Упорита и продължителна кашлица

  • 49 256
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
здр.моето дете кашляше в продължение на 2 месеца и нещо.нишо не помагаше,да уточня че ходеше на ясла.след 2 месец кашлица я занесох ме на белодробен,там ни изписаха 2 вида сиропи и капки(а през тези два месеца детето беше non stop на някакви лекарства)и сега мога да кажа че вече е добре,и не кашля.но аз го отдавам и на факта че я спрях ме от ясла.понеже е с проблемни сливици и всички доктори при които я водехме бяха на това мнение.

# 16
здр,надявам се че вече сте здрави!ние сме така от септември,а от 2 януари вече имаме температура,има възпаление на очите,не се храни,оплаква се от болки в корема и постоянно лежи,каквото хапне-повръща,край няма и решение няма.сменихме 3 унг. и 1 хомеопат.вече смятам че вината е в мен,че не поисках да се направят изследвания по-рано и че не започнахме лечение с аб. още тогава.можеби сега нямаше да се чудя какво става с това малко и безпомощно човече. Cry

# 17
  • Мнения: 161
здр,надявам се че вече сте здрави!ние сме така от септември,а от 2 януари вече имаме температура,има възпаление на очите,не се храни,оплаква се от болки в корема и постоянно лежи,каквото хапне-повръща,край няма и решение няма.сменихме 3 унг. и 1 хомеопат.вече смятам че вината е в мен,че не поисках да се направят изследвания по-рано и че не започнахме лечение с аб. още тогава.можеби сега нямаше да се чудя какво става с това малко и безпомощно човече. Cry
Тогава оздравяхме, но твърде за кратко. Сега пак сме болни и вече се чудя от къде идват тези гадости. Бебчо не ходи на ясла, ограничила съм контактите почти до мимимум / даже и по празниците, въпреки, че имаше доста недоволни и най-вече бабите и дядовците/, храни се разнообразно, доколкото е възможно в този сезон, приема допълнително витамини, закалявам го редовно още от съвсем малък и въпреки всичко отново диагнозата е ОВИ.Отгоре на всичко и каката не е ходила на градина, т.е. не тя е "виновната" за вируса този път.

# 18
  • Мнения: 59
Здравейте мами, да споделя опит-всичко изброено дотук го имахме и ние-трета  сливица , алергия, прозрачни сополи, кашляне след двойна консултация с джипи и УНГ пихме 10 дни сутрин Аерриус + Аугментин- вечер Бактробан маз в носа + Аугментин. Всичко изчезна  Whistling WhistlingСпоред мен рецептата е точна комбинация и дозировка на лекарства.Пожелавм успех в сополената битка #2gunfire #2gunfire.

# 19
  • Мнения: 381
ако ви кажа че новата ни година започна с болести...и още не сме оздравяли.
малката от 1.01 е с кашлица,хрема,но за щастие без температура.изпихме цял АБ-дурацеф.ицяло шише проспан.на втория преглед се оказа че е доста усложнено-свирели и гърдите и може да стане опасно.щеше да е директно на инжекции,но решихме да опитаме с Клацид и мукосолван.много ме е страх да не се стигне до болници или нещо такова.по принцип не е болнава,но разбрах от педиатърката че всяко трето дете е с кашлица тези месеци и с много бързи усложнения. Sad

# 20
  • Мнения: 3 500
Ще следя темата, защото моята дъщеричка е по същия начин. Кашлицата не й е спирала повече от 2 месеца. През деня е по-спокойна и кашля рядко, но нощем е малък ад. Забелязала съм, че като давам капки Зиртек вечер кашлицата е по-малко, а понякога не се чува изобщо. Но иначе не минава ден и нощ без да се е прокашляла, както казваш "като стар пушач". Дали не е от сухия въздух!?

# 21
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
да се запиша и аз мамчета.Малката почти цял месец е със сополи и кашлица първо имаше зачервено гърло изпи 2 антибиотика няма температура но тази кашлица е безкрайна ту намалява ту се осилва просто ужас.Имам чуството че цяла зима ще е така.Не ходи на градина стремим се да е пазим но нестава.Кога ще оздравеят тези маници?

