постоянна кашлица на дете

  • 36 864
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 277
Здравейте, вчера бяхме на вторичен преглед при пулмолог-а, каза категорично, че малкия има алергичен ринит!  

Знаеш ли към какво е алергията?

# 31
  • Мнения: 310
Не, нямам представа. УНГ, каза на пролет да се направят изследвания при алерголог. Други казват, че не е хубаво за толкова малко дете... Никой нищо конкретно не ми казва. Явно трябва да взема решение на своя глава, какво да правя  Cry

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 526
На дъщеря ми й правиха изследвания за алергии, когато беше около 2-2,5, а това е било преди 10 години. Сега има къде къде по-добри тестове. Алергичен ринит и въобще що е алергия, аз бих предпочела с хомеопатията, а не със сиропи и лекарства, мисля че бях писала и преди. В крайна сметка ти ще си прецениш, не искам да ти налагам мнение, но при нас с кашлицата помогна, а и колкото повече израства, толкова нещата би трябвало да отшумяват. Той сега е точно в тези години, когато е най-голямото боледуване и т.н. Незнам какво си чела за ринита, но не се шашкай, споко Simple Smile)

# 33
  • София
  • Мнения: 632
Трябва максимално да разберете от какво прави алергия, храна, полени, нещо в дома прах, препарат, влага... Знам, че е трудно и аз имам такъв ринит от киселото мляко и влагата. Киселото мляко спирам но важното време не мога... Пия dulcamara и арсеникум албум. Грешно повечето казват че алергията била от силна имунна система според мен е обратното - от изтощена... За това ти написах за Самбукуса и Коластрата, защото са естествени и безвредни, аз и малкия ги пием.
Ти си познаваш най-добре детенцето де, да не ти натяквам Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 7 277
Подкрепям, че трябва да разбереш от какво прави алергията, доколкото може. Някои алергени са лесно отстраними от средата, в която живее детето.

На нас алергологът ни каза, че вероятно сме с алергия към вирусите, без да се тестваме, на база наследствена обремененост с алергии.

Скрит текст:
Не очаквах, че може да има алергия срещу вирусите, това не е нещо измеримо, но вярвам, че е възможно някой по-изнежен детски организъм да направи реакция и срещу нещо такова. Например аз - при всеки вирус - правя пристъп на астма на алергична основа. По друго време май не правя, само при вирус и при мен няма връзка със сезоните.

Чувала съм и за дете с алергия към частиците в замърсения въздух, особено при влажно време. Носната лигавица ставала по-податлива за приемане на вредители при влажно време - четох го в някаква преса.

Грешно повечето казват че алергията била от силна имунна система според мен е обратното - от изтощена...

Много ми допада, най-искрено, това изказване, защото и аз не познавам някой родител, който да ми се похвали, че неговото дете е със "силна" имунна система. Всички се убиваме да даваме имуно-стимуланти, витамини и пр. - т.е. приемаме, че децата са със слаби имунни системи, пък едновременно правят алергии.

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 15:36 от Ashia

# 35
  • Мнения: 310
Благодаря Ви момичета за отговорите, наистина сте много мили  bouquet На хомеопат задължително ще го заведа другата седмица. Мислех си до сега от какво може да е алергичен и единственото което пие в големи количества е киселото мляко (една кофичка на денонощие). Ще говоря с хомеопата, ако тя ми препоръча да отидем на алерголог, ще отидем. Като се замисля, горкото, цяло лято, че и от преди това постоянно беше със запушен нос и тогава изби ларингита. Явно всичко е започнало още на пролет.  ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 7 277
simbatka, нашата кашлица поспря. При вас как е?

Обаче дъщеря ми продължава да киха и да издухва един алергичен сопол, макар че е 10 дни вкъщи без градински изживявания. Ние решихме да продължим с антихистаминовите. Ще гоним хомеопата, като оздравеем. Някой може ли да се похвали от хомеопат в София, който да разбира и от алергии, и от начин на хранене с подходяща диета (3 в 1  Money)?

# 37
  • Мнения: 212
Хайде и ние при вас!  Tired Кашлица от 3 седмици. Суха и непрекъсната, все едно нещо й дразни. ЛЛ казва, че нищо й няма, пулмулога я натъпка с лекарства и антибиотик. Казва, че е алергия. Втори път сменя лечение, но ефект няма /а специалистът се води добър/. Вторите няма да ги взимам, но и не знам какво да правя и къде да я водя... ooooh!

# 38
  • Мнения: 310
Здравейте,аз водих малкия на хомеопат, миналия четвъртък и му изписа инхалации отново с вентолин и пулмикорт,както и сол номер 2 и 7 и малко хомеопатични хапчета. При нас кашлицата остана предимно вечер и след сън,както и ако е бягъл. Каза,че възстановяването е по-трудно и иска време. Ще правим 5 дни инхалации и пак на преглед.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 277
simbatka, хомеопатът ли предписа пулмикорта и вентолина? Между другото на нас пулмикорт ни помогна. Правихме инхалации 5 дни сутрин и вечер, сега продължаваме втора серия от 5 дни инхалации само вечер. Нищо друго не ни беше помагало така ефективно досега за кашлицата (като не сме пробвали орален антибиотик).

ella_80, Пулмологът потвърди ли диагнозата на ЛЛ, че на детето му няма нищо, освен алергията. Любопитно ми е защо е предписал антибиотик? Може да потърсиш мнение и от друг пулмолог. Любопитно ми е също - какви други лекарства предписа за сухата кашлица?

