Коледна пита "Роза"

  • 75 928
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
брее, какви майстори има само в този форум!  chef

# 16
  • Мнения: 4 496
 Ето я моята питка:

КЛИК
 Blush

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 20:20 от краcим

# 17
  • Мнения: 1 283
Ето я моята питка:

КЛИК
 Blush


Браво   bouquet страхотна е на вид, значи и на вкус м..мммм eat

# 18
  • София
  • Мнения: 718
Супер изглежда! Задължително ще пробвам .

# 19
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ох, красота!!! А колко време се пече и на колко градуса??

# 20
  • Мнения: 1 283
Ох, красота!!! А колко време се пече и на колко градуса??

Моята питка я пекох на 150 градуса на долен реотан с вентилатор - 10 минути и после още 40 минути на 150-160 градуса на горен и долен реотан с вентилатор.
Фурната предваритено трябва да е загрята.

# 21
  • У дома
  • Мнения: 1 741
pepika , много ти благодаря. Моята фурна е обикновена и няма вентилатор и все ми се струва, че нещата ми прегарят отдолу. Не знам как да го избегна този проблем.

# 22
  • Мнения: 400
Това е последната пита, която направих. Идеята за украсата е от форума.
http://www.bgphoto.net/photos/698/o633310626537500000.jpg

# 23
  • Мнения: 4 496
Моята фурна е обикновена и няма вентилатор и все ми се струва, че нещата ми прегарят отдолу. Не знам как да го избегна този проблем.

Моята има вентилатор, пекох я на 160 градуса.
На майка ми фурната нямаше вентилатор. Печеше първо само на долен реотан, за да се надигне, после включваше и горния за да се  опече и отгоре. Дано някой друг се включи с мнение, за да не те подведа без да искам. Rolling Eyes

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Едно въпросче от пишман готвачка - как правите различните парчета? Blush Дано да разберете въпроса ми, че аз много не си го разбирам де така зададен Crazy

# 25
  • Мнения: 4 496
Ако въпроса е как стават малки и големи- ами не мога да ги отрежа еднакви триъгълниците... Blush

# 26
  • Мнения: 1 485
Питката е превъзходна!
Благодаря!  bouquet

# 27
  • Мнения: 162
           Досега не съм месила тесто. Въпросът ми  е: може ли да се омеси такова тесто в кухненски робот. Искам да направя питка за Коледа и тази ми грабна сърцето.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 283
Едно въпросче от пишман готвачка - как правите различните парчета? Blush Дано да разберете въпроса ми, че аз много не си го разбирам де така зададен Crazy
Зависи как съм ги наблъскала Joy
pepika , много ти благодаря. Моята фурна е обикновена и няма вентилатор и все ми се струва, че нещата ми прегарят отдолу. Не знам как да го избегна този проблем.
Преди в обикновената фурна я пусках на 50 градуса държа я вътре около 20 минути и после я увеличавам на 160 градуса .Като видя, че се зачервява отгоре, слагам фолио, докато се изпече напълно.
Дано съм ви била полезна момичета Blush

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Въпроса ми беше как правите отделните питчици такива завъртяни Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт