Мама май усеща вече МАЙското палаво човече.

  • 14 034
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 448
Добро утро,момичета!Аз съм на работа и искам да ви пожелая весело изкарване на срещата.Ще чакам и снимки.
kris_80 ,аз имам същия проблем с болничните,но открих вининовниците-нащите счетоводителки.Четири са,но ги мързииииии.Болничните подават най-рано след 2 месеца и половина.Имам неизплатен и 4 дни за август.Нямам думи.Обади се на телефона на НОИ 926 10 10 и следвай инструкциите.На служителката кажи ЕГН и тя ще ти каже какъв е проблемът,кога ти е подаден там болничният......Аз така правя.
Приятен ден и целувки на тумбачетата.  bouquet

# 46
  • Варна
  • Мнения: 903
Добро утро!
 Hug за Маги, за оформлението на темичката ни.
За лосионите: мисля, че трябва да се внимава с определени етерични масла, но... кои са... newsm78 Аз продължавам с Дева. Важното е да е мазничко Grinning
Мъничко завиждам за срещичката ви, очаквам снимки и отзиви
А какво става с Гери и Чуш?
meyz, много си лаконична, кажи как се развиват при теб нещата Wink
Хубав и спокоен уикенд

# 47
  • Перник
  • Мнения: 211
Добро утро, момичета! Simple Smile
Навън е истинска зима, направо ужас! Пак цял ден трябва да си стоя у дома #Cussing out Искам вече малко слънце!
Ще чакам с нетърпене да разказвате за срещата; и аз бих дошла, но ми казаха след амниото 4-5 дни само да лежа Sad...и аз слушам. Положителни емоции на всички пожелавам

# 48
  • Мнения: 17
Момичета, много съм притеснена относно болничните. Аз съм от средата на октомври в болничен и досега от НОИ не са ми привели нито стотинка. Някоя друга има ли такъв проблем? И къде изобщо трябва да попитам дали изобщо да се надявам на превод при положение че болничните ми се подават в София? Много съм притеснена, защото разчитах на тези парички за да купя подарък на мъжа ми.
Здрасти, искам да ти дам малко инфо за болничните. Имам опит, защото съм счетоводител и аз правя болничните на много фирми. Болничния трябва да се предаде в счетоводство до три дни след издаването и към него се подават и определени документи, в зависимост от вида на болничния и да ли е пръв за тази година или не и т.н. Та след края на месеца предприятието трябва да внесе дължимите осигуровки, да изплати заплати, да подаде информация обр.1 и да знесе болничните в НОИ. Практически носенето става между 10-то и 20-то число на месеца, следващ издаването на болничния. Ако няма никакъв проблем, болничния се изплаща до 30 дни след това. Може да има разнообразни проблеми - не подаден болничен (това само по себе си обезмисля всичко оттук наттатък, но все пак...); не подадена Деклар.обр.1, несъотвествие с имената - в болничния, личната карта, ЕСГРАОН, Персонален регистър;несъотвествие с дните в болничния и дните, подадени с деклор.обр.1; несъотвествие с подадение данни за болничния и данните, подадени за този болничния от издалия го лекар ( и те като работодателите подават инфо на дискета като счетоводителите). Мисля, че това са основните причини за проблем, поне сега за тях се сещам. Мога да ти препоръчам да си извадиш ПИК код и с него в интернет да си проверяваш как върви болничния. Иначе понеже сме България все пак - най-сигурния начин си остава да отидеш на място (има специални гишета) и да попиташ конкретно за твоя проблем).

# 49
  • Варна
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен.Аз започнах да се мажа с кокосово масло,но тук видях че не било добре да е с витамини така че и аз ще продалжавам с Дева.И аз малко завиждам на софийските майчета за срещата.Защо и ние от Варна не си направим една?Усмихнат ден н всички.  bouquet

# 50
 Embarassed Хей, ранобудничета! Аз малко се успах за виртуалната среща, но... може би се отлага?!
Е във всеки случай, аз съм на линия (тук или в скайп със същото име takhlit) и предлагам, ако не можете сега да направим една голяма виртуална среща за всички (и тези, които ще отидат на истинската и тези, които не можем!). Така ще ни разказвате в "реално време" за срещата, за времето и други неща Simple Smile
За да можем да си говорим в скайп, тези, които го нямат могат да си го изтеглят от http://skype.bg/, инсталират и да се регистрират. Удобно е, защото ще можем да си направим общ чат, който обаче не се вижда от други  Party и да си пращаме снимки!
Ако не стане сега, може да опитаме и довечера към 19 или 20ч. както предлага Алекси!
Хайде, весела реална среща в мола и до довечера, надявам се!
  bouquet за всички майчета!
 