# 40
  • Мнения: 212
Ashia, потвърди почти. Каза че сливицата й била зле и затова АБ, а нея нито я боли гърло, нито нищо. На втория преглед каза ме просто й били големи явно... което според мен прави безсмислено пиенето на антибиотик. Изписа вентолин иначе. Няма ефект нито от аб-то, нито вентолина. Днес сме пак при личната да каже къде да я водя вече.

# 41
  • Мнения: 7 325
Може ли да ми обясните малко по подробно какъв препарат е Вентолин. Тук го изписват на децата със задушаваща тежка кашлица и астма. Ако е безвреден и чисти кашлицата да го взема и аз, че при нас както писах по горе се кашля и се точат сополи от септември до май и педиатърката ни не дава нищо.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 277
ella_80, успех с личната лекарка днес и дано ти даде адекватен съвет. Жалко, че антибиотикът не е спрял секрета, от който детето кашля. Явно трябва да опитате с нещо друго. Пробвахте ли сироп за втечняване и потискане от типа на Хюмекс Драй или Демефан?

Не е задължително детето да го боли гърлото при кашлица. За третата сливица, щом е имало все пак съмнения - питай и в темата за сливиците, ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645602.0;topicrefid=4  Може някой да помогне с идея относно какво му има на детенце.

За кашлицата на нас ни помогна пулмикорт. Той е по-тежка артилерия от вентолина, защото е кортикостероид. Лечението се назначава от лекар. На нас ни го назначиха, след като 1 месец кашлицата упорито се заседя и отказа да си ходи.

Може ли да ми обясните малко по подробно какъв препарат е Вентолин. Тук го изписват на децата със задушаваща тежка кашлица и астма. Ако е безвреден и чисти кашлицата да го взема и аз, че при нас както писах по горе се кашля и се точат сополи от септември до май и педиатърката ни не дава нищо.

I.Hr, Къде е това "тук" Simple Smile Щом кашляте от септември до май и не ви дават нищо по лекарска преценка - това сигурно е в чужбина? Ако нямате усложнения като бронхит, пневмония и др. бактериална инфекция, и не ви правят проблем в училище за кашлицата, тя само по себе си не е най-голямото зло на света.

Вентолин е бронхо-дилататор, с който се облекчава (но не се лекува) астма и задушаваща тежка кашлица. Изписвали са ми го в комбинация с АБ капки при лечение на не много тежки хрипове в гърдите, причинени от бронхит и бронхиолит, чрез прилагане с домашен инхалатор, а не с помпичка, за бебе на 7 м. Не мисля, че препаратът е безвреден, макар че май се продава без рецепта. От описанието ти "кашля и се точат сополи" дълго време, не излиза че сте с бронхо-спазъм - т.е. вентолинът май не е твоето лекарство. 

# 43
  • Мнения: 7 325
В чужбина е да и като започне училище се започват и сополите. Не е нищо кой знае какво при моята дъщеря, в сравнение с повечето деца от селото, които са с астми и бронхити, но кашлицата на моменти се училва на моменти стихва и така до лятната ваканция, когато изчезва. Педиатърката ни не ми е давала сиропи никакви, купих си от България ГринТос, давала съм няколко пъти само, не се е налагало повече Слава Богу, но Здравната система тук е много зле и се влошава с всеки изминал ден и нямам никакво доверие на докторите,

# 44
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
И при нас симптомите са същите като при simbatka.Синът ми започна ясла и вече месец и половина кашля.Вечер е суха кашлицата и на пристъпи,звучи като ларингитна,през деня -влажна и суха се редуват.Вечер често повръща от кашлицата.На пулмикорт е от две седмици-ама ефект не виждам.Сега.....каката е със астма,която започна пак като ми тръгна на ясла,та и до ден днешен е на кортикостероиди и Вентолин при нужда,само че тя никога не е имала суха кашлица,само влажна и правеше бронхиолити,до миналата година пиеше и Монтелукаст.Според лекарите и нейната кашлица е със алергичен компонент..Моля,някой ако е наясно със материята да обясни-как и двете ми деца не са кашляли и са били здрави преди яслата,и после изведнъж алергия..Ясно ми е,че постоянно хващат някакви вируси в яслата,ама как изведнъж развиват и алергия,със която после се борим със години-ей това не мога да го разбера newsm78.И да,сигурна съм,че преди посещенията в яслата не са проявявали никакви симптоми на алергия.
simbatka,със каката сме минали всякакви тестове...Първо кръвен-показа алергия към белтъка на кравето мляко,после година лечение и кожен тест-там не реагира на нищо,после пак кръвен-и там не показа,на следващата година-пак алергия към мляко показа..Е,как става този номер-не знам и аз...Сега чакаме резултатите от поредния кръвен-те се правят на година,година и половина..
Най-гадното е,че сега със малкото пак тръгваме по същия път..След месец кашлица,очаквам поредния доктор да ми каже -кашлица със алергичен компонент и да започваме пак със тестовете...
Просто информативно-нито аз,нито ММ имаме алергия към нещо,да не говорим пък за астма..

Общи условия

Активация на акаунт