Телевизия в градината? Това нормално ли е?

  • 1 915
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Когато децата са затворени дълго време,както става през зимата,запчват да нервничат да се дразнят взаимно.Учителката е сама с 22 деца,така поне е в нашата група.Когато седнат да гледат филмче в такъв един момент,децата се успокояват и радват.Тези,които са против телевизора в градината искам да ги видя у дома им.Сигурна съм,че децата им прекарват достатъчно време пред екрана.Сега ще започнете да викате-не,при нас не е така.Е,няма да ви повярвам и това е.

# 16
  • Мнения: 9 052
Когато децата са затворени дълго време,както става през зимата,запчват да нервничат да се дразнят взаимно.Учителката е сама с 22 деца,така поне е в нашата група.Когато седнат да гледат филмче в такъв един момент,децата се успокояват и радват.Тези,които са против телевизора в градината искам да ги видя у дома им.Сигурна съм,че децата им прекарват достатъчно време пред екрана.Сега ще започнете да викате-не,при нас не е така.Е,няма да ви повярвам и това е.

е кво? да си ги държим у дома пред ТВ то или да ги пращаме да гледат ТВ с другите деца? Защо си пращаш детето на градина , zа да играе с деца или да гелда групово филмче ? И това са глупости. НАс са ни отгледали в градини беz ТВ , жените са се справяли ,сега ги мърzи.

# 17
Не, не е така.
В къщи телевизорът не е предмета около който се въртим. Пуска се само вечер и то за новините, между другото.
Зная че на други места не е така.
Детето ми гледа средно по едно  филмче на ден не повече. А в градината има деца с които да си играе, а не да стои подредено на столче пред телевизора.  Може би за да не разхвърлят играчките?

# 18
  • Мнения: 611
До колко е нормално не знам, но че е вече практика да се купува тв. и двд. съм убедена. В нашата градина има в повечето групи, но в първа група, където е дъщеря ми няма, поради простата причина че когато ни го предложиха на род. среща, много от майките се възпротивиха и не ми стана ясно защо, след като си мисля, че всяко дете на тази възраст гледа филмчета у тях, но не на градината не можело Mr. Green
Аз не съм против гледането на филмчета, както у нас, така и на градината, но в умерено количество, а не учителките да забравят защо всъщност са там децата и да отбиват номера с гледане на филмчета по цял ден PeaceВсе пак работата им е да научат децата-на песни, на стихчета, на буквите и др. такива, нали за това им се плаща newsm78

# 19
  • Мнения: 3 268
За нашата градина вече уточних,че много рядко се гледа двд или телевизия и това не може да ме притеснява.Ако във вашата не е така,вземете необходимите мерки.Филмчета дъщеря ми гледа само в събота и неделя,просто защото тя е от децата,които предпочитат да си играят с играчки.Понякога обаче е уморена и сама казва"Пусни ми филмче".Когато нещо е в в рамките на допустимото,не е притеснително.Просто не трябва да се прекалява.Госпожите ви прекаляват ли или вие само си мислите,че е така?

# 20
  • Мнения: 536
Госпожите ви прекаляват ли или вие само си мислите,че е така?
Да, госпожите(едната) прекалява. Не е нормално едно 4годишно дете да използва изрази от сериали при условие, че вкъщи това не се гледа! И ако твоето дете телевизия не го вълнува, моето е точно обратното - дай му да гледа и нищо друго не го интересува. Дори когато играе иска ТВто да е пуснато. Вкъщи само тя гледа телевизия. Аз и новини не пускам даже. Ограничила съм я и знае кога и е разрешено, но ми  е супер неприятно, че в градината гледа явно безконтролно. И немога нищо да направя, защото повечето родители точно като теб го смятат за нормално. Може би и ако моето дете не се впечатляваше от телевизора и аз нямаше да имам нищо против него Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 268
При това положение имаш право да се ядосваш Какви сериали,аз мисля,че на децата само детски филмчета трябва да се пускат.Телевизора е за тях,а не за госпожата да си следи сериалите.

# 22
  • Мнения: 46 520
Мен лично не би мепритеснило, но ако за теб е проблем, говори с директора или смени градината.

# 23
  • Мнения: 639
В нашата градина има и телевизор,и двд.Ползват се в свободното време на децата и то не всеки ден,а от време на време.Не виждам място за притеснение,зимния сезон е такъв,че децата не могат да играят навън и това е вид забавление за тях.
И при нас е така. Гледат филмчета главно през зимата, след 17.00, докато се разотиват децата. Съгласна съм, че всичко е въпрос на мярка. Моят син, понеже редовно го вземаме последен (или от последните), го заварваме да гледа филмче. И, честно казано, предпочитам да е така, отколкото да седи сам и да се чуди кога най-после ще го вземат. Напоследък обаче и аз започнах да чувам от устата му изрази, типични за "латиносериалите". Казва, че са от филмите на госпожата, докато те спят. Понеже предишните две години той заспиваше първи и го събуждаха последен, явно е пропускал сапунките, ама сега, като не заспива толкова бързо...Но пък си мисля, че не трябва да драматизираме излишно. Е, не ми е особено приятно да се гледат тези "бози", ама ние пък да не сме всички идеални в работата си? Ето аз сега познайте дали съм на работа, пък дремя във форума Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И в нашата градина прекаляват с филмчетата.  Всеки ден се гледат, а понякога и по 2 пъти. Аз лично съм много против. Дъщеря ми може цял ден да виси пред телевизора ако я оставя, но на градината и се играе с децата. Точно в детската градина където има деца да си играят мисля, че не е подходящо да се гледат филмчета. Мисля, че учителките много взеха през просото да я карат. Мислех си , че само в нашата градина е така ама то май на доста места се прилага този метод на занимание.... много жалко.  Родители от нашата група мислим да направим подписка да се спре практиката на образоване чрез гледане на филмчета.

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 239
В нашата градина през ден след 16ч. заварвам децата да гледат филмчета. Наредени са в кръг пред телевизора. Мислим да поставим въпроса пред учителките и се надявам да има ефект. Но пък се чудя дали досега някой е казал нещо newsm78 Все пак са 25 деца.

# 26
  • Varna
  • Мнения: 333
А в нашата група госпожите не искат да има ТВ. На първата род. среща една от майките предложи да купим ДВД + ТВ. Само една майка беше против. / на мен ми е все едно, защото моето дете гледа филмчета 2 пъти седмично сутрин преди градина - просто не обича да гледа /
На втората род. среща госпожата предложи да купим уредба, щом като сме решили да купуваме нещо. Хем по-евтино, хем ще е от полза, че имаха само един допотопен касетофон.
Нашите госпожи успяват да се справят с 20 деца без да ги карат да гледат ТВ.
Снощи доживях да чуя моят син да моли да го заведа в ДГ, защото аз съм му се карала.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Милена, браво нацелили сте градина, щом там са и по добри от теб Joy значи си заслужава.

# 28
  • Мнения: 293
За нашата градина не знам дали имат ТВ, но в яслената група имат. #Cussing outКога го пускат, по колко време децата гледат телевизия не знам. Когато бях там беше следобед и бяха пуснали Картона.Иначе изобщо не одобрявам идеята в яслата или в градината да дават на децата да гледат телевизия.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не бях чувала, че и в яслите са започнали да им пускат телевизия.

Общи условия

Активация на акаунт