме Ок, но има малък проблем с гръдния кош,  и ако не обърнем внимание сега, по-късно ще и се изкриви гърбето. Назначиха и упражнения, и сега освен тренировките ходим и на гимнастика 2 пъти седмично. Няма милата, минутка свободно време  Laughing
Мимиту, много сладка третокласничка  Peace
Доми, също се кара със съученички, но съм и казала да не приема нещата толкова трагично. То са едни нерви после - за нищо. На другия ден, всичко се оправя  Wink
И да пийнете по едно късно питие с тортичка, че днес с моя мъж имаме годишнина  Grinning

# 301
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, женска работа. И конфликтите все за парцалки. Отсега ми е жал за родителите на някои момиченца. Ще има да се ръсят и да работят само за дрехите и обувките на щерките си.

# 302
  • Мнения: 3 810
amerie, почерпах се Wink. Още дълги години да ни черпиш! Peace
Благодаря ви!
Това е снимка на третокласничката от лятото:
http://mimikir.multiply.com/photos/album/11#4
mili.m, не съм очаквала че си треньор, но...наистина съм много горда от постоянството й в тази насока. Макарче малко ми натежава на моменти постоянното чекнене и подскачане в къщи...Добре че никой не живее отдолу.
http://korona.awardspace.com/u4astia.htm тук е в предната школа- солистка в лилавия танц. Г-жата се оказа по- непостоянна от децата Sad. Сега наваксваме в балет "Алексия". Вече е в групата на отбраните за по- сложни танци. Предстоят им състезания.
Иначе в училище...пу-пу няма проблеми с материала. При това престанах да проверявам домашни и да изпитвам.

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
amerie , станахме първи на състезанието. Всички деца взеха медали, включително и моите дъщери първо и второ място, но без особена конкуренция, аз и за това не се хваля.
http://sport.plovdiv24.com/40047.html

мимиту с кирилизация, постоянството е много важно. При мен има деца които тренират вече 5-6 години, от самото създаване на клуба. Постигат много добри резултати във всяка една насока, не само в спорта.

Момичета, как запомнят вашите деца имената и датите по ЧО? Марти, научава целия урок без проблем, но дойде ли момента в който трябва да каже датата на събитието и името на някой цар или предводител и запецва.

# 304
  • Мнения: 3 810
Браво на децата!

За ЧО имах големи опасения от миналата година и се учудих, че Калина ми разказва дори неща, които не ги пише в учебника. Попитах г-жата как предава и тя ми каза, че носи енциклопедии за да покаже картинки, разказва им текстове оттам, само и само да възприемат по- лесно. Дори наскоро попаднах на подобни в една он- лайн книжарница. За всеки период от историята отделно.
Може би това е тайната- начина на преподаване.

# 305
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 401
И ние имаме проблеми по ЧО незнаем да разказваме.Буквално учим целия урок на изуст то и аз като го погледна не виждам друг начин защото всичко в него е важно.Иначе моята третокласничка играе народни танци от две години.Другият месец имат концерт в Турция.За нея е първи концерт,но баща и не иска да я пуска.Разбирам го и на мен ми се свива сърцето като си помисля колко е път и какви серсеми карат по пътищата,но и не е само това и финансово незнам как ще го посрещнемч това-нямаме паспорт трябва да плащаме и част от пътя и спането.Моля ви дайте ми съвет как да постъпим.

# 306
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако бях на твое място и това е първият задграничен концерт на дъщеря ми, щях да си взема отпуска за това време и да отида с ръководителите като придружител. Щях да си платя всички разходи. Вярно, това означава нагърбване с грижите и по другите деца, но поне ще зная как е първия път. После, да е живот и здраве, бих я пускала с другите деца сама.

За годините моята щерка има слонска памет. Помни много лесно. Обяснявала съм й за по-големите отрязъци от време, но като цяло се оправя сама.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Енциклопедиите по Чо съм ги купила още миналата година за голямата. Чете от тях, интересува се, учи си и уроците, но не успява да запомни всички дати и имена и се притеснява.

Пеца и аз бих постъпила както ти е писала RadostinaHZ . За децата подобни изяви са много важни. Вълнуват се много. А самото пътуване с целия отбор и треньорите е много вълнуващо. Винаги когато тръгваме отборно някъде, предпочитам да пътувам с децата, а не с личния си автомобил. Просто това не е за изпускане.
Друг е въпроса, ако имаш финансови затруднения. Аз така преди 2 години не пуснах щерките в Италия и до ден днешен съжалявам.