# 51
  • Мнения: 60
Здравейте момичета! Не съм писала, защото бях в болница три дни - изписаха ме, после всеки ден на вливания с магнезий, защото пак получих контракции, хванах вируса с гадене и разстройство и не ми останаха много сили да пиша. За сега съм по-добре, но ми казаха да лежа и да не се напрягам нито физически нито психически / а това е невъзможно/. Лекарката ми каза, че бебка е добре и расте. Сега пия Магнерот и Нош па и се надявам да не ми се налага пак да влизам в болница.
Хубав ден на всички!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 45
Gery_s,много съжалявам за това което ти се е случило пожелавам ти бързо да се оправиш   Hug

# 53
  • Мнения: 84
Здравейте момичета.
Аз пак малко повечко си поспах,ама сутрин така са ми мили чаршафите,едни мекички,топлички.Направо цял ден да не ставаш от леглото.

Да ви разкажа за доктора,който не ми даваше талоните.Вчера бях на ЖК там ииии много мил беше.Но май са му се обаждали от НЗОК.
Даде ми всички талони който ми трябват даже и за допълнителни изследвания ми даде.Гледа ме на УЗ и после превключи на 3 Д.Много хубава снимка ми даде на бебето от триизмерния и каза 98% МОМА  newsm44  stork-girl  Аз точно това си пожелах на Дядо Коледа.
Докато ме гледаше на УЗ бебето ме изрита и сега съм сигурна,че това което чувствам са ритници,защото го усетих и видях едновременно.
На 20.12 съм при Марков дано и той каже ГОСПОЖИЦА,тогава ще съм по-сигурна.

# 54
  • Мнения: 332
Gery_s  Hug  Найстина написаното звучи брррр, ем контракции, ем пък и вируса те е хванал.Важно е че сега сте добре с бебка, тя расте, и май месец ще видим една сладка госпожица ...... или господин ще направи изненада Wink Никакви посещения повече на болници, ние забраняваме категорично да има такива поводи. Прегръдки на теб и бебка.

довечера ще пробвам да съм на линия за виртуална среща. Че то аз и сега бях, за 20ина мин. но малкия мъж като каза, не.....искам да си играя, и то не в кошарата (т.е. изправяне по всичко що е мебел и пролазване от едно място до друго, и пак така  Joy )

Ей, тези на които им е з апърви път, пък и не само на тях, да знаете че ви чакат една голяма приказка, или по-точно пътешествие. То вече е започнало, но след раждането, когато с всеки час детенцето се променя и ококорва по-любопитни очи и при всяко ново движение, стъпка, играчка , ги отправя първо към мама или татко..... да имах дар слово...ама нямам, та спирам. Аз си чакам с нетърпение и второто пътешествие да започне Party
целувки на коремчетата, че сами не можем да си ги нацелуваме. И никакви оплаквания днес и занапред.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 171
Gery_s, бързо оправяне и да не ти се налага до май да посещаваш болница освен за преглед!

Ще чакам с нетърпене да разказвате за срещата; и аз бих дошла, но ми казаха след амниото 4-5 дни само да лежа Sad...и аз слушам.

На мен не са ми казвали да почивам и да лежа толкова време. Даже на следващия ден ходихме на пазар и си походих. От тогава цяла седмица си ходя на работа и т.н. без никакъв проблем.

Между другото вчера си взех резултатите от амниоцентезата. Правиха ми само съкратения вариант на изследванията, защото нямало предпоставки за пълни генетични изследвания. На бебето му няма нищо. И ДНК анализа показва, че трябва да купувам рокли.

# 56
  • Перник
  • Мнения: 211
Gery_s, пожелавам ти бързо оправяне и дано това са последните ти тревоги за цялата бремност!
Mrs Christmas, честитя ти от сърце добрите резултати от амниоцентезата! На мен също ще ми правят само ДНК анализ и тъкмо се чудех дали ще ми кажат и пола, но от теб разбрах че ще разбера и това. За колко дни ти станаха резултатите? Аз попитах днес дали случайно не са готови (защото нямам търпение естествено), но ми казаха чак в сряда да се обадя, т. е.  7 работни дни трябвало да минат. А аз дотогава сигурно ще изперкам #Crazy
Oncheto, безкрайно се радвам за добрите новини при теб! Хубаво е в отбора да има повече розови гащички!!!

# 57
  • Мнения: 84
Mrs Christmas ,честито момиченце.При теб е сигурно 100 % за пола. Я да се поотъркам в тебе ,че и моя бебчо да е МОМА   hug

# 58
  • София
  • Мнения: 1 155
и аз да се запиша в новата тема!
За крема да кажа за корема - ако е от обикновените - внимавайте да не съдържа вит. А!

# 59
  • София
  • Мнения: 6 171
За колко дни ти станаха резултатите?

Правиха ми амниоцентезата в петък и резултата ми казаха сутринта на следващия петък. И да е бил готов по-рано не съм се обаждала за да питам.

Mrs Christmas ,честито момиченце.При теб е сигурно 100 % за пола. Я да се поотъркам в тебе ,че и моя бебчо да е МОМА   hug

Отъркай се няма проблем. Но все пак се надявай само таткото да е стрелял правилно, че нашия малко се е пообъркал защото искаше още един син.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт