постоянна кашлица на дете

  • 36 766
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Здравейте, обръщам се отново към Вас. Преди 4-5 седмици синът ми изкара ларингит доста тежко. Лекуваш ме го с инхалации и антибиотик, защото имаше висока температура. От тогава до сега кашлицата не спира. Вече 5-та седмица. Ту намаля, ту се засилва, но си я има.  Има я през нощта и деня, постоянно. На пристъпи е. Взехме му секрет от гърлото-всичко е наред, гърдички чисти. Изпил е 3 сиропа за кашлица. Днес пак ще отидем при личната, но кажете ми моля, на какъв лекар да го водя, може би на УНГ и пулмолог?Няма хрема, жизнен е и малко нервен. Благодаря предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Дъщеря ми едно време беше почти по същия начин, само че при нея от кашлицата повръщаше и се бяхме видяли в чудо. Единственото нещо, което ми идва наум е да не е вече някаква алергична кашлица, защото на нас и това ни казаха, та ходихме и на алерголог. Просто може нещо още да се изчиства, незнам. На нас ни взимаха секрет и от носа, не само от гърлото, защото може там да има нещо, да се стича назад и да го дразни (нищо, че видно няма хрема). Добре е да го види специалист - УНГ, може и пулмолог, ако трябва и да си кажат мнението. Аз започнах да й давам разни хомеопатични и други за имунната система и в един момент явно го израстна и приключихме, но при нас беше с месеци кашлицата...

# 2
  • Мнения: 310
Забравих да допълня, че пие AERIUS цял месец и му вземахме секрет от носа още в началото. Всичко е чисто. Личната ни праща при пулмолог, но има час чак в сряда. Много се притесних. Ако е от алергия, може ли кашлицата да става влажна от време на време? Защото през деня е влажна, но през нощта си е суха. Ще  търся алерголог днес, но ми се струва, че щом е влажна, няма да е алергия...

# 3
  • Мнения: 7 325
Миналата година дъщеря ми беше с кашлица от септември до юни. На моменти се засилваше, на моменти стихваше, но никога напълно. Беше седмица в училище, седмица в къщи. Педиатърката казваше, че е нормално. Децата, които влизат в детско заведение за първи път са много неустойчиви срещу вирусите, хващат нещо, след това друго, а първото не е напълно излекувано и така докато не се изгради имунитет. При нас за кашлица и сополи не се дават нито сиропи, нито капки. Та и при вас може да е нещо подобно ако ходи на училище или градина - неизлекувал се напълно от едното да е хванал някакъв вирус.

# 4
  • Мнения: 218
Здравейте,чувала съм че при астма е така,но пулмологът ще каже.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 178
При моето дете такава уж остатъчна, уж безобидна кашлица се оказа астма.
Заведи го в сряда на пулмолог, не е чак толкова далеко. Можеш и да смениш противоалергичното с Ксизал или Зиртек (моето дете не реагира на Ериус).

# 6
  • Мнения: 310
Извинявам се за глупавият въпрос, но ме интерисува как протича прегледа при пулмолог-а

# 7
  • Мнения: 218
Нищо особено не е прегледа,поне при по малките преслушва го със слушалки.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 178
И при по-големите е такаа, но разпитват майката за други членове на семейството и т.н. Ние сме носили и снимка от рентген.
Дано да не е астма.

# 9
  • София
  • Мнения: 632
Моят син имаше такава преди месец. Вирус някакъв ни пипна. Та купих Самбукус и изчезна много бързо. А за ларингит или фарингит давам Хомеобокс. Дано съм била полезна.

# 10
  • Мнения: 310
Моят син имаше такава преди месец. Вирус някакъв ни пипна. Та купих Самбукус и изчезна много бързо. А за ларингит или фарингит давам Хомеобокс. Дано съм била полезна.
Благодаря ти, това наистина ще го взема, виждам, че е страхотно за имунната система.

# 11
# 12
  • Мнения: 310
Здравейте, днес бяхме при пулмолог-а. Останах доволна от прегледа, дано и лечението да е адекватно. Каза, че гърдичките са чисти, подробно искаше да знае всичко за кашлицата. Даже го накара да побяга малко отвън за да я чуе и тя. Каза, че е на алергична основа, останала от ларингита (нещо такова). Изписа ни Ефира 4мг (което е за астма, не знам защо го изписа, но ще го давам), Кларитин, Демефан и капки за нос. Сухата кашлица каза, че е от нослето. Описвам подробно, за да е полезно и за други мами, сблъскали се с този проблем.Ще пиша след няколко дни и резултата от лечението. Всичко добро и благодаря на всички, които ми отговориха. bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 7 277
Някой може ли да предложи добър начин за спиране на "задна" хрема при дете на 4 год. възраст? От тази проклета задна хрема при нас идва кашлицата, която е супер продължителна (3-4 седмици вече) и не се знае още колко ще продължи. Всичко друго (гърди, бронхи ... казват, че е наред). Пробвах с капки tobrex и tobradex - не става. Давам Кларитин сироп. Докторът каза да не правя инхалации, защото засилват кашлянето.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте, обръщам се отново към Вас. Преди 4-5 седмици синът ми изкара ларингит доста тежко. Лекуваш ме го с инхалации и антибиотик, защото имаше висока температура. От тогава до сега кашлицата не спира. Вече 5-та седмица. Ту намаля, ту се засилва, но си я има.  Има я през нощта и деня, постоянно. На пристъпи е. Взехме му секрет от гърлото-всичко е наред, гърдички чисти. Изпил е 3 сиропа за кашлица. Днес пак ще отидем при личната, но кажете ми моля, на какъв лекар да го водя, може би на УНГ и пулмолог?Няма хрема, жизнен е и малко нервен. Благодаря предварително!
Да ти кажа при нас задната хрема и кашлицата мина като започнах да й давам разни хомеопатични неща и билкови. Не съм й давала противоалергични сиропи, капките също ги спрях и само й пръсках физиологичен разтвор и нещата отминаха. Тя го израстна някакси, а и хомеопатията много помогна.

Общи условия

Активация на акаунт