имам чувството,4е само мойто бебе не спи

  • 1 762
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 178
Нека и аз се включа към бодърствуващите мами. Не помня нощ в която да не съм ставала поне по 3-4 пъти. Свиква се ,но не знам до кога ще продължи...така ,че се примиряваш и се молиш по-бързо да минава времето и бебето да порасне!

# 16
  • Мнения: 8 242
Нещо друго- ако нямате баби или възможности да плащате на жена съпругът ти задължително следва да е в състояние да те отмени за някой и друг час, дори за някоя цяла нощ.

Мда.. ако малкия не иска друг освен мама тогава какво правим  Tired Мама си поема смяната  Crazy
Откак се е родил точно 2 пъти съм го оставяла на майка ми за по 1 час, никога по време за спане, да не говорим за през нощта - абсурд!
Винаги съм искала да родя дете, за което аз да се грижа, а не да го разпилявам по баби, гледачки и който и да е.. Ако иска някой да ми помага - ей на, за домакинстване колкото щеш.. Бебето си е мое  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 24 467
Няма такива филми- ако мама се разболее, тогава какво ще правите? Гледам, жената има и друго дете- ами ако то се разболее и се наложи лечение в болница, да речем?
Предполагам ще правите това, което следва да се направи и сега- просто бебето да свикне да бъде гледано от другия родител или изобщо от друг човек.
Неприемайки този вариант не само че ще продължиш да имаш проблеми с изтощение, но си залагаш и бъдещи бомби със закъснител- първо редовната липса на сън може да те доведе до доста лоши последици, които да наложат принудително отделяне от детето с оглед лечение /ако щеш и имунната система на човека отслабва в такива случаи/ и, което е по- опасно, "залепяне" на детето за теб, което е нещо изключително вредно и за двама ви.
Търсене на помощ от друг човек в този случай няма нищо общо с даване на детето "по баби или бавачки", защото здравето и комфортът на майката влияят върху същите показатели на бебето. Болната и/или изнервена майка не е най- добрият избор. Аз също не съм давала бебетата си до навършване поне на две години да спят на друго място, но съм викала майка си или свекърва си да си поспя през деня в къщи. Не страдам от излишна гордост. Защо да не го направя?
Да, бебето си е твое, но не домакинската работа, а то не ти дава възможност да се наспиш, поне според това, което е писано от авторката. А останалите могат да помагат И  в останалата работа, това е друга тема и не пречи на отмяната при гледане на бебето за някой и друг час.

# 18
  • Мнения: 1 984
Не помня нощ в която да не съм ставала поне по 3-4 пъти. Свиква се ,но не знам до кога ще продължи...така ,че се примиряваш и се молиш по-бързо да минава времето и бебето да порасне!
Така съм и аз вече седем месеца! Все си мисля, че не мога повече, а се оказва, че мога и съм свикнала вече и с малкото сън! Е, имам и аз нервни кризи от безсъние, но поне таткото става понякога и той през нощта, особено през почивните дни ми е голяма отмяна нощем!
Дано при твоето бебе да не е от буен темперамент,а е период...Ако не е - търпение, скоро ще станат пубертети и ще спят до обед! Laughing

# 19
  • Мнения: 745
знаеш ли сега се сещам нещо?вие само на кърма ли сте?твърде възможно е бебчо да е гладен и затова да не може да заспи.дай му ам като добавка и тогава виж дали няма да се поуспокой.казвам ти това,защото имах подобен проблем докато кърмех.моят сладур ревеше по цяла нощ,изглеждах цялата програма на бтв до сутринта!!!направо се бях побъркала и се чудех какво му има на това дете, а то да било гладно,явно кърмата ми не е била хранителна!и го разбрах на консултацията,когато го премериха.не беше мръднал и грам!горкото дете!! Sick

# 20
  • Мнения: 8 242
знаеш ли сега се сещам нещо?вие само на кърма ли сте?твърде възможно е бебчо да е гладен и затова да не може да заспи.дай му ам като добавка и тогава виж дали няма да се поуспокой.казвам ти това,защото имах подобен проблем докато кърмех.моят сладур ревеше по цяла нощ,изглеждах цялата програма на бтв до сутринта!!!направо се бях побъркала и се чудех какво му има на това дете, а то да било гладно,явно кърмата ми не е била хранителна!и го разбрах на консултацията,когато го премериха.не беше мръднал и грам!горкото дете!! Sick

Това не е най-уместния съвет.. Да не говорим за добавката и нехранителната кърма  #Crazy

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 187
знаеш ли сега се сещам нещо?вие само на кърма ли сте?твърде възможно е бебчо да е гладен и затова да не може да заспи.дай му ам като добавка и тогава виж дали няма да се поуспокой.казвам ти това,защото имах подобен проблем докато кърмех.моят сладур ревеше по цяла нощ,изглеждах цялата програма на бтв до сутринта!!!направо се бях побъркала и се чудех какво му има на това дете, а то да било гладно,явно кърмата ми не е била хранителна!и го разбрах на консултацията,когато го премериха.не беше мръднал и грам!горкото дете!! Sick
Да де,ама ако детето си наддава добре? Казвам го, защото и ние сме на кърма и някой път се буди половин час след като е яла и докато не и дам да суче реве и не иска да заспи, съмнява ме да огладнява за половин час newsm78. Наддава си много добре. Според мен се буди от зъбите щото сме така от 1-2 месеца, буди се през 1 час и то се буди с рев,което не ми се е случвало преди това.

