Коледна пита "Роза"

  • 75 937
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 496
Въпроса ми беше как правите отделните питчици такива завъртяни Mr. Green

Всеки триъгълник го навиваш на руло , започвайки от широката/външната/ страна навътре към върха.

# 31
  • Мнения: 1 440
Хера, не знам за кои точно питаш - за "кроасанетата" или розичките...Красим ти е писала за първите, а аз розичките ги направих от навито руло и после разрязано на парчета Peace

# 32
  • Мнения: 2 724
Това е последната пита, която направих. Идеята за украсата е от форума.
http://www.bgphoto.net/photos/698/o633310626537500000.jpg
Много е красива Peace

# 33
  • Мнения: 812
Въпроса ми беше как правите отделните питчици такива завъртяни Mr. Green

Разделям тестото на три еднакви топки (приблизително еднакви, и да има разлика е малка) Разточвам всяка от трите топки на кръгла кора с диаметър около 40 см. Мажа всяка кора с олио и слагам една върху друга. После режа през средата на 4 еднакви триъгълника и после всеки от тях на още 3. Завивам леко от широката към тясната страна, като съвсем леко изтеглям. Нареждам в тавата, като затискам връхчето на триъгълника отдолу за да не се развие при втасването. Когато втаса парчетата изглеждат като разлистени защото никога не са съвсем еднакви. Слагам да се пече в студена фурна (така знам от свекито, а тя ги разбира тия работи) Grinning При постепенното загряване на фурната тестото продължава да втасва и се надига доста. Ако сложа в гореща, я "грабва" веднага, коричката отгоре се запича бързо и после се напуква. Аз пека на вентилатор на 150 градуса с горен и долен реотан. При липса на вентилатор не трябва да е на температура по - висока от 150. Ако вземе бързо да се зачервява се завива с фолио до готовност. Не засичам никога време за печене. Когато стане.


Шеки, страхотна ти е питката!

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 19:09 от Lebeduna

# 34
  • Мнения: 4 496
При постепенното загряване на фурната тестото продължава да втасва и се надига доста. Ако сложа в гореща, я "грабва" веднага, коричката отгоре са запича бързо и после се напуква.

 Banghead
Мда. За другия път ще знам. Mr. Green

# 35
  • У дома
  • Мнения: 1 741
момичета   bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 400
Това е последната пита, която направих. Идеята за украсата е от форума.
http://www.bgphoto.net/photos/698/o633310626537500000.jpg
Много е красива Peace

Благодаря!

# 37
  • Мнения: 2 584
  bouquet да се похваля днес я правих тази питка  chef, и стана страхотна, никога до сега не съм правила сполучлива питка и затова не правя, но реших да опитам и да видя какво ще стане, страхотна рецепта много благодаря  bouquet Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 812
  bouquet да се похваля днес я правих тази питка  chef, и стана страхотна, никога до сега не съм правила сполучлива питка и затова не правя, но реших да опитам и да видя какво ще стане, страхотна рецепта много благодаря  bouquet Heart Eyes

Радвам се, че ти се е получила и не се притеснявай, всички сме имали неуспехи Sick

# 39
  • Мнения: 2 584
  bouquet да се похваля днес я правих тази питка  chef, и стана страхотна, никога до сега не съм правила сполучлива питка и затова не правя, но реших да опитам и да видя какво ще стане, страхотна рецепта много благодаря  bouquet Heart Eyes

Радвам се, че ти се е получила и не се притеснявай, всички сме имали неуспехи Sick

не обичам да меся и като не се и получи се отказвам, но тази стана страхотна нея ще правя за коледа, искам да питам мога ли да замеся тестото и да го оставя малко на студено и да я опека вечерта, просто съм на работа на 24. 25. и 26 и се чудя дали да не я замеса предната вечер и на коледа само да я опека като се върна

# 40
  • Мнения: 812
Ето я по същата рецепта, но оформена по друг начин. Идеята за оформянето взех от една рецепта за пита "Слънчоглед"

# 41
  • Мнения: 1 153
Лебедуна а защо твойта пита е толкова бяла,да не би брашното да е нещо по специално или това че е била в пекарна newsm78?

# 42
  • Мнения: 2 724
Ето я по същата рецепта, но оформена по друг начин. Идеята за оформянето взех от една рецепта за пита "Слънчоглед"


Лебедунче ,да не е от моята пита Слънчоглед?

# 43
  • Мнения: 812
Ифа, брашното е обикновенно тип 500. Бяла е, защото не я оставям да се зачервява много - кората става дебела. Пека на 140 - 150 градуса на вентилатор и при тази температура не ми се зачервява много. А и аз така я харесвам. Изпича се идеално. Ако искаш да остане по - бяла, покрий я отгоре с фолио.
aleks , не съм виждала твоята рецепта, но моята е следната :

Пита "Слънчоглед"

2 кг. брашно
3 яйца
1 с.л. сол
1 с.л. захар
1/2 л. прясно мляко
1 б. кисело мляко
мая колкото кибрит
масло и жълтък за намазване

От посочените продукти се замесва тесто, което се разточва на правоъгълна кора. Намазва се с масло и се завива на плоско руло. Реже се на парчета с ширина 2 -3 см. които се нареждат в тава с разреза нагоре. Двете крайчета на рулото се поставят в средата. След като втаса, се маже с жълтък, а на средната част се ръси черен мак, за да изглежда като пита слънчоглед. Ако няма мак, може да се забодат зърна черен пипер за декорация.

Правила съм я, но месена на ръка и се получава едно огромно тесто, което ако не се омеси добре... Sick Напиши твоята рецепта да я пробвам.  Ето я оформена преди да втасал

# 44
  • Мнения: 2 724
Лебедунче, не е същата Peace.
Ето я моята рецепта:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242754.msg5634238#msg5634238

Общи условия

Активация на акаунт