# 22
  • Мнения: 106
Да се оплача и аз - дъщеря ми кашля от септември  ooooh! Кашлицата ту се засилва, ту намалява, но не изчезва. Лежахме в болницата уж с пневмония, изписаха ни и само седмица след това, когато отидохме на контролен преглед се оказа, че гърдите и отново свирят  #Crazy И пак вентолин, противоалергични сиропи, инхалации. Изпи всички сиропи за кашлица, нищо не помага. Точно преди Коледа я водихме на пулмолог и се оказа, че има астма в начална фаза. Сега ползваме инхалер и противоалергичен сироп. Кашлицата й значително намаля, но все още не е изчезнала. Просто кошмар. По празниците ходихме до Беклемето. В колата се скъса да кашля, но щом се качихме горе и излязохме навън, като с вълшебна пръчица кашлицата изчезна. Така че, съветвам ви да пробвате и с чист планински въздух. Успех!

# 23
  • Мнения: 3 929
И на нас не ни се размина този "кашлечен" вирус. В средата на декември се разболя от бронхит. Пи Зинат и Еуреспал, но кашлицата продължи. На 3.01. пак го заведох на лекар. Изписаха му Клацид и Сиракол. Докторката се съмняваше за пневмония, но кръвните изследвания бяха повече от нормални. Даже съжали, че му е изписала АБ, та след като го беше започнал, трябваше да продължи да го пие поне 5 дни. Все още кашля обаче. Днес пак го заведох. Педиатърката каза, че гърдите му са чисти, че това е остатъчна кашлица, тъй като детето е боледувало по-често, по-трудно изчиства храчките и затова кашлял сутрин след ставане предимно. Изписа му Зиртек капки и един имуностимулант, та поне малко да го закрепим. Ще видим, дали тези капки ще имат някакъв ефект.

# 24
  • Мнения: 381
здравейте притеснени мамчета.да ви се похваля-на сиси вече нищо и няма,изчезнало е свиренето в гърдите и направо се успокоих.надявам се  и при вас да са се оправили нещата.
обаче лекарката изписа едно сиропче-такова витаминозно за имунната система,казва се  multi-sanostolisir(пиша го точно така както е в рецептата) но немога да го намеря в google,а исках да прочета отзиви за него.ако може някой да ми помогне с информация?

# 25
  • Мнения: 4 970
МИсля че сиропчето е Мулти саностол Thinking

# 26
  • Мнения: 36
Сиропът е чудесен, много вкусен; проверете го в първата аптека до вас.Там ще получите информацията, която Ви трябва.

# 27
  • Мнения: 1 163
И ние сме така вече от две седмици, че и повече. Кашля като стане сутрин от сън и от обедния сън. През другото време кашлица няма. Ако се затича и заиграе пак почва да кашля. Изпи какво ли не. Сега и слагам капки в носа и и давам  сироп за кашлица. Промяна никаква. Вече ми идва да се гръмна. Сто лекари смених едно и също. Гърдите чисти а кашля защото и се стичат секрети от нослето. Ама те тия секрети край нямаха. Не е ходила и на ясла от две седмица  да я пазя, че нали се задава страшен вирус. Ама ние още от тоя несме се излекували.

# 28
  • Мнения: 381
да,вече купихме сиропа и видях че пише самостол.може би лекарката го е написала на латински в рецептата.проверих из нета и всички са много доволни от сиропчето.надявам се и при нас да е така,особено като ни препоръча малката да изпие цялото шише.дано скоро няма болести,пожелавам го и на вас. newsm10

# 29
  • Мнения: 46 602
... Гърдите чисти а кашля защото и се стичат секрети от нослето ...

И аз, и детето бяхме така дълго време.
Взех капки Мукоплант, но ги пихме само 1 ден, видя ми се излишно. Минава без лекарства  Peace

Общи условия

Активация на акаунт