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
не е от глад,наддава по 2 кила на месец,този 700 гр.давала съм кърма изцедена след кърмене и 2 пътиою пи 60 гр ам.пак се буди,а и аз го кърмя по цяла нощ.със сигурност не е от глад.
няма кой да го гледа като го кърмя.майка ми и мъжа ми са постоянно на работа,а свекърва ми не иска,макар,4е е свободна.хи4 не и пука за нас.в големия студ го оставям сам и бягам до градината за каката,свекито и тогава не идва...
дано скоро мине този период,макар,4е се съмнявам....

# 23
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
А през деня спи ли?
Моят син едва-едва дремва през деня до 1-1/2 час максимум, но пък нощно време спи почти непробудно, не винаги, но от 23.00 до 7-8

# 24
  • Мнения: 745
знаеш ли сега се сещам нещо?вие само на кърма ли сте?твърде възможно е бебчо да е гладен и затова да не може да заспи.дай му ам като добавка и тогава виж дали няма да се поуспокой.казвам ти това,защото имах подобен проблем докато кърмех.моят сладур ревеше по цяла нощ,изглеждах цялата програма на бтв до сутринта!!!направо се бях побъркала и се чудех какво му има на това дете, а то да било гладно,явно кърмата ми не е била хранителна!и го разбрах на консултацията,когато го премериха.не беше мръднал и грам!горкото дете!! Sick

Това не е най-уместния съвет.. Да не говорим за добавката и нехранителната кърма  #Crazy
написах го ,защото проблема при мен беше това
напълно съчувствам на  marianamama   и съжалявам,че не мога да помогна.

# 25
  • Мнения: 941
и ние бяхме така но слава богу само за 3 седмици мисля, аз знам какъв беше проблема при нас и ще го споделя, може да помогне, и сега имаме такива нощи,
Значи моята беба когато не може да се оригне хубаво, или се е нагълтала с повече въздух, уж си се  оригне и заспи и след най-много половин час се събужда с писък, защото и се спи а въздуха я тормози, и аз я вдигам, и така се носим на рамо, държа я към мен, по корем, на коляно докато не изкара всичкия въздух който е нагълтала, и после е спокойна, във въпросните седмици както и да я въртях не се получаваше, оригваше по малко а това което я тормозеше си седеше надълбоко в коремчето и не и даваше мира, дано при вас помогне, за сешоара действа но докато работи, защото беба се унася от шума, но като не и е конфортно като спреш сешоара всичко започва отново,
дано да съм помогнала, по добре да поразмяташ за час два бебо,и ако успее да си облекчи коремчето да можете  после да спите, отколкото да не можете по цяла нощ да мигнете, и да се надявате да спите, и същевременно се изнерявте и бебо и ти

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Ех, миличка, откакто навърши 6 месеца та до сега не е спала нито една нощ, и аз съм преуморена, добре, че е кака й та ме отменя непрекъснато.
Казват, че ще се оправи това безсъние, но кога....
Голямата от бебе ми спеше непробудно от 21ч до 9ч сутрин, до сега си е така, но малката Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
Може да е просто период .. е верно малко дългичък Wink.
Бебка имаше период /седмица-две продължи само/, в който спеше от 22 до 6 сутринта, понякога се буди по веднъж през нощта, сега през час....

# 28
  • Мнения: 5 940
моето спи, но не когато аз искам

# 29
  • Мнения: 24 467
Мъчно ми е за теб, marianamama, особено след последното написано от теб, това, че се налага да си оставяш бебето, за да вземеш по- голямото детенце от градина.
Остава да помислиш върху това, дали имате финансова възможност за наемане на жена почасово, която да прибира, напр., дъщеричката от градина, да те отменя за по някой и друг час в къщи или да почисти... Нямаш ли някоя отзивчива съседка или приятелка? Вярно, че с безвъзмездната помощ човек не бива да прекалява, но за по 1-2 пъти в седмицата, да речем... Друго- колкото и да работи съпругът ти, определено може да те замени за по някоя нощ за наспиване, това е направо задължително за доброто на цялото ви семейство или поне някоя неделя. Казвам го от личен опит- и при двете ни деца ние и двамата с моят съпруг сме работили, нощем сме се редували при обслужването на бебето. живи и здрави сме и двамата. Просто не следва тежестта от недоспиването, а тя е много голяма, да бъде само за единия.
Просто варианти има, потърси, все ще откриеш нещо подходящо за теб.

Общи условия

Активация на акаунт