# 308
  • Мнения: 2 700
И на мен ЧО ми е болна тема, защото имам усещане, че децата (или поне моето) подценяват предмета и сложността му. Когато дъщеря ми трябваше да се готви за теста я хванах няколко дни по-рано и й казах да си вземе нова тетрадка. Започнах да й диктувам важните събития хронологично, като в полето записваше годината, а срещу нея по няколко думи за разяснение. После е лесно и за преговор. Тестът им беше миналата седмица и не знам какво е направила,  но каза, че се надява поне на 5 - 5 и 1/2. Да видим...

Спорове със съученички има от отдавна, но всичко е ден до пладне. Ако не се сдобрят в рамките на деня, на другия ден всичко е забравено Laughing.

# 309
  • Мнения: 1 193
Привет  Hug
мили.м, честито медали   bouquet Важно, че тренирате,  успехи и за в бъдеще.
мимиту, аз май съм родом от вашия край  newsm78 - гр.Тервел  Grinning Влязох в сайта, та това се загледах - балетна школа... гр.Добрич  Wink Или се бъркам  ooooh! Много готина щерката, и каквъв цвят очи - суперрр  Hug
пеца, аз бих пуснала Доми, ако имат пътуване в чужбина. И ние сме имали трудни моменти - финансови, но сме намирали начин  Wink. Притеснявам се, за пътуване, дали няма да се изгуби нейде, но някак се успокоявам и мисля позитивно  Peace Обмислете го добре с баща и, не и прекършвайте желанието  Hug И да ти пиша, че едно време майка ми, взимаше пари на заем, за да ни прати мен и сестра ми, на екскурзионно или лагери. Трудно ни е било, но имам страхотни спомени - за което и благодаря  Grinning
 Hug

# 310
  • Мнения: 3 622
мимиту дъщеря ти е много красиво дете  Hug

amerie
честита годишнина с малко закъснение. Желая ти само положителни емоции  Wink

При синът ми ЧО е любимият му предмет. Не знам как помни датите и имената, но не се затруднява даже и ако го върна няколко урока назад. Може би защото е момче и тези битки и царе много го впечатляват и се интересува и чете за тях и допълнителни енциклопедии

# 311
  • Мнения: 3 810
Ха! amerie, мдааа WinkТоку виж и общи познати сме изнамерили...
Светът е малък, особено чрез интернет Laughing

# 312
  • Мнения: 1 193
Ха! amerie, мдааа WinkТоку виж и общи познати сме изнамерили...
Светът е малък, особено чрез интернет Laughing
Ммм да  Mr. Green Аз не бях си ходила почти 10-год. Миналия юни правихме среща на випуска, та се завърнах  Grinning . лятото като ходим на гости при майка ми в Каварна, може да си направим една срещичка  Peace

# 313
  • Мнения: 82
И ние имаме проблеми по ЧО незнаем да разказваме.Буквално учим целия урок на изуст то и аз като го погледна не виждам друг начин защото всичко в него е важно.Иначе моята третокласничка играе народни танци от две години.Другият месец имат концерт в Турция.За нея е първи концерт,но баща и не иска да я пуска.Разбирам го и на мен ми се свива сърцето като си помисля колко е път и какви серсеми карат по пътищата,но и не е само това и финансово незнам как ще го посрещнемч това-нямаме паспорт трябва да плащаме и част от пътя и спането.Моля ви дайте ми съвет как да постъпим.
Мойта щерка пее от 5 години в Пим Пам и са ходили на доста места, но само в България. Винаги я пускам. До сега не е имала проблем. В състава има и доста големи момичета, които се грижат за по-малките. Страхотно си изкарват и тя не ще и да чуе да ходя с нея Simple Smile
Сега имат покана да ходят в Канада, НО ние трябвало да поемем разходите за пътя, което е около 700-800 EUR. Съмнявам се че повечето родители ще могат да си го позволят. Но ако намерят спонсор я пускам да ходи.
За ЧО и на нас ни е голяма мъка. Много дати и много глупости в учебника. Незнам кой малоумник е написал определението че манастир е общежитие ... ooooh!
Днес купих 3 исторически енциклопедии, които ми препоръчаха, да видим дали ще има ефект.

# 314
  • Мнения: 1 193
След обед моята Доменика, си дойде разплакана от у-ще  Mr. Green Г-жата по физическо писала на целия клас 2 -ки  #Cussing out Били говорели някой деца и всички в кюпа. На всичко отгоре, правили контролно по математика и има 5-ца. Явно, не и е ден  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт